Nadzieja ŁKS Siemens żyła do trzeciej kwarty

Marek Kondraciuk
Najwięcej punktów dla ŁKS Siemens AGD zdobyła w Toruniu Alicja Perlińska - 12
Najwięcej punktów dla ŁKS Siemens AGD zdobyła w Toruniu Alicja Perlińska - 12 fot. Krzysztof Szymczak
Przez 20 minut zanosiło się na niespodziankę, ale ostatecznie koszykarki ŁKS Siemens AGD przegrały w Toruniu z Energą gładko, bo różnicą aż 21 punktów 46:67.

Łodzianki zamykają tabelę, a kibice wierzą, że zła karta odwróci się już w środę, kiedy łodzianki podejmować będą przy al. Unii MUKS Poznań.

Zaczęło się optymistycznie, bo po pierwszej kwarcie łodzianki prowadziły sześcioma punktami (18:12). Do przerwy był remis i nic nie zapowiadało katastrofy. Nastąpiła jednak już w trzeciej ćwiartce. Torunianki zaczęły agresywnie bronić, pokazały, że są kandydatem do medalu i pozwoliły ełkaesiankom zdobyć zaledwie 3 punkty, a same rzuciły 22. To najgorsze osiągnięcie łódzkiej drużyny w jednej kwarcie w tym sezonie.

Po takim tąpnięciu mecz był praktycznie rozstrzygnięty.

Porażka ŁKS była spodziewana. Martwi jednak mizerny dorobek punktowy kilku zawodniczek, na których powinna opierać się gra drużyny trenera Mirosława Trześniewskiego. Tylko punkt zdobyła Agnieszka Makowska, dwa Tatiana Szczypakina, dla której był to preztiżowy mecz, a bez punktu skończyła Dominic Seals.

Wydarzeniem przedostatniej kolejki był mecz w Gorzowie. Lider AZS doznał pierwszej porażki w tym sezonie, a sztuka pokonania zespołu trenera Dariusza Maciejewskiego udała się krakowskiej Wiśle (78:77). Ten wynik pokazuje, że tegoroczny play off będzie wyjątkowo interesujący, bo po raz pierwszy do występu w finale aspiruje aż pięć drużyn.

Energa Toruń - ŁKS Siemens AGD 67:46

(12:18, 15:9, 22:3, 18:16)

Energa: Egenti 17, Krawiec 12, Fluker, Pilav po 9, Gladden 8, Radwan 6, Gulak-Lipka 4, Bajerska 2, Jasnowska, Gajda, Olszak, Szczechowiak 0. Trener: Elmedin Omanić.
ŁKS Siemens: Perlińska 12, Grabowska 11, Oha 8, Jankowska, Nowikowa po 6, Szczypakina 2, Makowska 1, Seals 0. Trener: Mirosław Trześniewski.