Nadia była oczkiem w głowie mamy i taty...

  Nadia była oczkiem w głowie mamy i taty...

  Joanna Leszczyńska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Miały piękne imiona: Szymon, Angelika, Wiktor, Nadia. Rodzice wybrali je z rozmysłem, kierując się może modą i aspirując w ten sposób do lepszego świata, jaki mogli podejrzeć w telewizyjnych serialach. Sami jednak stworzyli swoim dzieciom piekło. W tych domach miejsce czułości i miłości zajęło bicie. Tak brutalne, że doprowadziło do śmierci.
  Joanna Leszczyńska

  Joanna Leszczyńska ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Nadia żyła tylko trzy miesiące. Sąsiedzi jej rodziców roztkliwiają się dziś, że ta śliczna dziewczynka była "oczkiem w głowie" taty i mamy, że na spacerach widzieli ją wesołą, a jeśli płakała w nocy - to tak jak wszystkie dzieci. Łódzki MOPS powtarza za swoim pracownikiem socjalnym, że nie było "żadnych przesłanek świadczących o zaniedbaniach w stosunku do dziecka".

  Jeżeli się skonfrontuje obie opinie z ustaleniami prokuratury, że dziewczynka miała złamanych sześć żeber, które już się zaczynały goić, że zmarła na skutek rozległych obrażeń głowy, brzmią one co najmniej mało wiarygodnie. To nie był jednorazowy wybuch agresji rodzica, ale dłuższe znęcanie się nad dzieckiem.
  Dowody maltretowania Nadii są wstrząsające. Warto byłoby zatem poznać "przesłanki", na podstawie których opiekun społeczny uznał, że u Nadii jest wszystko w porządku? Bo argument, że ojciec miał pracę, a matka się uczyła, co miałoby świadczyć, że życie w tej rodzinie toczyło się normalnie, świadczy, że opieka zadowala się powierzchownymi działaniami.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kara smierci

  olka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Niestety nie ma w Polsce kary smierci ale mam nadzieje, ze ich zapierd........ w wiezieniu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To zwykli zwyrodnialcy pozbawieni wyższych uczuć

  dozywocie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  26-letni Arkadiusz A. - przyznaje, że wielokrotnie bił dziecko. Ostatni raz w dzień przed śmiercią mocno uderzył córkę pięścią w głowę. Dziecko zaczęło się dziwnie zachowywać. Zaczęła mu opadać...rozwiń całość

  26-letni Arkadiusz A. - przyznaje, że wielokrotnie bił dziecko. Ostatni raz w dzień przed śmiercią mocno uderzył córkę pięścią w głowę. Dziecko zaczęło się dziwnie zachowywać. Zaczęła mu opadać powieka. Aby "zmyć" siniaki - mężczyzna był przekonany, że znikają w wodzie - postanowił wykąpać dziecko. Nie zwracał uwagi, że z buzi ulewała się krew. Po kąpieli odłożył niemowlę do łóżeczka i poszedł odpocząć przed komputerem. Odwiedził ulubione strony internetowe: Facebook i Nasza-klasa.

  Arkadiusz. M. przyznaje, że nie obchodził się delikatnie z córką. Zdarzało mu się, że trzymając ją, uderzał dzieckiem o różne przedmioty, na przykład łóżeczko. A kiedy ktoś dzwonił do drzwi, a on akurat miał Nadię na kolanach, zrzucał ją na podłogę i szedł otworzyć.

  Mężczyzna nie ukrywa, że nie miał cierpliwości do córki. Mówi, że przeszkadzał mu jej płacz, kiedy zmęczony wracał z pracy. Według śledczych dziecko płakało z bólu, bo bolały je np. połamane żebra. Aby przerwać płacz, ojciec mocno łapał córkę i potrząsał nią.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo