Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najbardziej wstydliwe dla Łodzi projekty budżetu obywatelskiego 2020/2021. W przedszkolu zarywa się podłoga, a wiatr zrywa okładzinę

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Najbardziej wstydliwe dla władz Łodzi projekty w budżecie obywatelskim 2020/2021 to zestawienie, które opracowaliśmy na podstawie propozycji zgłoszonych do BO przez społeczności miejskich szkół i przedszkoli. Zobacz w kolejnych ilustracjach tej galerii nasze TOP 7... >>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>
Najbardziej wstydliwe dla władz Łodzi projekty w budżecie obywatelskim 2020/2021 to zestawienie, które opracowaliśmy na podstawie propozycji zgłoszonych do BO przez społeczności miejskich szkół i przedszkoli. Zobacz w kolejnych ilustracjach tej galerii nasze TOP 7... >>> Czytaj dalej na kolejnym slajdzie >>>Grzegorz Gałasiński (archiwum "DŁ")
Najbardziej wstydliwe dla władz Łodzi projekty w budżecie obywatelskim 2020/2021 to zestawienie opracowane w środę (18 listopada) na podstawie propozycji zgłoszonych do BO przez społeczności miejskich szkół i przedszkoli. Zobacz w galerii ilustracji do tego artykułu, która placówka błaga o głosy łodzian, bo „parkiet w sali gimnastycznej nie podlegał renowacji od nowości tj. od 1959 r.”, a gdzie strażacy po każdej ulewie wypompowują wodę z szatni przedszkolaków...

Głosowanie w VIII edycji łódzkiego budżetu obywatelskiego zakończone

Już przy okazji wcześniejszych edycji pojawiły się krytyczne opinie, dotyczące udziału w BO w Łodzi samorządowych placówek edukacyjnych. Bowiem dla części z nich głosowanie jest, nie tyle szansą na realizację pomysłów z XXI wieku (typu nowoczesna pracownia komputerowa), co krzykiem rozpaczy.

Budżet obywatelski w Łodzi. Podłoga się zarywa!

„Podłoga w wielu miejscach się zarywa” - brzmi uzasadnienie projektu jednego z przedszkoli.

Projekt ten dotyczy „sali reprezentacyjnej” tego przedszkola, w której maluchy występują przed rodzicami podczas ważnych dla nich uroczystości...

Wystawiając opinię do innego projektu dyrektor ogólniaka przyznaje, że jego zaplecze sportowe - wraz z natryskami - jest w stanie "opłakanym".

Najbardziej wstydliwe dla Łodzi projekty w budżecie obywatelskim. Co z "normalnym" budżetem?

Miejscy urzędnicy często tłumaczą się niewystarczającą dotacją od rządu PiS (700 mln zł w 2020 r.) na pokrycie kosztów funkcjonowania łódzkiej edukacji (1,2 miliarda zł).

Jednak dodajmy, że w Łodzi urzędnicy podlegli prezydent Hannie Zdanowskiej narzekali także na rząd PO-PSL (np. w 2013 r. – w którym miejska oświata kosztowała 885 mln zł, a subwencja wyniosła 560 mln zł).

Zobacz TOP 7 najbardziej wstydliwych dla władz Łodzi projektów w budżecie obywatelskim - w galerii ilustracji do tego artykułu.

Czytaj także: lektury na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego 2021!

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki