MOSiR wypożycza łódki, choć przystań w Arturówku jest...

  MOSiR wypożycza łódki, choć przystań w Arturówku jest zamknięta [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  MOSiR wypożycza łódki, choć przystań w Arturówku jest zamknięta [ZDJĘCIA]
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Adam Kuźmicki

  Cennik wypożyczania łódek obowiązuje także wtedy, gdy przystań jest zamknięta - twierdzi łódzki MOSiR i wprowadza ludzi w błąd. Ze strony internetowej MOSiR wynika, że w zamkniętym Arturówku można wypożyczać łódki.
  Pan Adam odwiedził w weekend Arturówek z dziećmi. - Chciałem je zabrać na kajaki - mówi łodzianin. - Na stronie MOSiR-u był cennik wypożyczania łodzi i kajaków, ale ani słowa o tym, że przystań jest zamknięta. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, dzieci były bardzo rozczarowane - mówi.

  W zamian maluchy chciały wejścia do wody. - Kąpało się mnóstwo osób, choć nie było ratownika ani żadnej informacji o zamknięciu kąpieliska - denerwuje się pan Adam.


  Jak tłumaczy Ewa Krawczyk, rzeczniczka łódzkiego sanepidu o zakazie kąpieli informują tablice. - Nie ma wyznaczonego miejsca do kąpieli, więc takie miejsce nie istnieje. Dzieci kąpią się tam, ale odpowiedzialność za to biorą opiekunowie - mówi.

  Przyczyną zakazu kąpieli są opóźnienia w kończącym się programie ekohydrologicznej rekultywacji Arturówka, która jest częścią unijnego programu Life +. Opóźnienia w napełnianiu stawów wynoszą prawie dwa miesiące. Dlatego dopiero w poniedziałek sanepid pobrał próbki wody do badań. Wyniki będą znane w czwartek. - Jeżeli będą pozytywne, kąpielisko otworzymy w piątek. Mamy już ratowników - mówi Radosław Podogrocki, dyrektor MOSiR-u.

  Najprawdopodobniej nie będzie w tym sezonie czynna przystań w Arturówku. - Musieliśmy podjąć decyzję, który staw napełnić i zdecydowaliśmy się na ten z kąpieliskiem - mówi Podogrocki. - Teraz napełniamy staw z przystanią. Nie wiadomo, czy uda się to zrobić przed końcem sezonu. Miesiące z największą liczbą opadów mamy już za sobą.

  Jednak mimo zamknięcia przystani, cennik wypożyczenia sprzętu w Arturówku musi być umieszczony w sieci. - To obowiązujący cennik, ale co mogę poradzić na to, jak nie ma wody? - pyta retorycznie dyrektor Podogrocki.

  Jak tłumaczy, cennik obowiązuje przez cały rok, także w okresach gdy z różnych powodów nie można korzystać z przystani. - Zadbam, żeby w aktualnościach na stronie internetowej pojawiła się informacja o tym, że przystań jest zamknięta - obiecuje dyrektor.  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Takie miasto

  Gary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  Co za miasto, władze cieszą się z kolejnego biurowca na gruzach Olimpii, Anilana nieczynna, Arturówek nieczynny, Stawy Jana i Stefańskiego nie nadają się do kąpieli, więc co mają robić dzieciaki w...rozwiń całość

  Co za miasto, władze cieszą się z kolejnego biurowca na gruzach Olimpii, Anilana nieczynna, Arturówek nieczynny, Stawy Jana i Stefańskiego nie nadają się do kąpieli, więc co mają robić dzieciaki w tym cholernym mieście?? Spacerować Piotrkowską??zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skoro nie ma wody

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13

  To niech się bawią ogniem

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo