MPK Łódź. Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi....

  MPK Łódź. Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi. Podróżni składają skargi

  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  MPK Łódź. Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi. Podróżni składają skargi

  ©Łukasz Kasprzak

  Wczesnym rankiem łódzkie tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej mają jeździć częściej. Ulica Szklana może mieć wyłączony ruch samochodowy. Analiza tego rozwiązania zajmie 3 tygodnie.
  MPK Łódź. Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi. Podróżni składają skargi

  ©Łukasz Kasprzak

  W ciągu dwóch tygodni do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi wpłynęło już blisko tysiąc wniosków z uwagami pasażerów, którzy skarżą się na nową siatkę połączeń i rozkłady jazdy MPK. Najwięcej problemów stwarzają przesiadki, bo kierowcy autobusów jednej linii nie czekają na opóźnione autobusy innej linii, aby umożliwić tę przesiadkę. Radni z komisji ds. transportu pytali wczoraj urzędników o rozwiązania, które mogą usprawnić system transportu zbiorowego w Łodzi.

  Michał Chylak, zastępca dyrektora ZDiT, poinformował radnych o pierwszych zmianach, które już wprowadzono.
  Utworzono przystanek autobusowy przy Manufakturze, aby umożliwić przesiadkę do tramwajów na trasie ŁTR (północ-południe). Autobusy linii 59, 73 i 79 nie jadą na pl. Wolności przez skrzyżowanie Zachodniej i Legionów, tylko kierują się przez Ogrodową. Zatrzymują się przy Nowomiejskiej, gdzie jest przesiadka na tramwaj linii 6.

  Zobacz też:MPK Łódź: Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi. Pasażerów MPK czekają wielkie zmiany [MAPY]

  - Główna korekta, nad którą pracujemy, dotyczy kursów wczesnoporannych. Podróżni narzekali na kłopoty z dojechaniem do pracy. Tych kursów będzie więcej - zapowiada Michał Chylak. - Pierwszy pakiet zmian chcemy wprowadzić na przełomie kwietnia i maja.

  ZDiT zajął się też przesiadkami w Łagiewnikach (między liniami 51 i 61). Kierowcy autobusów jednej linii nie czekali tam na opóźnione autobusy drugiej linii i podróżni nie mogli się przesiąść. - Kierowcy nie stosowali się do gwarantowanych przesiadek. Zostali pouczeni, że mają czekać - oznajmił Michał Chylak.

  Czytaj:MPK Łódź. Nowe ceny biletów. Za to pojedziemy nimi także ŁKA

  Łodzianie narzekają też na system informacji. Nie podoba się im nowy wzór rozkładów jazdy i małe czcionki z nazwami przystanków. W miarę możliwości ma to być zmienione. - Są takie przystanki, gdzie wiszą tylko kartki z godzinami odjazdów, ale nie ma „choinki” z trasą danej linii. Powodem są zbyt małe gabloty - tłumaczy dyrektor Chylak i zapewnia, że pracownicy MPK każdej nocy przewieszają rozkłady w miejsca lepiej widoczne dla podróżnych, bo jedne powieszono za wysoko, inne za nisko.

  - Lepiej klęczeć przed rozkładem niż odczytywać go podskakując - skomentował rady Maciej Rakowski.

  Radnych najbardziej interesowało, czy udało się zapewnić punktualność. ZDiT zapewnia, że zbiera informacje na ten temat i porównuje czas zapisany w rozkładzie jazdy z rzeczywistym czasem przejazdu. - Musimy jeszcze trochę poczekać, aby wyłuskać powtarzające się problemy. Ciągłe wydłużanie czasu spowoduje, że zaczną nas wyprzedzać ślimaki - skwitował dyrektor Chylak.

  Zobacz:MPK Łódź: Rewolucja w komunikacji miejskiej w Łodzi. Częste kursy w centrum miasta

  Radna Urszula Niziołek-Janiak dziwiła się, że brakuje jednolitej częstotliwości kursów różnych linii. Przykładowo, linie 4 i 16 kursują poza szczytem co 24 minuty, a inne co 20 minut. - Z tego powodu nie można zapewnić przesiadek, bo linie nie zbiegają się w tym samym czasie - narzeka radna, która dostrzegła też, że tramwaje bardzo wolno dojeżdżają na przystanek, bo motorniczy nie chce przyjechać przed godziną zapisaną w rozkładzie. Radna zauważa, że to godzina odjazdu, a nie przyjazdu, więc tramwaje nie powinny się wlec.

  W obradach radnych z komisji transportu wzięli udział mieszkańcy ul. Szklanej, którzy narzekają na zwiększony ruch drogowy od czasu, gdy zaczęły kursować tam autobusy. Przewodniczący tej komisji Bartosz Domaszewicz zaproponował, aby ZDiT poddał analizie możliwość wyłączenia tej ulicy z ruchu, z wyjątkiem wjazdów docelowych. ZDiT ma przedstawić wyniki analizy za trzy tygodnie. Na Szklanej ma pojawić się nowe oznakowanie.

  - To komunikacyjny bubel - skomentowała Barbara Jędrzejewska-Wysocka z Miejskiej Rady Seniorów. - W Łodzi mamy 200 tys. seniorów, ale nie zapytano nas, czego oczekujemy od komunikacji miejskiej. My chcemy wyższych peronów przystankowych, aby łatwiej wsiadać do autobusów i tramwajów, a nie rewolucji i zmiany przebiegu linii.  WIELKANOC 2017: NIE ZAPOMNIJ ZŁOŻYĆ ŻYCZEŃ:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (35)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ponowna rewolucja komunikacyjna w łodzi

  mieszkaniec ul. Marsińskiej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Szlag mnie trafia i moich znajomych na nasze władze miasta i podległe im spółki . Mimo tylu protestów i tłumaczeń po kwietniowej debilnej rewolucji, na której musiał zarobić bajońskie kwoty jakiś...rozwiń całość

  Szlag mnie trafia i moich znajomych na nasze władze miasta i podległe im spółki . Mimo tylu protestów i tłumaczeń po kwietniowej debilnej rewolucji, na której musiał zarobić bajońskie kwoty jakiś pociotek "Kogoś " z władz miasta, znowu Jaśnie Pani Prezydent, i ten cholerny ZDiT bo sądzę, że MPK nie miało prawa głosu tak jak poprzednio, zgotowali nam mieszkańcom Marysińskiej wraz z całym kompleksem przyległych ulic, kolejną debilną rewolucję. Pytam, po jakiego grzyba zmieniliście trasę lini 85 A i B na trasie z Centrum na Marysin, chyba na złość mieszkańcom za to że zmusili Was, do przywrócenia (wyddłużenia) linii 57 na Marysin. Ta sprawa miała swoje realne uzasadnienie więc nie było powodu, aby tę krótszą linię 85, zresztą jadącą inną trasą niż 57, puszczać prosto Franciszkańską do Inflanckiej chociaż na tym odcinku nikt nie jeździ, a zabrać możliwość powrotu z Centrum ( bo to krótsza trasa) mieszkańcom Marysina. Po jaką cholerę ten cały Burzałek o mordzie i wypowiedziach "Mądrego inaczej" i cała plejada bezmózgów ze spółek UM znowu spie........ła , po raz kolejny rozkład jazdy, tym razem linii 85 ? Chyba zapominacie, "Szanowna władzo i bezmyślni pracownicy Spółek, że zbliżają się WYBORY i mieszkańcy na pewno ODWDZIĘCZĄ się Wam, tym razem z nawiązką za kolejną REWOLUCJĘ i zszarpane nerwy. Tym razem Wam nie darujemy bo nie należy zatrudniać pociotków- nierobów, bezmózgich z ogromnymi pensjami tylko dlatego, że są znajomkami i pociotkami tych co u władzy, To nie są ZAKŁADY PRACY CHRONIONEJ tylko URZĘDY, które MUSZĄ działać dla dobra mieszkańców, a nie dla włanego !!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  16

  kam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Dlaczego 16 nie jeździ w weekend? z tofilowa tylko 8 dojezdza do kaliskiego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pojebana siatka

  Łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Po jaki h..uj zrobili ta siatke osły je...bane i barany pi....dolone . Ulica Tomaszowska w Łodzi bez dwóch autobusów ŻĄDAMY POWROTU NA STARE TRASY LINII 92,71,95 którymi jeździmy do pracy, a...rozwiń całość

  Po jaki h..uj zrobili ta siatke osły je...bane i barany pi....dolone . Ulica Tomaszowska w Łodzi bez dwóch autobusów ŻĄDAMY POWROTU NA STARE TRASY LINII 92,71,95 którymi jeździmy do pracy, a dzieci do szkół teraz po tych pojebanych zmianach to albo autobus jedzie za autobusem ,a potemmmmmmm czeka się pół godziny albo i więcej na drugi autobus nie wspomnę ,że przed zmianami jechałam do pracy pół godziny ,a teraz jadę prawie półtorej i pytam się tych pojebów gdzie tu jest k....urwa logika .Autobusy pozabierali, a rowerów nastawiali. TO TERAZ TRZEBA ZAPIERDALAC DO ROBOTY ROWEREM COOOOOOO ale bilety poszły w górę a my mieszkańcy Łodzi żeby na czas dojechać do pracy to musimy się natułać po mieście i ganiać autobusy i tramwaje. CIEKAWA JESTEM CZY PANI ZDANOWSKA TEŻ TAK SIE TUŁA DO PRACY CZY NIE .Wy...jebać tych dekli za to co zrobili jak brak jest dobrego gospodarza to jest tak jak widać . Siedzą tylko i na kasę czekają patałachy jedne a ty człowieku bujaj się i lataj po autobusach albo tramwajach .Komu przeszkadzał stary rozkład jazdy jak nie maja głowy do rządów to do zamiatania ulic.

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rewolucja komunikacyjna do kwadratu.

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Co za banda nierobów i debili pracuje w Urzędzie Miasta, ZDiT-cie i MPK? Już nam Zdanowska spi..........ła życie tamtą poje .......ną rewolucją, po to tylko, żeby Jej znajomek, i to zupełnie z...rozwiń całość

  Co za banda nierobów i debili pracuje w Urzędzie Miasta, ZDiT-cie i MPK? Już nam Zdanowska spi..........ła życie tamtą poje .......ną rewolucją, po to tylko, żeby Jej znajomek, i to zupełnie z innego miasta zarobił krocie za opracowanie tej debilnej siatki połączeń w naszym mieście. Co taki idiota , obcy, może wiedzieć o potrzebach mieszkańców Łodzi? Jak widać, P. Zdanowskiej mało jeszcze wizyt w sądach, chyba chce kolejnych za te swoje i swoich przydupasów decyzje Mieszkańcy już mają dosyć tej bandy debilnych sukin...........ów i całe szczęście, że zbliżają się wybory więc najwyższa pora żeby pozbawić tych nierobów intratnych, ciepłych posadek. Pani Zdanowska powinna się przyjrzeć dokładnie swoim "zaufanym" kolesiom, którzy doprowadzili ją do sądu za poświadczenie nieprawdy. Tego nie zrobił żaden "szary pracownik" bo taki nie miał ani wiedzy na ten temat ani możliwości zdobycia takiej wiedzy, to zrobili najbardziej zaufani kumple i niegdyś jej prawa ręka wraz z koleżkami z jej otoczenia, ale P. Zdanowska chyba jest ślepa i głucha na to co często dociera do Jej uszu poprzez zwykłych pracowników, takich co to nie posiadają tzw. pleców w jej podległych spółkach, tylko są pracownikami z konkursów i za marne grosze zapieprzają za wszystkich chronionych nierobów , pociotków z wysokimi pensjami. Ci ludzie często sugerowali P. Zdanowskiej, że źle się dzieje w niektórych spółkach i to za sprawą chorych rządów Jej znajomych, ale odzewu nie było. Zatrudniła po cichu, po raz kolejny swojego wroga i usadziła go w pokoiku z dala od ludzi w mało uczęszczanym skrzydle Urzędu, a ten cicho siedział, bo ludzie nienawidzili go już od poprzednich rządów, a teraz dostał dyrektorską posadkę i znów wyściubił nos z nory, żeby przypomnieć o sobie wszystkim tym pociotkom, którym przed odejściem do Warszawy załatwił CIEPŁE POSADKI. Zbliżają się wybory więc może tym razem te wszystkie przydupasy będą Go popierać w walce o ten upragniony przez Niego stołek Prezydenta, a w najgorszym razie Vice- ...... Zdanowska, niech Pani przyjrzy się bliżej tym wszystkim pracownikom, którzy zostali zatrudnieni, zarówno w Urzędzie, jak i w Spółkach, PO ZNAJOMOŚCI. Uparcie faworyzuje Pani nadal te rudego, mściwego sukinsyna - Prezesa ZOO, wiem co piszę bo znam Go jeszcze z Uł - znienawidzony skur........n przez całą społeczność akademicką trafił do Urzędu po znajomości, a Pani tę wredną szuję zaakceptowała i roztoczyła nad tym chamem parasol ochronny, a to niestety jest kolejny wróg, bezwzględny i złodziej, któremu tylko zależy na grubej kasie. Otwórz szeroko oczy i zrzuć klapki z nich Szanowna Prezydentko bo ta wataha krwiożerczych bestii, "Twoich ludzi" pożre Cię w najmniej spodziewanym momencie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo

  Kiszony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Komentarz na miarę Łodzianki. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co z linią 80

  pasazerka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Dlaczego autobus 80 rano z ul A:Struga A Tuwima jest tak późno -nie możemy się dostać do pracy-co tam się 2 przystanki aby dojechać do pracy na Retkinie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rewolucja w Komunikacji?!

  Łodzianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Ciekawi mnie kto pisał i proponował nowe rozkłady jazdy MPK.
  Przecież osoba która to czyniła widać gołym okiem że nie jest mieszkańcem Łodzi?!Ba nie ma zielonego pojęcia o komunikacji...rozwiń całość

  Ciekawi mnie kto pisał i proponował nowe rozkłady jazdy MPK.
  Przecież osoba która to czyniła widać gołym okiem że nie jest mieszkańcem Łodzi?!Ba nie ma zielonego pojęcia o komunikacji miejskiej.Powinny zostać wyciągnięte sankcje dyscyplinarne (zwolnienia)dla tak nieodpowiedzialnych osób !Płacimy duże pieniądze dla MPK ale Oni mają pasażerów gdzieś?!Widać że ta firma nie chce utrzymać się w Łodzi,albo to jest celowe?!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :)))

  wyborca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Celowo ma nie być linii bezpośrednich, biletów 10 minutowych - na karpiowe musi być!
  Linie się dublują bo inaczej zachwiana będzie częstotliwość 12 minutowa :D
  A konsultacje nie mają żadnego...rozwiń całość

  Celowo ma nie być linii bezpośrednich, biletów 10 minutowych - na karpiowe musi być!
  Linie się dublują bo inaczej zachwiana będzie częstotliwość 12 minutowa :D
  A konsultacje nie mają żadnego znaczenia : www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/nie-bedzie-nowej-linii-autobusowej-z-radogoszcza-do-lodzi-kaliskiej,9433456/ zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KURIOZUM

  lodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Studenci PL nie dojada do sli koncertowej Akademii Muzycznej (ul. Wlokniarzy i Zubardzkiej) w soboty i swieta poniewaz tramwaj linii 16 w te dni NIE JEZDZI !
  Czy w EUROPIE mozna znalezc podobnie...rozwiń całość

  Studenci PL nie dojada do sli koncertowej Akademii Muzycznej (ul. Wlokniarzy i Zubardzkiej) w soboty i swieta poniewaz tramwaj linii 16 w te dni NIE JEZDZI !
  Czy w EUROPIE mozna znalezc podobnie rewolucyjne rozwiazanie ?
  A u nas tak - Lodz sie PROMUJE !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jedna pozytywna zmiana!!!!

  ELIZA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Mój mąż ma z pod domu bezpośredni dojazd do pracy w Zgierzu i to dwoma tramwajami. Wcześniej to była masakra.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uwagi do komunikacji

  z Retkini (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  Bardzo brak starej trasy 99. Tyle lat istniała i do jej przebiegu nie było skarg, no może brakowało przystanku przy Manufakturze. Brakuje numerów przystanków, np. Zielona 01, Zielona 02 (tak jak w...rozwiń całość

  Bardzo brak starej trasy 99. Tyle lat istniała i do jej przebiegu nie było skarg, no może brakowało przystanku przy Manufakturze. Brakuje numerów przystanków, np. Zielona 01, Zielona 02 (tak jak w Warszawie, ale tam ludzie z Krakowa chyba nie pracowali przy tym). Czy 14 na tak długiej trasie musi się dublować z 10 ? Czy nie można tego inaczej rozwiązać? Czy są potrzebne oznaczenia tramwajów 12A i 12B - moim zdaniem podstawowym numerem powinna być 12 a ta dodatkowa 12A. Obecne rozwiązanie jest bardzo mylące. Mylą się litery A i B.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bubelmpk

  mpklodzsmiechnasali (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 2

  Ktoś za ten bubel premie sobie wypłaci :/ Strategii w tym nie ma żadnej, a tym bardziej żadnej rewolucji. Amatorka!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo