Nagłe odwołanie prezesa Stadniny Koni w Walewicach....

  Nagłe odwołanie prezesa Stadniny Koni w Walewicach. Odpowiedź KOWR

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  SK Walewice

  SK Walewice ©Rafał Klepczarek

  Kilka tygodni temu napisaliśmy o tym, iż Małgorzata Wierzbicka została odwołana z funkcji prezesa Stadniny Koni w Walewicach, a jej następcą został Zbigniew Kapanowski, który kierował spółką kilka miesięcy wcześniej. Zapytaliśmy wtedy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, pod który podlega SK Walewice, o przyczyny tej zaskakującej roszady.
  SK Walewice

  SK Walewice ©Rafał Klepczarek

  Mariusz Rytel, rzecznik KOWR odpisał nam, iż prawo pozwala w każdym czasie odwołać prezesa spółki uchwałą zgromadzenia wspólników. Dodał, iż stadnina od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, wynikającymi m. in. z trudnej sytuacji na rynku sprzedaży koni.

  Spółka poniosła w roku 2018 straty z tytułu wystąpienia suszy, czego efektem są niższe od zakładanych plony z produkcji roślinnej.

  - W spółce realizowany jest w chwili obecnej program naprawczy, którego celem jest przywrócenie stabilności finansowej oraz stopniowa poprawa parametrów ekonomiczno – finansowych - dodaje reprezentant KOWR.
  - Realizacja programu jest na bieżąco monitorowana przez Departament Nadzoru nad Spółkami Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W ramach realizacji programu naprawczego ograniczono straty z nierentownych kierunków działalności. Na skutek realizacji ww. programu, spółka zabezpieczyła środki finansowe na bieżące funkcjonowanie, wobec czego, przy braku niekorzystnych zdarzeń, jej funkcjonowanie w najbliższej przyszłości nie powinno być zagrożone - informuje Rytel.

  Ani odwołany w maju tego roku Kapanowski, ani też Wierzebicka, która straciła stanowisko w pierwszej dekadzie listopada - nie otrzymali z tego tytułu pieniężnych odpraw.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo