Nagrody dla ludzi kultury w Pałacu Herbsta [ZDJĘCIA]

  Nagrody dla ludzi kultury w Pałacu Herbsta [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nagrody dla ludzi kultury w Pałacu Herbsta [ZDJĘCIA]
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Maciej Stanik

  W Pałacu Herbsta odbyła się w piątek inauguracja nowego sezonu kulturalnego w województwie łódzkim. Zaczęło się od niecodziennego przemówienia marszałka województwa.
  - Dziwnie otwierać nowy sezon, gdy nie wiemy jak ten poprzedni zostanie zaksięgowany i czy się zbilansuje - mówił województwie Witold Stępień. - Miniony sezon upłynął pod znakiem inwestycji i nasze instytucje mogły błyszczeć, mam więc nadzieję, że i ten sezon taki będzie. Jednak wiem, że będzie on siermiężny, bo jak wszyscy mamy pewien problem z funduszami.

  Marszałek zapowiedział też finalizację prac nad "Programem rozwoju kultury w województwie łódzkim", nad którym odbyły się już pierwsze konsultacje.

  - Łódź to silny ośrodek kultury, ale mam nadzieję, że wyjdziemy z kulturą także w województwo łódzkie, budować będziemy kadry animatorów kultury czerpiąc z potencjału Łódzkiego Domu Kultury - zapowiadała marszałek. - Chcę zapewnić, że troską samorządu województwa jest sprawienie, by województwo stało kulturą.

  Najważniejszą częścią wydarzenia, które zgromadziło w Pałacu Herbsta dyrektorów podległych samorządowi województwa instytucji kultury (ale nie brakowało też dyrektorów instytucji miejskich), było wręczenie nagród zasłużonym twórcom kultury.

  Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" przyznane przez ministra kultury otrzymał Mariusz Saniternik, aktorka Teatru im. S. Jaracza. Brązowymi Medalami "Gloria Artis" zostali uhonorowani" solista Teatru Wielkiego Zenon Kowalski i Krystyna Wieczorek, pisarka, poetka, autorka popularnej sagi "Młyn na Stawkach".

  PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH

  - Zaproszenie na inaugurację przyjęłam z radością. Człowiekowi od razu lepiej się robi, gdy się otrze o kulturę - rzekła na koniec części oficjalnej wojewoda łódzka Joanna Chełmińska. - Życzę Państwu, byście i w tym sezonie pokazali klasę, i by sale instytucji kultury były pełne.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No tak...

  Moi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Nie ma to jak
  otrzeć się o kulturę.
  Toteż - serdecznie gratuluję!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  łódź kulturą stoi...zapewne

  tarka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Łdk od dłuższego czasu jest martwy, 0 ciekawego programu, to samo TWŁ, Filharmonia i TM- grające szafy. Wszystkim to na rękę i władzom i dyrektorom. Możemy być jedynie zadowolenia z teatrów...rozwiń całość

  Łdk od dłuższego czasu jest martwy, 0 ciekawego programu, to samo TWŁ, Filharmonia i TM- grające szafy. Wszystkim to na rękę i władzom i dyrektorom. Możemy być jedynie zadowolenia z teatrów dramatycznych. Tyle pieniędzy wydawanych jest na te molochy, które nie przynoszą zadowolenia kulturalnego... Jak tylko w 2100 będzie jeździło się w ciągu 60 min. do W-wy wtedy łodzianie znikną z widowni łódzkiej..zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo