Na budowie Fabrycznego znaleziono butlę z acetylenem...

  Na budowie Fabrycznego znaleziono butlę z acetylenem [ZDJĘCIA]

  ab, sach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Na budowie Fabrycznego znaleziono butlę z acetylenem [ZDJĘCIA]
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  Starą, zardzewiałą butlę po acetylenie znaleziono w środę po południu na budowie dworca Łódź Fabryczna. Początkowo przypuszczano, że butla może stanowić zagrożenie i na miejsce wezwano strażaków z jednostki chemicznej oraz policję.
  Starą butlę wykopał operator koparki. Natychmiast wezwano strażaków i policję, początkowo sądzono, że konieczna będzie też wizyta saperów. Tak się jednak nie stało.

  - Okazało się, że materiał nie jest pochodzenia wojskowego i w związku z tym nie była potrzebna interwencja saperów - mówi Katarzyna Rumowska, rzecznik wykonawcy dworca. - W czwartek materiał zostanie zutylizowany.

  Teren wokół znaleziska jest zabezpieczony, prace na pozostałym obszarze odbywają się bez zmian. Okazało się, że w butli były resztki acetylenu. Choć nie jest to toksyczny związek chemiczny, to jednak może powodować duszności.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo