Na łódzkich uczelniach rusza rekrutacja na semestr letni...

  Na łódzkich uczelniach rusza rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2015/2016

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Na łódzkich uczelniach rusza rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2015/2016

  ©Maciej Stanik/archiwum

  Łódzkie uczelnie przyjmują kandydatów w połowie roku akademickiego. Inżynierowie podejmują nowe studia, ale te znajdą się także dla kandydatów z maturą
  Na łódzkich uczelniach rusza rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2015/2016

  ©Maciej Stanik/archiwum

  Szkoły wyższe przygotowują się do przyjmowania studentów na semestr letni roku akademickiego 2015/2016. Największy ruch będzie na Politechnice Łódzkiej, która proponuje „świeżym” absolwentom studiów inżynierskich oraz licencjackich rozpoczęcie drogi do uzyskania tytułu magistra, ale inne uczelnie mają propozycje także dla posiadaczy matury.

  Inżynier po magistra może międzymiastowo

  PŁ ogłosiła już terminy rejestracji internetowej i składania dokumentów na swoje studia II stopnia - te formalności trzeba dopełnić w dniach 28 stycznia - 22 luty.
  9 jednostek uczelni oferuje ponad 30 kierunków. Można je studiować w trybie stacjonarnym (czyli bezpłatnym) ale dwa z nich są także oferowane zaocznie: informatykę (na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej) oraz inżynierię środowiska.

  Czytaj też:Błąd ortograficzny na ścianie gmachu Wydziału Filologicznego UŁ będzie poprawiony [ZDJĘCIA]

  Na liście propozycji stacjonarnych jest m.in. nowość z zeszłego roku: chemia i inżynieria materiałów specjalnego przeznaczenia. To kierunek oferowany przez Politechnikę Łódzką i uczelnie partnerskie: Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przyjęci spędzą u każdego partnera politechniki po jednym z czterech semestrów prowadzących do uzyskania magistra. Wstęp na „międzymiastowe” studia dla posiadczy licencjatu z chemii lub inżynierów (każdej specjalności).

  Czytaj też:Naukowcy z UŁ współautorami odkrycia fotonów wysłanych 7 mld lat temu

  Licencjaci (bez tytułu inżyniera) mogą się zapisać np. na stacjonarną biotechnologię albo na technologię kosmetyków.

  Na Uniwerku najbardziej aktywny „Eksoc”

  Politechnika Łódzka proponuje informatyki drugiego stopnia na trzech swoich jednostkach (w tym po angielsku), zaś Uniwersytet Łódzki dokłada kolejną - na swoim Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej (zapisy od 29 stycznia do 12 lutego).

  Informatyka to jedyna bezpłatna propozycja największej łódzkiej uczelni w rekrutacji „zimowej” - pozostałe studia (nabór trwa i kończy się 2 lutego) są niestacjonarne. Wydział Zarządzania proponuje swój „tytułowy” kierunek na drugim stopniu, natomiast Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny - ekonomię oraz socjologię, także dla posiadaczy licencjatów. Ale na ekonomię UŁ mogą zapisywać się także posiadacze jedynie „świadectwa dojrzałości” - niestacjonarne studia pierwszego stopnia kosztują 3800 zł za rok, zaś „Eksoc” w reklamach wzywa maturzystów hasłem „rozpocznij studia już na wiosnę”.

  Czytaj też:Zimowe dyktando na Uniwersytecie Łódzkim [ZDJĘCIA, TEKST DYKTANDA]

  Uczelnie zachęcają, aby „oszczędzać czas”

  W podobne tony uderza Społeczna Akademia Nauk, największa z wyższych szkół niepublicznych, spośród mających siedzibę w Łodzi.

  - Uczelnia uruchomiła rekrutację na semestr letni roku akademickiego 2015/2016, dzięki czemu nie trzeba czekać do października na rozpoczęcie studiów - informuje Wiktor Kołysko, dyrektor ds. promocji w Akademii. Jak precyzuje jest to odpowiedź na duże zainteresowanie jej ofertą.

  Gala Absolwenta Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego [ZDJĘCIA]

  - Ofertę adresujemy do wszystkich zainteresowanych: czekamy m.in. na ubiegłorocznych maturzystów, którzy nie rozpoczęli nauki od października, na absolwentów studiów licencjackich, którzy jeszcze nie podjęli studiów magisterskich, na tych, którzy skończyli edukację w poprzednich latach i chcą teraz podnieść swoje kwalifikacje oraz zaoszczędzić czas - dodaje Wiktor Kołysko.

  Zimą SAN proponuje 17 kierunków - w tym studia jednolite magisterskie: z psychologii oraz prawa (4,8 tys. zł za rok). Ze studiów pierwszego stopnia jest np. socjokryminologia (3240 zł) albo grafika (4320 zł) Dokumenty w naborze na semestr letni można składać do 29 lutego.

  Gala absolwentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego [ZDJĘCIA]

  „Jeśli nie stać cię na czekanie kolejnych miesięcy” - nawołuje Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi - „to masz możliwość rozpoczęcia studiów już teraz”. Do 28 lutego zapisy m.in. na pedagogikę nauczycielską drugiego stopnia (4200 zł).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie dla banderowskich kanalii na UŁ!

  Kotarb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Doradca szefa polskiego MSZ za orderem dla negacjonisty wołyńskiego. Dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski wyraził swoją solidarność z szefem Związku Ukraińców w Polsce Petro Tymą, któremu może...rozwiń całość

  Doradca szefa polskiego MSZ za orderem dla negacjonisty wołyńskiego. Dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski wyraził swoją solidarność z szefem Związku Ukraińców w Polsce Petro Tymą, któremu może zostać odebrany Order Odrodzenia Polski nadany przez Komorowskiego.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast zwiększać ilość studentów,

  absolwent PŁ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  niech zwiększą jakość nauczania.

  Studentów jest i tak za dużo, zwłaszcza na kierunkach humanistycznvh i są coraz gorzej wykształceni.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo