Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nadinspektor Andrzej Łapiński, komendant Komendy Wojewódzkiej Policji odchodzi z garnizonu w Łodzi

Anna Gronczewska
Archiowum Dziennika Łódzkiego
Wew wtorek odbyło się pożegnanie nadinspektora Andrzeja Łapińskiego, komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Nadinspektor będzie teraz zarządzał policją w Gdańsku.

Przypomnijmy, że nadinspektor Andrzej Łapiński od 10 lutego 2016 roku był komendantem Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Urodził się w 1972 roku w Łapach, koło Białegostoku, w województwie podlaskim. W 1992 roku wstąpił do policji. Skończył prawo na Uniwersytecie Białostockim, jest także absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Niemal od początku pracy w policji jest związany z działem kryminalnym. Pracował w KRP w Białymstoku, a następnie w Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Był tam naczelnikiem i zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. Potem był komendantem Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. W 2013 roku otrzymał nominację na komendanta Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Posiada liczne odznaczenia. Między innymi odznaczony został Srebrną odznaką „Zasłużony Policjant” , Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotą odznaką „Zasłużony Policjant”, Srebrnym Medalem „Za Długoletnia służbę” oraz Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”, Brązową odznaką honorową „Podlaski Krzyż Floriański”. W ubiegłym roku z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał nominację na stopień nadinspektora, czyli najniższy stopień generalski w policji. Ma żonę, dwoje dzieci. Decyzję o nominacji na komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podjął Komendant Główny Policji. Zastąpi na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego. Komendant Główny Policji powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta insp. Tomaszowi Olczykowi.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki