Na Piotrkowskiej rozpoczął się demontaż Alei Gwiazd...

  Na Piotrkowskiej rozpoczął się demontaż Alei Gwiazd [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Na Piotrkowskiej rozpoczął się demontaż Alei Gwiazd [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  W poniedziałek przed południem rozpoczął się demontaż płyt z łódzkiej Alei Gwiazd. Gwiazdy znikają z zachodniej strony ulicy Piotrkowskiej, gdyż firma Strabag rozpoczyna kolejny etap wymiany nawierzchni ulicy Piotrkowskiej - na odcinku między ul. 6 Sierpnia a ul. Andrzeja Struga. "Eksmisja" czeka też pomnik Misia Uszatka z ul. Piotrkowskiej 87, stanowiący z kolei część szlaku Łódź Bajkowa.
  Jako pierwsza z chodnika wydobyta została gwiazda aktora, reżysera i dyrektora teatralnego Aleksandra Fogla, brata słynnego śpiewaka Mieczysława Fogga. Fogiel, mający w dorobku ponad sto ról filmowych, dziś najbardziej kojarzony jest z Maćkiem z Bogdańca ("Krzyżacy" Aleksandra Forda) i sołtysem z trzech komedii Sylwestra Chęcińskiego ("Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć").

  Na drewniane palety trafiły, ważące wraz z płytami sto kilogramów, mosiężne gwiazdy aktorów i reżyserów: Andrzeja Seweryna (to jego gwiazda, w 1998 roku, została wmurowana jako pierwsza), Zbigniewa Cybulskiego, Danuty Szaflarskiej, Bogusława Sochnackiego, Stefana Jaracza, Bogumiła Kobieli, Daniela Olbrychskiego, Leona Niemczyka, Wojciecha Pszoniaka, Janusza Gajosa, a także Jana Machulskiego.

  We wtorek z chodnika mają być "wyłuskane" kolejne gwiazdy.
  Jak zapewniają władze miasta, wszystkie one trafią do magazynu, a po remoncie nawierzchni (szacuje się, że zakończy się on latem przyszłego roku), odświeżeniu i naprawie pęknięć samych gwiazd, obiekty wrócą na miejsce.

  - Oczywiście ewentualne montowanie w przyszłości kolejnych gwiazd na odnowionej ulicy będzie możliwe - zapewnia Jacek Sarzało, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.

  Według danych sprzed trzech lat koszt remontu gwiazdy waha się od 4 do 6 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no tak !

  aa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

  "...a po remoncie nawierzchni (szacuje się, że zakończy się on latem przyszłego roku)..."

  Remont miał się skończyć w czerwcu 2014 (oczywiście nikt, kto obserwował i obserwuje "postępy" w jego...rozwiń całość

  "...a po remoncie nawierzchni (szacuje się, że zakończy się on latem przyszłego roku)..."

  Remont miał się skończyć w czerwcu 2014 (oczywiście nikt, kto obserwował i obserwuje "postępy" w jego realizacji w to nie wierzył...). Niech więc p. Sarzało przyzna oficjalnie, czy aneks z przesunięciem terminu zakończenia prac już jest podpisany i jaki jest obecnie przewidywany termin całkowitego zamknięcia robót. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 11

  Końcówka czerwca to już lato więc ZDiT ma rację, ale chyba wszyscy dobrze wiemy, że się nie wyrobią...Uważam, ze jeśli skończą do września 2014r to bedzie dobrze...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo