Na asfalt czekają ponad 20 lat. Mieszkańcy Strusiej piszą...

  Na asfalt czekają ponad 20 lat. Mieszkańcy Strusiej piszą skargę

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Mieszkańcy ulicy Strusiej w Łodzi czekają na asfalt od 1990 roku.
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Sobieralski

  O wyasfaltowanie drogi proszą od 1990 roku. Kolejni urzędnicy tylko obiecują im utwardzenie gruntówki, a potem słowa nie dotrzymują. W styczniu Zarząd Dróg i Transportu obiecał, że asfalt pojawi się na ul. Strusiej jeszcze w tym roku, ale w maju decyzję tę odwołał. Mieszkańcy mają już dość lekceważenia ich apeli, bo droga po opadach jest nieprzejezdna, do tego woda zalewa piwnice. Dlatego w piśmie, skierowanym do prezydent Hanny Zdanowskiej, podkreślają, że są niegodziwie traktowani.
  Pierwsza obietnica położenia asfaltu na ul. Strusiej padła w 1990 r. Złożył ją prezydent Grzegorz Palka.

  - Chociaż mówił, że asfalt pojawi się u nas za trzy, cztery lata, to od razu usłyszeliśmy w zarządzie dróg, że jest to niemożliwe. Nie mieliśmy wybudowanych odpowiednich sieci. Jednak przez ostatnie lata po naszych zabiegach położono w ulicy instalację gazową i deszczową. Mamy komplet, a asfaltu jak nie było, tak nie ma - mówi Jan Nazarski.


  - Woda z ulicy spływa do mojej piwnicy, bo chodniki na jednej czwartej długości położone są znacznie niżej niż droga - dodaje Danuta Janas.

  Pod koniec stycznia mieszkańcy ul. Strusiej otrzymali pismo ZDiT, w którym zapewniono, że wyasfaltowanie ulicy jest planowane w tym roku.

  - Dyrektor Nykiel informował, że Strusia jest jedną z dwóch ulic przewidzianych do realizacji. Poczuliśmy się więc trochę wyróżnieni. Ale nie długo - podkreśla Maria Rzepkowska. - Na początku maja otrzymałam pismo, w którym dyrektor Nykiel informował, że pieniądze zaplanowane na przebudowę Strusiej zostały zablokowane. Powód? Konieczność pokrycia zobowiązań zarządu dróg z 2012 roku. A co nas to obchodzi?

  - Nie mamy w tej chwili środków w budżecie na te prace - przyznaje Jacek Sarzało, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w ZDiT. - Jeśli tylko środki zostaną nam przyznane, przebudowy zostaną zrealizowane.

  W takiej samej sytuacji jak mieszkańcy ul. Strusiej są inni łodzianie .

  - W tym roku są gotowe projekty pięciu ulic: Strusiej, Rozwojowej, Kujawskiej, Jastarnianej, i Człuchowskiej. Niestety, nie ma pieniędzy na realizację. Jest mi bardzo przykro, że zapisy w budżecie miasta na ten rok oraz zapewnienia ZDiT wykonania ul. Kujawskiej okazują się nieprawdziwe - mówi Jan Szanecki z rady osiedla Bałuty Zachodnie.

  ZDiT nie położy w tym roku asfaltu na żadnej gruntówce. Dokończy tylko prace na ul. Deczyńskiego i Skarżyńskiego, które rozpoczęto w ub.r. Nie wiadomo jeszcze co z ul. Astrów, której utwardzanie rozpoczęło się w roku ubiegłym. Za prace odpowiada Zakład Drogownictwa i Inżynierii, czyli miejska spółka, której upadłość niedawno ogłoszono. Prace na razie zostały wstrzymane.

  Przez ostatnie lata ZDiT kład asfalt na około 9 gruntówkach rocznie. Z taką średnią utwardzanie gruntówek z kanalizacją deszczową trwałoby około 16 lat.

  - Myślę, że perspektywa czasowa na realizację asfaltowania ulic gruntowych w tym półwieczu się nie zakończy - mówi Jan Szanecki.

  Mieszkańcy ul. Strusiej napisali skargę do prezydent

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  skoro Panstwo nie daje Ci tego co sie sPOdziewasz - wez to w innym Panstwie w zjednoczonej uni -

  Jeremi Wodzicki

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  masz jeeszcze do tego prawo - gorzej by sie dzialo jakby niektore kraje zaczely opuszczac unie , co sadze nie predko =jesli w ogole zafunkcjonuje !!

  Zdjęcie autora komentarza
  trzeba wyjechac POprostu

  Jeremi Wodzicki

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  trzeba wyjechac POprostu do innego cywilizowanego kraju - dobre jest uk - bo nie ma takiego rasizmu i rezimu jak w niem,holand, francji - i dla rozsadnych ludzi jest praca, no trzeba pracowac - to...rozwiń całość

  trzeba wyjechac POprostu do innego cywilizowanego kraju - dobre jest uk - bo nie ma takiego rasizmu i rezimu jak w niem,holand, francji - i dla rozsadnych ludzi jest praca, no trzeba pracowac - to jest jedyny drobny mankament /dla tylko nielicznych -bo polacy -pracowity - narod - naprawde szkoda czasu i nerw by tak chodzic o sprawe oczywista prosic - kazdy w polandii placi POdatki- ale nie kazdy ma prawo do drogi !!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  EEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  DDDDDDDDDDDDDDDDDD (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

  E WY SKURWYSYNY CZERWONE GDZIE JEST MOJ WPIS -----ZDRAJCY POLAKOW !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TRAGEDIA NA ULICY LEWEJ..W LODZI NA BALUTACH

  RYSIO GRZEMPCZYNSKI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 18

  ZOBACZCIE ULICE LEWA...... CO TA BANDA ROBI W TYCH URZEDACH W LODZI----TAM JUZ WESC SIE NIE DA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nazwa zobowiązuje

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 21

  Nazwy łódzkim ulicom nadają,jak wiadomo,radni.A oni wiedzą,czego chcą.Skoro nazwali ulicę Strusia,to znaczy,że nie planowali tam asfaltu.Bo kto widział strusia biegającego po asfalcie?
  Jeśli ulicę...rozwiń całość

  Nazwy łódzkim ulicom nadają,jak wiadomo,radni.A oni wiedzą,czego chcą.Skoro nazwali ulicę Strusia,to znaczy,że nie planowali tam asfaltu.Bo kto widział strusia biegającego po asfalcie?
  Jeśli ulicę nazwali Mieszka I,to znaczy,że ich zamysłem było,by choć częściowo jej wygląd nawiązywał do Średniowiecza.A kto wtedy myślał o asfalcie,czy oświetleniu ulic?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na ''remont'' Piotrkowskiej jest ?!?

  Chochoł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 8

  NIE ma pieniędzy na terminowe prace. Są na fanaberie zdanowskiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mieszkaniec

  Keros (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 14

  Ludzie uciekają jak najdalej od miasta a oni chcą asfalt...
  Poprawić tam tylko chodniki itp aby woda nie lała się do domów i tyle!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odpowiedź

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 22

  Przejedź się "gościu" po tych ulicach i wielu innych, chociażby Kasztelańską, szczególnie po deszczach to może się domyślisz się czemu mieszkańcy chcą asfaltu, to po pierwsze, a po drugie tu...rozwiń całość

  Przejedź się "gościu" po tych ulicach i wielu innych, chociażby Kasztelańską, szczególnie po deszczach to może się domyślisz się czemu mieszkańcy chcą asfaltu, to po pierwsze, a po drugie tu mieszkają ludzie tacy sami jak w innych rejonach miasta, więc czemu taką Piotrkowską czy inne śródmiejskie ulice co kilka lat się zmienia, a czy na obrzeżach mieszkają ludzie jakiejś gorszej kategorii ? Czy może nie mieszkają tu "prominentni" z urzędów miejskich czy marszałkowskich, bo wtedy szybciutko by zadziałano... zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odp

  Keros (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

  Jeżdżę prawię codziennie raz w jedną, raz w drugą stronę... ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tylko po co?

  Cezary (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

  Tylko po co tam wylewać asfalt? Przecież to piękna ulica, w pięknej zielonej okolicy. Gdy wyleją tam asfalt cały urok pójdzie...i wszystko się zmieni na gorsze. A są ważniejsze ulice w pobliżu jak...rozwiń całość

  Tylko po co tam wylewać asfalt? Przecież to piękna ulica, w pięknej zielonej okolicy. Gdy wyleją tam asfalt cały urok pójdzie...i wszystko się zmieni na gorsze. A są ważniejsze ulice w pobliżu jak np. Inflancka na której niedługo dojdzie na bank do zderzenia czołowego bo każdy jedzie środkiem gdzie dziury są najmniejsze a i tak olbrzymie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sredniowiecze w środku miasta.

  Mieszkaniec ulicy Mieszka I. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 12

  Zapraszam na ulicę Księcia Mieszka I i ościenne. U nas, chociaż jesteśmy blisko od centrum, diabeł mówi dobranoc. Zamiast ulicy - betonowe płyty lub piach. Brak też studzienek odpływowych, choć...rozwiń całość

  Zapraszam na ulicę Księcia Mieszka I i ościenne. U nas, chociaż jesteśmy blisko od centrum, diabeł mówi dobranoc. Zamiast ulicy - betonowe płyty lub piach. Brak też studzienek odpływowych, choć kanalizację w domach mamy. Wieczorami strach wracać do domu, bo ani jednego źródła oświetlenia. Niby w mieście, ale potrzebna jest latarka. Miedzy osiedlem a cmentarzem Skrzydlewskiej chaszcze i śmieci. Może należałoby ukarać właściciela tychże odłogów, bo prawo mówi o estetyce i właściwym utrzymaniu posiadanych gruntów. Zapraszam urzędników (Zakład Energetyczny i Dyrekcję Okręgową Dróg publicznych) na wizję lokalną. Chyba, że czekają, aż komuś ,,łeb ukręcą'' albo skrzywdzą dziecko. Wtedy może doczekamy się choć oświetlenia. Wydział Budowlany zapraszam z wizytą do dawnych rolników z ul. Zakładowej. Budynki gospodarcze mają wysokość bloków mieszkalnych. Z przodu są niższe niż w rzeczywistości (patrz Zakładowa 12 A). Tylko patrzeć jak w okolicy Zakładowej i Mieszka I powstanie łódzki Manhatan 2. Czy to aby zgodne z prawem? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mieszkańcy ul. Strusiej

  zb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

  PANI ZDANOWSKA ,czas przestać przestawiać pomniki a zabrać się za prawdziwe potrzeby społeczeństwa , nie jest do tego potrzebna wydumana "inicjatywa obywatelska " tu urwali 2milionY, tam urwali z...rozwiń całość

  PANI ZDANOWSKA ,czas przestać przestawiać pomniki a zabrać się za prawdziwe potrzeby społeczeństwa , nie jest do tego potrzebna wydumana "inicjatywa obywatelska " tu urwali 2milionY, tam urwali z budżetu miasta następne 2 i już jest 4 mil. na całą dzielnicę BAŁUTY , KPINA ,KPINA ,AROGANCJA I BEZCZELNOŚĆ no i dlatego nie ma finansów na ulicę Strusią ....zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo