MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nagroda im. T. Kotarbińskiego. Do kogo trafi 50 tys. zł? Zobaczcie listę nominowanych prac!

Michał Meksa
Dorota Sajewska została laureatką III edycji Nagrody im. T. Kotarbińskiego. Kto zwycięży w tym roku? Na kolejnych slajdach znajdziecie tytuły wszystkich nominowanych prac.
Dorota Sajewska została laureatką III edycji Nagrody im. T. Kotarbińskiego. Kto zwycięży w tym roku? Na kolejnych slajdach znajdziecie tytuły wszystkich nominowanych prac. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego
Najlepszą pracę naukową z dziedziny nauk humanistycznych poznamy w niedzielę, 25 listopada, podczas uroczystej gali wręczenia nagrody im. T. Kotarbińskiego. Do autora dzieła trafi 50 tys. zł.

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. T. Kotarbińskiego wręczona zostanie już po raz czwarty. Ten zorganizowany przez Uniwersytet Łódzki konkurs zyskał już niemałą renomę w świecie polskiej nauki. Co roku, kapituła wyłania najlepszą pracę z dziedziny szeroko pojętych nauk humanistycznych. Do tej pory, laury te zdobyły prace z tak różnych obszarów nauki jak psychologia, literaturoznawstwo czy teatr.

Jest o co walczyć! Autor wyróżnionego przez kapitułę dzieła otrzymuje 50 tys. zł na prowadzenie dalszych badań. Nic dziwnego zatem, że w tym roku konkurencja była szczególnie zaciekła. Do konkursu zgłoszonych zostało przeszło 70 prac. Spośród nich, nominację otrzymało pięć tytułów. W galerii, do której prowadzi umieszczony poniżej przycisk, znajdziecie wszystkie nominowane prace:

Gala wręczenia nagrody im. T. Kotarbińskiego odbędzie się w niedzielę, 25 listopada w Filharmonii Łódzkiej o godz. 18. Uroczystość uświetni koncert Anny Marii Jopek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki