Na linii kolejowej Łódź - Kutno pociągi pasażerskie...

  Na linii kolejowej Łódź - Kutno pociągi pasażerskie przyspieszą z 70 do 120 km. na godzinę. Koniec remontu do 2022 r.

  md

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Prace remontowe między Ozorkowem a Łęczycą na linii kolejowej Łódź - Kutno dobiegły już do półmetka. Według inwestora - PKP Polskich Linii Kolejowych
  1/7
  przejdź do galerii

  Prace remontowe między Ozorkowem a Łęczycą na linii kolejowej Łódź - Kutno dobiegły już do półmetka. Według inwestora - PKP Polskich Linii Kolejowych - warta 130 mln zł inwestycja ma się zakończyć do 2022 r.
  CZYTAJ DALEJ >>>

  Prace remontowe między Ozorkowem a Łęczycą na linii kolejowej Łódź - Kutno dobiegły już do półmetka. Według inwestora - PKP Polskich Linii Kolejowych - warta 130 mln zł inwestycja ma się zakończyć do 2022 r.
  Rozpoczęty w sierpniu 2020 r. remont ma zapewnić m.in. szybszy przejazd do Łodzi i Kutna. Pociągi pasażerskie przyspieszą z obecnych 70-90 do 120 km. na godz., a składy towarowe z 60 do 100 km. na godz. Na stacjach Ozorków, Łęczyca i Sierpów wybudowano już nowe perony, trwa układanie nawierzchni ze ścieżkami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących, zamontowano także słupy oświetleniowe, będą też stojaki rowerowe, wiaty i ławki. Na stacji Łęczyca dobiega końca układanie torów, prace torowe trwają też na stacji Ozorków, o obok linii kolejowej budowana jest nowa sieć trakcyjna, wywieszana dzięki specjalistycznym pojazdom.

  Zakres całej inwestycji na jednotorowej linii Łódź - Kutno między Ozorkowem a Łęczycą obejmuje budowę pięciu peronów, położenie 17 km torów, dwa mosty, cztery przepusty, a także 17 rozjazdów. Wzrosnąć ma także poziom bezpieczeństwa, bo inwestor zlecił także modernizację dziesięciu przejazdów kolejowo-drogowych.

  Na linii Łódź – Kutno roboty trwają także na odcinkach Łódź Kaliska – Zgierz oraz Zgierz – Ozorków, gdzie modernizowana jest m.in. stacja Łódź Żabieniec, układane są także nowe tory, sieć trakcyjna i montaż urządzeń do sterowania ruchem, w Zgierzu przebudowywane są wiadukty.
  Zobacz galerię


  Zobacz również:

  W kwietniu nowo przyznane emerytury mogą być wyższe o 5 procent. Wszystko przez nowe tabele długości życia
  Studenci nie wrócą na uczelnie do końca września. Jest rozporządzenie Ministerstwa Edukacji i Nauki o nauce zdalnej
  Kobieta wjechała samochodem w stację benzynową w Rymaniu. Policjanci strzelali w stronę pojazdu, w pobliżu dystrybutorów!
  Czy można wstawiać ocenę za egzamin próbny? CKE odradza, kurator zabrania, szkoły to lekceważą (przykłady). W środę początek próbnej matury
  Horoskop marzec 2021 dla wszystkich znaków zodiaku: Komu wiosna przyniesie nowe szanse? Horoskop miesięczny na marzec

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo