Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy zaprosiła na wigilię dzieci z...

  Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy zaprosiła na wigilię dzieci z Gostynina [ZDJĘCIA]

  rk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy zaprosiła na wigilię dzieci z Gostynina [ZDJĘCIA]

  ©ZSCKR Zduńska Dąbrowa

  Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie po raz piętnasty gościli na spotkaniu opłatkowym dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Gostyninie.
  Młodzież ze Zduńskiej Dąbrowy zaprosiła na wigilię dzieci z Gostynina [ZDJĘCIA]

  ©ZSCKR Zduńska Dąbrowa

  Całość tego szczytnego przedsięwzięcia jak co roku rozpoczęła się od jasełkowej inscenizacji.

  W części oficjalnej głos zabrał dyrektor Stanisław Kosmowski, który w swoim przemówieniu wskazał na główne wartości wynikające z tego typu inicjatyw budujących poczucie jedności, wzajemnego szacunku i dobroci czynionej bliźniemu.
  Po przywitaniu dzieci oraz opiekunów z Gostynina, a także licznie przybyłych gości, wśród których byli rodzice, absolwenci, sponsorzy, przedstawiciele lokalnych firm, organizacji społecznych i instytucji samorządowych czas przyszedł na wieczerzę wigilijną przygotowaną w stołówce szkolnej specjalnie na tę okazję.

  - Odczytanie fragmentu Pisma Świętego, wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia opłatkowe rozpoczęły kolejną część szkolnego przedsięwzięcia.
  Najbardziej wyszukane potrawy z kanonu polskiej sztuki kulinarnej, takie jak smażony karp, ryba po grecku, pierogi z kapustą i grzybami i wiele, wiele innych przez cały wieczór pieściły podniebienia uczestników wigilii - informuje Zofia Rosa, wicedyrektor ministerialnej szkoły rolniczej w gminie Zduny. - Dla dzieci z Gostynina długo wyczekiwana chwila nadeszła wraz z pojawieniem się na szkolnych korytarzach świętego Mikołaja, który jak co roku szczodrze obdarował naszych milusińskich, a i śmiechu było przy tym co niemiara. Kolejne wspólne świętowanie z gości z Gostynina już za rok - dodaje przedstawicielka ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo