Na Maderze wakacje trwają cały rok [ZDJĘCIA]

  Na Maderze wakacje trwają cały rok [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Madera. Widok z kolejki na Monte
  1/23
  przejdź do galerii

  Madera. Widok z kolejki na Monte ©Agnieszka Jasińska

  O Maderze mówi się, że to kraina wiecznej wiosny. Temperatura zimą nie spada tu poniżej 17 stopni. Latem, według przewodnika, powinny być 22 stopnie. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że jest goręcej. Temperatura oscylowała wokół 30 stopni.
  Klimatyczne wakacje
  Madera to portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim. Ma 741 km kw. Liczy ok. 250 tys. mieszkańców, z czego połowa mieszka w stolicy - w Funchal.

  Funchal to idealne miejsce na wakacje. To malownicze i klimatyczne stare miasto, zapierające dech w piersiach widoki i przyjaźni mieszkańcy. Z Funchal trzeba wjechać kolejką linową na Monte. Jest tu m.in. przepiękny ogród tropikalny. Monte to malownicza miejscowość. Na wzgórzu położony jest kościół, z którego schodów roztaczają się niezapomniane widoki. Z Monte do Funchal możemy zjechać … sankami. To specjalne sanie z wikliny, które spotkać można tylko na Maderze. Ogrodowi pod Monte nie ustępuje ogród botaniczny. Okolice obu ogrodów połączone są kolejką linową, piechurzy mogą dotrzeć do niego z Funchal wspinając się z centrum miasta przez około godzinę. Nagrodą będzie widok kolekcji kaktusów, palm i świergot egzotycznych ptaków - papug, kanarków i tukanów.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo