MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na wiecu wyborczym w Wieluniu sympatyk Andrzeja Dudy zaatakował kobietę [ZDJĘCIA FILM]

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Podczas wiecu prezydenta Andrzeja Dudy nie obyło się bez incydentów. Jeden z sympatyków Dudy wtargnął na teren ogródków, gdzie swoje poglądy manifestowali przeciwnicy prezydenta i zaatakował kobietę. Wcześniej jeden z uczestników manifestacji informował, że został uderzony przez zwolennika prezydenta za odmienne poglądy. W trakcie wiecu cześć sympatyków prezydenta wyzywała protestujących mieszkańców od hołoty i komunistów.

Grupa mieszkańców Wielunia i okolic pojawiła się wczoraj na Placu Legionów podczas wiecu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy by wyrazić swój sprzeciw wobec polityki prezydenta i nadaniu mu honorowego obywatelstwa miasta przez radę miejską.

Mieszkańcy mieli przy sobie transparenty i gwizdki.

-Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy wolnymi obywatelami i nie zgadzamy się z nienawiścią, pogardą ze strony tego pseudo prezydenta Polski. Chcieliśmy zgodnie z konstytucją, gdzie mamy zapisane prawa zaprotestować nie jako zgromadzenia tylko jako wolni mieszkańcy - mówi Mikołaj Obalski, jeden z uczestników manifestacji.

W trakcie wiecu wyborczego doszło do ataku na mieszkankę Wielunia. Protestujące osoby dla bezpieczeństwa zebrały się na terenie funkcjonującego na placu ogródka piwnego, gdzie wtargnął jeden z sympatyków Andrzeja Dudy. Mężczyzna zaatakował mieszkankę Wielunia protestującą przeciwko polityce ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Po krótkiej szarpaninie i interwencji innych osób sytuację udało się opanować.
Poszkodowana zapowiada, że jutro sprawę zgłosi na policję.

-Mój Boże, w życiu nie widziałam tak agresywnych ludzi. Szok! Zupełnie nie wiem dlaczego ten mężczyzna mnie zaatakował - mówi Katarzyna Preś.

Jak mówi Mikołaj Obalski, nie był to jedyny akt agresji skierowany w stronę przeciwników Dudy.

- Do ataków na przeciwników nadania obywatelstwa Wielunia dochodziło co chwilę, sam zostałem bezpodstawnie uderzony. Zostałem zaatakowany przez mężczyznę w podeszłym wieku na samym początku zgromadzenia.
Dokładnie gdy na telebimie została wyświetlana transmisja z kina. Atakującemu nie spodobały się nasze postulaty, nasza wolność do wyrażenia poglądów. przez co zostałem zaatakowany i uderzony z pięści w głowę - relacjonuje Obalski - Zabolały mnie te czyny, ponieważ jesteśmy w „Mieście pokoju i pojednania”. Zabolały mnie te czynny nienawiści, ponieważ nieopodal jest monument „Wiecznej Miłości”.
Zabolało mnie to, bo tu - w tym mieście - w Wieluniu, 1 września 1939 roku doszło już raz do zbrodniczego ataku nienawiści...

W stronę przeciwników Andrzeja Dudy ze strony zwolenników prezydenta leciały obelgi. Protestujących nazywano hołotą i komunistami.

Na wczorajsze wydarzenia w Wieluniu zareagował jeden z rywali Andrzeja Dudy w wyścigu o prezydencki fotel. Kandydat Lewicy Robert Biedroń, który nagranie, na którym zarejestrowano atak na mieszkankę Wielunia opublikował na Twitterze.

To 15 lat wojny polsko-polskiej. Przestańcie nas dzielić na lepsze i gorsze sort i nazywać innych hołotą. Polska musi być domem nas wszystkich!

- napisał Robert Biedroń.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy wieluńskiego posła PiS Pawła Rychlika, który prowadził wiec wyborczy.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy wieluńskiego posła PiS Pawła Rychlika, który prowadził wiec wyborczy.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy wieluńskiego posła PiS Pawła Rychlika, który prowadził wiec wyborczy. Poseł potępił incydent ale poddał w wątpliwość, czy aby na pewno atakujący był sympatykiem prezydenta.Wątpliwości nie ma za to sama zaatakowana kobieta. Jak mówi Katarzyna Preś, widziała tego mężczyznę w tłumie wiwatującego na cześć prezydenta i wykrzykującego "witaj w domu".

Oświadczenie posła Pawła Rychlika

Wczorajszy incydent, nie powinien mieć miejsca, a jakiekolwiek naruszenie nietykalności osobistej szczególnie kobiet są nieakceptowalne. Należy wyrazić współczucie dla Pani, której nietykalność została naruszona. Pragnę jednak zaznaczyć, że od samego początku kilka osób w tym działacze Platformy Obywatelskiej, Lewicy Roberta Biedronia oraz stowarzyszenia burmistrza Okrasy Łączy na Wieluń zakłócały transmisje sesji z kina i możliwość śledzenia uroczystości zgromadzonym mieszkańcom na Placu Legionów, robili to nawet podczas śpiewu Hymnu Narodowego. ,,Klienci ogródka piwnego" w sposób ewidentny prowokowali. Jako prowadzący kilkakrotnie apelowałem, aby uczestnicy zgromadzenia nie reagowali, a skupili się na radosnym wydarzeniu - spotkaniu z Parą Prezydencką i tak też było. Gromkie brawa, skandowanie na cześć Pana Prezydenta, wspólny śpiew, rodzinna atmosfera świadczą o poparciu i sympatii wielunian do Andrzeja Dudy. Starszy Pan, który dopuścił się złego czynu nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości jak i nigdy nie uczestniczył w spotkaniach organizowanych przez Nasze środowisko, nie znam tego Pana. Dlatego pytanie brzmi czy to na pewno zwolennik Pana Prezydenta? Wczorajszy wyjątkowy dzień dla Wielunia, bardzo ciepłe przyjęcie Pary Prezydenckiej znanych z życzliwości mieszkańców Ziemi Wieluńskiej liczonych wczoraj w setkach, Panie z kół gospodyń wiejskich, orkiestry dęte z Wierzchlasa i Strzelec Wielkich, druhowie strażacy, a przede wszystkim bardzo licznie przybyłe wieluńskie rodziny z dziećmi nie zostało rozbite przez kilka osób - członków partii.
Dlatego apeluje o ostudzenie emocji. Jednocześnie proszę Państwa Redakcje jak i wszystkich dziennikarzy zajmujący się wizytą Pary o obiektywizm.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki