MOPS w Łodzi sprawdza rodziny z małymi dziećmi

  MOPS w Łodzi sprawdza rodziny z małymi dziećmi

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Za dwa tygodnie łódzcy pracownicy socjalni powinni zakończyć sprawdzanie wszystkich rodzin z dziećmi do 6 lat, które znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nakaz takiej kontroli wydały władze miasta. - Wszczęta została również kontrola w przychodni, do której z Nadią zgłosiła się matka - powiedział w piątek Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.
  Ojciec Nadii przyznał się, że bił dziecko. Na przesłuchaniu powiedział, że uderzył je otwartą dłonią, a potem pięścią w głowę.

  Ojciec Nadii przyznał się, że bił dziecko. Na przesłuchaniu powiedział, że uderzył je otwartą dłonią, a potem pięścią w głowę. ©Maciej Stanik

  Z ustaleń prokuratury wynika, że najpierw 3-miesięczną dziewczynką i jej matką zajmowała się położna, która nie zauważyła niczego niepokojącego. Pozytywnie postrzegała oboje rodziców Nadii. Poza tym pod koniec sierpnia dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniem kolki. Jednak nie można wykluczyć, że Nadia płakała, bo już miała połamane żebra.

  CZYTAJ TEŻ: Kontrolują łódzką przychodnię, w której badano trzymiesięczną Nadię

  W piątek łódzka radna Anna Adamska-Makowska (Ruch Palikota) przedstawiła projekt uchwały powołującej doraźną komisją ds. sytuacji dzieci w Łodzi.


  - Uruchomiony został również na Facebooku profil "Dość 24". Można tam wpisywać swoje propozycje, co zrobić, by zapobiec kolejnym tragediom z udziałem dzieci - mówiła Adamska-Makowska.

  ZOBACZ PROFIL "DOŚĆ 24" NA FACEBOOKU

  Przypomnijmy. Do tragedii doszło w poniedziałek. Matka Nadii wezwała pogotowie do dziecka. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon. Nadia miała siniaki na buzi. To zaniepokoiło ratowników medycznych. Wezwano policję. Na miejsce przyjechał też prokurator. Rodzice zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

  Sekcja zwłok nie pozostawiła żadnych wątpliwości - dziewczynka zmarła z powodu rozległych obrażeń głowy: krwiaka i obrzęku mózgu. U dziewczynki stwierdzono złamania aż sześciu żeber. Wynika z tego, że urazy mogły powstać wcześniej. Były to obrażenia charakterystyczne dla ściskania klatki piersiowej poprzez potrząsanie dziecka.

  Rodzicom Nadii grozi dożywocie. Ojciec przyznał się, że bił dziecko. Na przesłuchaniu powiedział, że uderzył je otwartą dłonią, a potem pięścią w głowę. Mówił, że chciał w ten sposób uciszyć płaczące dziecko.

  Matka nie przyznała się do winy. Twierdzi, że dobrze opiekowała się Nadią. Siniaki smarowała kremem, by się zagoiły.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Debilka

  OL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To debilowata matka , krocze niech sobie zasmaruje smołą, zeby więcej w życiu nie urodziła dziecka. Jak Pan Bóg daje takim ,scierwom dziecko to ja przestaję wierzyć !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Debilka

  OL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To debilowata matka , krocze niech sobie zasmaruje smołą, zeby więcej w życiu nie urodziła dziecka. Jak Pan Bóg daje takim ,scierwom dziecko to ja przestaję wierzyć !!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zgadzam się w 100%

  ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak można być takim zwyrodnialcem , głupia matka , kremem smarowala katowane dziecko, to się w głowie nie mieści, wg mnie kara śmierci to zbyt mało,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  musialo dojsc do tragedii

  okonek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  zeby urzedasy wreszcie odkeili sie od biurek?
  pomijam kwestie, ze lekarze tez sie popisali - niemowlaka z polamanymi zebrami na kolke leczyc?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Beneficjenci MOPS

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  " Rodzina jest soczewką, w której odzwierciedla się całe społeczeństwo." To jest aforyzm Arystotelesa. Dobrze się stało,że wreszcie ktoś tak kompleksowo zechce się zająć sytuacją małych dzieci w...rozwiń całość

  " Rodzina jest soczewką, w której odzwierciedla się całe społeczeństwo." To jest aforyzm Arystotelesa. Dobrze się stało,że wreszcie ktoś tak kompleksowo zechce się zająć sytuacją małych dzieci w rodzinach dysfunkcyjnych patologicznego społeczeństwa. To co się obecnie dzieje, woła o pomstę do nieba !zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo