MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na kilka dni przez rozbiórką wiaduktu na ul. Przybyszewskiego urząd nie chce podać szczegółów

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Grzegorz Gałasiński
Wkrótce rozpocząć ma się rozbiórka wiaduktu na ul. Przybyszewskiego. Urzędnicy nadal nie podają szczegółów organizacji ruchu

W ciągu najbliższych dni rozpocząć się ma rozbiórka wiaduktu na ul. Przybyszewskiego. Chociaż to jeden z większych i ważniejszych remontów w Łodzi, urzędnicy do ostatniej chwili zwlekają z podaniem informacji dotyczącej planowanej organizacji ruchu i związanych z tym utrudnień. Zapytaliśmy, dlaczego nie chcą, aby mieszkańcy odpowiednio wcześniej dowiedzieli się o utrudnieniach. Taką odpowiedź otrzymaliśmy:

- Od poniedziałku wykonawca będzie prowadził pierwsze prace rozbiórkowe i przygotowawcze do przejęcia placu budowy. Trwają ustalenia co do ostatecznej organizacji ruchu - mówi Małgorzata Loeffler, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Nieoficjalnie udało się ustalić, że w poniedziałek prace pełną parą nie ruszą (choć tak mówili robotnicy, którzy przygotowują się już do pracy). Nie będą też pozamykane żadne ulice. Ale kiedy dokładnie rozpocznie się rozbiórka i pojawią się utrudnienia - tego ZiM powiedzieć nie chce. Stanie się to w ciągu najbliższych dni. Wiadukt to tak naprawdę trzy wiadukty - dwa to jezdnie, a trzeci tramwajowy. Na pewno zamknięta zostanie nitka ul. Przybyszewskiego w kierunku centrum, w drugą stronę samochody pojadą. Kursować ma także tramwaj. Prawdopodobnie zamknięta zostanie także ulica pod wiaduktem. Jeśli chodzi o tory kolejowe - planowane są czasowe wyłączenia ruchu. Ale na potwierdzenie tych zmian organizacyjnych wciąż czekamy...

W środę (10 listopada) przy wiadukcie pojawiły się koparki i rozpoczęły się prace przygotowawcze. Tego ZiM także nie zapowiadał.

W zakres robót wchodzi rozbiórka całego wiaduktu i zbudowanie go od nowa. Górne części obiektu mają być cięte i rozbierane, a ich podstawy wyburzane koparkami.

Zakończenie inwestycji przewiduje się na drugą połowę 2023 r., a koszt to 87 mln zł.

Nie wiadomo również, kiedy dokładnie rozpocznie się przebudowa ul. Wojska Polskiego. Tu urzędnicy również milczą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki