Naczelnik straży miejskiej w Łodzi bluzgał na podwładnych

  Naczelnik straży miejskiej w Łodzi bluzgał na podwładnych

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Strażnicy skarżą się na traktowanie przez przełożonych

  Strażnicy skarżą się na traktowanie przez przełożonych ©Dziennik Łódzki/archiwum

  "On idzie wtedy do komendanta i podpie... mnie. No to idź, ch... ci w d... I wtedy ja się tłumaczę i Grzyb mówi: jest pan nieobiektywny. Ja mówię: a może i jestem i ch... Prędzej czy później doprowadzę do tego, że k... takie osoby będę chciał usuwać, bo tu wiesz, k..., okazuje się, że tu, k..., wielka wrzawa, nie" - tak zastępca naczelnika oddziału łódzkiej straży miejskiej na Polesiu zwracał się do swoich podwładnych.
  Strażnicy skarżą się na traktowanie przez przełożonych

  Strażnicy skarżą się na traktowanie przez przełożonych ©Dziennik Łódzki/archiwum

  Strażnicy narzekali na zastępcę naczelnika, że jest nieobiektywny. W końcu nagrali jedną z rozmów z przełożonym. Na nagraniu, które trafiło do naszej redakcji, można też usłyszeć: "Ja nie muszę być, k..., obiektywny, moja ocena jest subiektywna. Jeśli trafię człowieka, którego chcę upier..., to nawet jak będzie połowa jego winy i tak to zrobię" oraz "Ja nie odpowiadam za to, czy T. jest obiektywny czy subiektywny. Każdy z nas jest subiektywny".

  Z nagrania możemy też dowiedzieć się, jaką politykę kadrową stosował zastępca naczelnika na Polesiu: "w związku z tym, że uważam, że ten facet się opierd..., to pierd... go tydzień pod rząd w takie czy takie miejsce. I tak jest, i ja tego nie ukrywam. I jak przyjdzie, i się mnie spyta: ty, dlaczego mam osiem razy pod rząd zoo, to powiem: bo moim zdaniem..." oraz "jak ja nie słyszę o pracowniku, to dla mnie to jest dobry pracownik. Nie wymaga przeze mnie żadnego nadzoru".

  Nagranie przekazaliśmy komendantowi straży miejskiej w Łodzi. - Sposób prowadzenia rozmowy przez zastępcę naczelnika uznałem za naganny i został on pozbawiony funkcji kierowniczej - mówi Dariusz Grzybowski, komendant Straży Miejskiej w Łodzi. - Został przeniesiony na stanowisko, na którym nie będzie kierował ludźmi.

  Strażnicy skarżą się jednak także na zachowanie zastępcy naczelnika na Widzewie. Twierdzą, że za swoje zachowanie we wrześniu ma stracić stanowisko. - Po rozmowie ze strażnikami bardzo szczegółowo przyglądamy się sprawie na Widzewie - twierdzi komendant Grzybowski. - Wdrożyliśmy plan naprawczy. Jeśli to nie pomoże, będziemy podejmować inne decyzje.

  Konflikt między naczelnikiem straży a podwładnymi ma się tlić również w oddziale w Śródmieściu. Według relacji strażników ze Śródmieścia, na początku 2013 roku naczelnik obiecał im podwyżki pensji, jeśli będą wypisywać dużo mandatów. Strażnicy w kwietniu i maju mieli więc zwiększyć wypisywanie mandatów o 100 proc. Po miesiącu mieli zaś zgłosić się do naczelnika po podwyżki. Ale podwyżek nie dostali.

  Dlatego od trzech miesięcy śródmiejscy strażnicy wypisują bardzo mało mandatów. Jeśli już ktoś wystawia w tej dzielnicy mandaty, to funkcjonariusze z oddziału prewencji z ul. Mokrej. Strażnicy ze Śródmieścia twierdzą, że nie będą wypisywać mandatów, póki nie zmieni się osoba na stanowisku naczelnika.

  - Odnosząc się do ewentualnego konfliktu w oddziale Śródmieście, muszę zaznaczyć, iż tylko ja mogę podjąć decyzje skutkujące ewentualną podwyżką uposażenia i musi to wynikać z całokształtu pracy strażnika - zastrzega komendant Grzybowski.

  Tomasz Piotrowski, p.o. dyrektor biura prezydent Łodzi, przyznaje, że do Hanny Zdanowskiej docierały niepokojące sygnały od pracowników straży miejskiej o sytuacji w tej jednostce. - Pani prezydent co jakiś czas spotyka się ze związkami zawodowymi straży miejskiej - mówi Tomasz Piotrowski. - Strażnicy na bieżąco informują o nurtujących ich sprawach. To, o czym teraz słyszymy, czyli pozbawienie funkcji jednego z naczelników i konflikty między podwładnymi a zwierzchnikami, brzmi niepokojąco. Pani prezydent niezwłocznie zaprosi komendanta i poprosi o wyjaśnienia. Jeśli podjęte kroki nie przyniosą efektu - będziemy wyciągać konsekwencje.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (31)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A dać im wszystkim urlop i niech biegną na pielgrzymkę.

  mobi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 8

  Może trochę się wyciszą i będą kląć co drugie przekleństwo.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowa Sól

  pais (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Co tu dużo mówić.Mam koleżankę w Straży Miejskiej w Nowej Soli.To co tam się dzieje to woła o pomstę do prokuratora.Ubliżanie pracownikom przez komendanta. Mandaty, Mandaty i tylko...rozwiń całość

  Co tu dużo mówić.Mam koleżankę w Straży Miejskiej w Nowej Soli.To co tam się dzieje to woła o pomstę do prokuratora.Ubliżanie pracownikom przez komendanta. Mandaty, Mandaty i tylko mandaty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jak ktoś nie ma to złośliwe uwagi i po złości służby 9.00-17.00.Zastanawiają się Strażnicy żeby sobie nawzajem nakładać mandaty.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żenada

  jaaaa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  tak było,jest i będzie...I co im zrobicie????Oskarżycielem publicznym będzie....ale go przenieśli!!! Ojej,ojej...jaka kara straszna!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Standard

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  I tak pokazuje to wierzchołek góry...i tak delikatnie...Zawsze były,są i będą naciski na mandaty....Niektórzy biorą sobie bardzo do serca ich słowa i wypisują mandaty każdemu(bo jak nie ma się...rozwiń całość

  I tak pokazuje to wierzchołek góry...i tak delikatnie...Zawsze były,są i będą naciski na mandaty....Niektórzy biorą sobie bardzo do serca ich słowa i wypisują mandaty każdemu(bo jak nie ma się osiągnięć w życiu osobistym,to upadla społeczeństo na każdym kroku-tak,wypisałem 10 mandatów i jestem świetny)...tylko nawet za takich wstdzi się SM...Jest ich wielu-małe mózgi,ale dumna pierś,że przez 12h pracowali,a nie jak inni obijali się....Żałosne...i jak ma być dobrze???A ten pan z artykułu....no,coż-zawsze mówili dajcie mu trochę władzy,a zacznie pokazywać na co go stać...jak kiedyś.Nic nowego,pokazał...długo nie trzeba było czekać.To jest właśnie karda na poziomie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŻAŁOSNA DECYZJA

  por. Poznań (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 6

  "Został przeniesiony na stanowisko, na którym nie będzie kierował ludźmi"-cytat. Panie komendancie- nazywa pan się oficerem a boi się pan. Ma pan dowód czarno na białym - taki "naczelnik" z Polesia...rozwiń całość

  "Został przeniesiony na stanowisko, na którym nie będzie kierował ludźmi"-cytat. Panie komendancie- nazywa pan się oficerem a boi się pan. Ma pan dowód czarno na białym - taki "naczelnik" z Polesia nie powinien pracować w SM ani dnia dłużej, tym bardziej ,że u pana pracują kobiety. Powiedziałbym panu jak takich "dowódców" nazywało się u mnie w WSO POZNAŃ . ale się powstrzymam, bo na taką pana "decyzję" szkoda słów !
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ha,ha,Ha!

  Barca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  Rozwiązać i będzie po problemach.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wszyscy którzy zwalczają bandytów i łamiących prawo SĄ POTRZEBNI

  co jest ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Dopiero się zaczną problemy. O czym koleś bredzisz ? Każda formacja jest dobra do walki z bandziorami czy pseudokibolami. A tak na marginesie - których łódzkich pseudokiboli reprezentujesz !?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masz rację. Przej jakieś niedopatrzenie zlikwidowano ZOMO i ORMO

  abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  i co się dzieje?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do abc

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  OP działa jako odpowiednik ZOMO w Policji ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Runo leśnie

  strażnick (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 8

  Przecież tak naprawdę "Runo leśne" czyli tzw. "komediant" nie ma najmniejszego pojęcia o straży. On tylko stara się brylowac w mediach. Dziwne, że HZ dalej to toleruje. Ale jaki prezydent takie i...rozwiń całość

  Przecież tak naprawdę "Runo leśne" czyli tzw. "komediant" nie ma najmniejszego pojęcia o straży. On tylko stara się brylowac w mediach. Dziwne, że HZ dalej to toleruje. Ale jaki prezydent takie i "wyprobowane kadry"zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przykład idzie z góry

  woytec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

  Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki kiedyś powiedział do strażnika:
  - Gdzie masz chooju czapkę?
  No to przykład poszedł w dół, takie miasto...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kompromitacja

  helmut (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  Ciekawe co zrobi teraz komendant?
  Program naprawczy? cholera chyba ala Balcerowicz albo Rostowski ( ale brednie)
  Tak naprawdę patrząc na sposób wypowiedzi tego pana może miec stanowisko owszem...rozwiń całość

  Ciekawe co zrobi teraz komendant?
  Program naprawczy? cholera chyba ala Balcerowicz albo Rostowski ( ale brednie)
  Tak naprawdę patrząc na sposób wypowiedzi tego pana może miec stanowisko owszem ale co najwyżej salowego. Czytając dalej to takich panów jest tam więcej.
  Ja mam o straży dobre zdanie. Interweniowali kilkanaście razy w moich sprawach i moich znajomych i byli na miejscu pierwsi. Policja coż............. (proszę zadzwonic na straż miejską)
  Biedny strażnik dostaje w d*** na ulicy i jeszcze od przełożonego ehhhhhh
  Trzymajcie się strażnicy i strażniczkizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  język

  anka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 8

  Już za sam język wypowiedzi ten pan powinien zostać zdegradowany ze swojego stanowiska. Takim językiem to się posługują te chlejusy spod bram, a nie ktoś zarządzający innymi ludźmi. Pokazał klasę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podziękował

  janka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

  czas na zmiany i to szybkie na Kilińskiego kilu panom dziękujemy .

  Polecamy

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny