Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MOPS w Łodzi: trener powie bezrobotnym, by się myli i nie pili w pracy

Agnieszka Jasińska
W programie "Nowy obraz pomocy społecznej" w Łodzi wzięło udział 1 tys. 232 bezrobotnych. Wśród nich było więcej kobiet (787) niż mężczyzn. Większość skorzystała z bezpłatnych usług fryzjera
W programie "Nowy obraz pomocy społecznej" w Łodzi wzięło udział 1 tys. 232 bezrobotnych. Wśród nich było więcej kobiet (787) niż mężczyzn. Większość skorzystała z bezpłatnych usług fryzjera Krzysztof Szymczak
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi podsumował projekt "Nowy obraz pomocy społecznej". Co dziesiąty bezrobotny znalazł pracę.

Trener od budowania wizerunku przeszkoli bezrobotnych z Łodzi. Powie im, że gdy się idzie w miejsce publiczne, to warto się umyć i nie pić alkoholu. Takie spotkania odbędą się podczas programu "Nowy obraz pomocy społecznej". Projekt jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi.

Poprzednia edycja programu zakończyła się sukcesem. Co dziesiąty bezrobotny, uczestniczący w szkoleniach, znalazł pracę. Nowa edycja wzbogacona będzie o 8-godzinne spotkania z trenerem od budowania wizerunku. Odbędą się one w 12-osobowych grupach.

- Trener powie bezrobotnym także o tym, że warto zdrowo się odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia - mówi Igor Mertyn, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

W nowej edycji projektu, podobnie jak w poprzedniej, nie zabraknie wizyt u fryzjera. W ubiegłym roku cieszyły się one ogromnym powodzeniem. Z 1 tys. 232 uczestników programu, aż 1 tys. 180 osób skorzystało z bezpłatnych usług fryzjerskich. Ciekawostką jest to, że chętnych na czesanie i farbowanie było więcej niż osób, które zakończyły projekt. Takich było dokładnie 1 tys. 6 osób.

- Projekt przerwało 226 osób. Wśród nich cztery trafiły do zakładu karnego, inne miały problem z alkoholem - tłumaczy Mertyn. - Wizyty u fryzjera przed rozmową z pracodawcą były bardzo ważne. Wygląd zewnętrzny wiele mówi o pracowniku.

W programie wzięło udział więcej kobiet niż mężczyzn. Pań było 787. Wśród 106 osób, które po projekcie podjęły pracę, także dominują kobiety - jest ich 64.

- Nasi podopieczni kończyli kursy zawodowe. Pracę znalazł m.in. trener fitness, groomer - osoba do strzyżenia psów, operatorzy wózków widłowych - mówi Mertyn. - Uważamy, że to sukces, kiedy co dziesiąty uczestnik programu znajduje pracę. Wszystkie te osoby były długo-trwale bezrobotne. Udało nam się je zaktywizować.

Bezrobotni podczas projektu mogli skorzystać m.in. z porad psychologa, pedagoga, prawnika. Były też bilety do teatru dla podopiecznych MOPS i ich dzieci, wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Ciechocinka.

- Do teatru nasi podopieczni mogli zabrać dzieci. Chcieliśmy, aby spędzili z nimi czas. Zorganizowaliśmy także imprezę mikołajkową - mówi Mertyn. - Natomiast na czas szkoleń zawodowych organizowaliśmy opiekę dla dzieci. Z takiej pomocy skorzystały 34 osoby.

Podczas projektu można było również odebrać talony do Banku Żywności. Skorzystało z nich 841 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki