Muzeum Kinematografii z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki...

  Muzeum Kinematografii z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej?

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Muzeum Kinematografii z nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej?
  1/2
  przejdź do galerii
  Pokaźnych rozmiarów album "65 lat polskiej animacji dla dzieci" wydana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi została nominowana do dorocznej nagrody PISF.
  Książka zyskała nominację w szóstej edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za "znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina". Album autorstwa Jerzego Armaty oraz Natalii Chojny jest jednocześnie katalogiem wystawy o tym samym tytule. Ukazuje różne techniki animacji, zawiera krótką historię polskiej animacji, sylwetki najważniejszych twórców, fotosy z filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych.


  Odnaleźć można w nim dorobek poszczególnych studiów filmowych, a także informacje o festiwalach. Album wydany został w języku polskim i angielskim, ma 272 strony, twardą oprawę i format zbliżony do A4.

  W poprzednich latach Muzeum Kinematografii w Łodzi czterokrotnie zostało nominowane do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  W 2010 roku w dowód uznania za wystawy: "Roman Polański. Aktor. Reżyser" i "100 lat polskiego filmu fabularnego" Muzeum zostało nagrodzone główną nagrodą PISF w kategorii Promocja polskiego filmu za granicą.

  Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 10 września 2013, podczas 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

  Album "65 lat polskiej animacji dla dzieci" można kupić m.in. w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1). Kosztuje 30 zł. W sprawie wysyłki wydawnictwa trzeba skontaktować się kustosz Krystyną Zamysłowską z Muzeum Kinematografii:
  E-mail: k.zamyslowska@kinomuzeum.pl,
  tel. 42 674 09 57 w. 140, 42 203 22 36 w. 140, 42 203 22 37 w. 140

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo