Moda na psycho

  Moda na psycho

  Joanna Leszczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Prawo, psychologia, finanse i administracja - te kierunki studiów najczęściej wybierają maturzyści, ubiegający się o indeks Uniwersytetu Łódzkiego. Swoistym fenomenem jest od lat utrzymująca się popularność psychologii. Zastanawiam się, czy jest to świadomy wybór? Bo że nikt wcześniej nie sprawdza predyspozycji kandydata na psychologa, to wiem.
  Joanna Leszczyńska

  Joanna Leszczyńska ©Grzegorz Gałasiński

  Znajoma psycholog wyjaśniła mi przyczynę popularności tego kierunku wśród młodych ludzi. Jej zdaniem, psychologia pozwala na wybór zawodu osobom bardzo różnym od siebie. Nawet ludzie o zainteresowaniach technicznych też sobie coś w psychologii znajdą. Mamy do czynienia z ogromnym rozwojem psychologii ekonomicznej, zajmującej się relacjami człowiek- pieniądz. Jak to nowocześnie brzmi!...

  Gdyby tak jeszcze każdy potencjalny psycholog zadał sobie w ciszy czterech ścian kilka pytań. Na przykład, czy łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi, czy analizujesz przyczyny czyichś zachowań, czy potrafisz w ogóle słuchać ludzi i czy ich lubisz?

  Oczywiście, kandydaci na prawników, finansistów, czy dziennikarzy też powinni sobie zadać co najmniej kilka pytań. Muszą tylko wiedzieć, jakich. MEN kilka lat temu wydało rozporządzenie, pozwalające na zatrudnianie dyrektorom szkół doradców zawodowych, ale niewiele szkół stać na to. Ale w regionie łódzkim zatrudnia ich tylko kilka szkół. Toteż na ogół każdy radzi sobie sam.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo