Muzeum Animacji Se-ma-for z nagrodą od Reni Jusis?

  Muzeum Animacji Se-ma-for z nagrodą od Reni Jusis?

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W muzeum znajdziemy m.in. bohaterów bajek Se-ma-fora
  1/12

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©mat. prasowe Se-ma-fora

  Muzeum Animacji Se-ma-for zostało właśnie nominowane do nagrody "Serce Gagi 2013. Najlepsi dla dzieci", ustanowionej przez miesięcznik dla dzieci i rodziców "Gaga". Muzeum znalazło się w zaszczytnym gronie.
  W kategorii Miejsce Roku konkurentami Muzeum Animacji Se-ma-for są Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Muzeum prowadzone przez fundację łódzkiego studia Se-ma-for Produkcja Filmowa zostało nominowane "za promowanie animacji oraz szeroko pojętej sztuki audiowizualnej". Patronat honorowy nad plebiscytem objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

  Więcej łódzkich śladów


  Także w pozostałych kategoriach plebiscytu znaleźli się twórcy i ludzie kultury związani z Łodzią. W kategorii Człowiek, który nas edukuje, nominowany został ceniony pisarz dla dzieci Grzegorz Kasdepke, związany m.in. z łódzkim Wydawnictwem Literatura.

  Kasdepke otrzymał nominację "za edukację przyprószoną poczuciem humoru". Z "Literaturą" związana jest również Joanna Olech, poczytna pisarka nominowana w kategorii Książka Roku ("Kto ty jesteś?" wydane przez warszawską Wytwórnię).

  W kategorii Fundacje, szansę na statuetkę ma Fundacja dr Clown, której łódzki oddział działa od 2007 roku. Od tego roku jego emisariusze - clowni-terapeuci rozpoczęli regularne, cotygodniowe wizyty w łódzkich szpitalach.

  Kto wybierze?

  Plebiscyt Serca Gagi 2013 zostanie zakończony Galą Finałową, która odbędzie się w listopadzie 2013 roku w Warszawie. Zwycięzców plebiscytu wskaże Kapituły, która w tym roku stanowią:
  • Małgorzata Ohme (przewodnicząca), redaktor naczelna magazynu "Gaga"
  • Marek Michalak, rzecznik praw dziecka
  • Jacek Rozenek, aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, a także trener biznesu
  • Marek Jankowski, redaktor naczelny Branży Dziecięcej
  • Reni Jusis, aktywna eko-mama, piosenkarka

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo