MÓJ REPORTER: Kiedy płacimy za wycenę mieszkania?

    MÓJ REPORTER: Kiedy płacimy za wycenę mieszkania?

    jol

    Dziennik Łódzki

    Dziennik Łódzki

    MÓJ REPORTER: Kiedy płacimy za wycenę mieszkania?

    ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

    Czy jeśli po dokonanej przez miasto wycenie mieszkania komunalnego wycofam się z wykupu, ponoszę jakiekolwiek koszty? - pyta nasza Czytelniczka, pani Małgorzata.
    MÓJ REPORTER: Kiedy płacimy za wycenę mieszkania?

    ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

    Pytanie naszej Czytelniczki przekazaliśmy Marcinowi Masłowskiemu, rzecznikowi prezydent Łodzi.

    - W przypadku odstąpienia od wykupu lokalu, wnioskodawca nie ponosi kosztów wyceny lokalu - mówi rzecznik. - Pragnę jednak zaznaczyć, że w sytuacji kiedy ten wnioskodawca wystąpi o wznowienie postępowania o wykup będzie zobowiązany najpierw uregulować koszty pierwszej wyceny. Koszty kolejnych bądź to aktualizacji lub nowych wycen, obciążają wnioskodawcę.

    Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Mój reporter

    Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

    Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
    Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
    Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
    Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
    A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
    Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

    Dane kontaktowe

    Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

    Oświadczenia:

    Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
    • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
    • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
    • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

    Komentarze (1)

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    Wycena lokalu komunalnego

    krohn (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

    W wyroku z dnia 24 stycznia 2012 r. (sygn. akt I OSK 1807/11) Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że to gmina, a nie nabywca lokalu komunalnego, zobowiązana jest do pokrycia kosztów...rozwiń całość

    W wyroku z dnia 24 stycznia 2012 r. (sygn. akt I OSK 1807/11) Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że to gmina, a nie nabywca lokalu komunalnego, zobowiązana jest do pokrycia kosztów przygotowania lokalu do sprzedaży (art. 23 ust. 1. pkt 2 "USTAWY z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami"). Regulacje ustawowe nie zawierają podstawy do przerzucenia obowiązku oszacowania lokalu na nabywcę.zwiń

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo