Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najdroższe obrazy świata w Galerii Łódzkiej !

Joanna Stępnik
Joanna Stępnik
Najdroższe obrazy świata w Galerii Łódzkiej

Wystawa dzieł sztuki
Mówi się, że prawdziwa sztuka warta jest każdej ceny. Czy aby na pewno? Wartość dzieł Picassa, Da Vinci, Pollocka, czy innych wielkich malarzy są niebotyczne. Ile trzeba zapłacić za najdroższe obrazy świata? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy, odwiedzając wrześniową wystawę w Galerii Łódzkiej. Najdroższe obrazy świata to ekspozycja 20 najsłynniejszych dzieł sztuki, których wartość wynosi ponad 2. 600. 000. 000 dolarów. Bezcenne doznania – gwarantowane!

GALERIA SZTUKI. GALERIA ŁÓDZKA

Z pewnością warto będzie wybrać się na wyprawę do galerii w Galerii. W dniach od 3 do 14 września, wybierając się do Galerii Łódzkiej, odwiedzimy bowiem jednocześnie galerię sztuki. Klienci centrum będą mogli obejrzeć najdroższą kolekcję świata, którą nie może pochwalić się żadne muzeum. Znane obrazy, na co dzień rozproszone w rezydencjach prywatnych kolekcjonerów, na jachtach szejków, w pałacach, ukryte w sejfach – teraz pojawią się pod jednych dachem. – Galeria Łódzka to nie tylko sztuka ubioru, ale również ta przez duże „S”. Tym razem mamy ogromną przyjemność zaprosić naszych klientów na niezwykłą wystawę, podczas której zaprezentowane zostaną najdroższe obrazy świata. Poza niewątpliwą wartością artystyczną dzieł pozostaje jeszcze ich wartość rynkowa, która może przyprawić o zawrót głowy. I tak na przykład „Salvator Mundi” pędzla włoskiego mistrza Leonarda da Vinci to aktualnie najdroższy obraz świata. Muhammad ibn Salman, książę koronny Arabii Saudyjskiej, wylicytował go w 2017 roku za 450 mln dolarów, czyli ponad 1,72 mld złotych. Celem wystawy jest pokazanie, jak zróżnicowana jest sztuka i unaocznienie, jak astronomiczne ceny może uzyskać. To ekspozycja, która zaciekawi zarówno starszych jak i młodszych odbiorców. Nie można też pominąć jej wartości edukacyjnej – zachęca Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.


,,Znane obrazy, na co dzień rozproszone w rezydencjach,
ukryte w sejfach – teraz pojawią się pod jednych dachem''

PRZEKONAJ SIĘ SAMEMU
Prezentowane repliki zostały wykonane tą samą techniką co oryginały, w skali 1:1. W wartym fortunę zbiorze znalazły się m.in. dzieła Warhola, Van Ghoga, Pollocka, czy Leonarda da Vinci. Czy prezentowane obrazy są warte swojej ceny? Trzeba przyjść do Galerii Łódzkiej i przekonać się samemu. Jedno jest pewne – Galeria znowu „coś zmalowała”!

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki