MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najgroźniejsze skrzyżowania w Łodzi i województwie. Gdzie jest najwięcej wypadków? Niebezpieczne drogi w województwie łódzkim

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Jaroslaw Jakubczak/ Polska Press
Do wypadków drogowych najczęściej dochodzi w piątki po południu, gdy śpieszymy się na weekend. W pozostałych dniach roboczych kraksy mają miejsce zwykle od godz. 14 do 22, gdy ruch jest największy. Sprawcami są zazwyczaj osoby w wieku od 25 do 39 lat – zapewne dlatego, że jeżdżą najszybciej. Przyczyną wypadków jest bowiem najczęściej nadmierna prędkość oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Najgroźniejsze skrzyżowania w Łodzi i województwie

Do wypadków przeważnie dochodzi na skrzyżowaniach. Jeśli chodzi o Łódź, to najgroźniejszym takim miejscem w 2019 roku było skrzyżowanie ul. Bartoszewskiego (Trasa Górna) i ul. Demokratycznej, gdzie doszło do trzech wypadków z pięcioma rannymi i do pięciu kolizji. Kolejne tego typu niebezpieczne miejsca to zbieg al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego – trzy wypadki z pięcioma rannymi i 13 kolizji, a także skrzyżowanie al. Rydza – Śmigłego i ul. Tymienieckiego – dwa wypadki z dwiema osobami rannymi i siedem kolizji.

Najgroźniejszym miejscem w Łodzi jest skrzyżowanie al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego

W tym roku jak na razie najgroźniejszym miejscem w Łodzi jest skrzyżowanie al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego – trzy wypadki z pięcioma rannymi i sześć kolizji. Jest to rozlegle skrzyżowanie i bywa, że kierowcy wjeżdżają na nie przy czerwonych światłach myśląc sobie, że zdążą jeszcze przejechać. Nie wszystkim się to udaje i efektem zbytniej brawury są kraksy. Dawniej dodatkową bolączką były tam wypadki i kolizje z udziałem tramwajów, które jednak ustały, bowiem zmiana cyklu sygnalizacji sprawiła, że jak tramwaje pokonują skrzyżowanie, to auta w tym czasie stoją.

Gdzie jest najwięcej wypadków?

Kolejne groźne w tym roku miejsca to skrzyżowanie ul. Bartoszewskiego i ul. Pryncypalnej – dwa wypadki, dwie osoby ranne i siedem kolizji, zbieg al. Włókniarzy i ul. Drewnowskiej – dwa wypadki z dwoma rannymi i osiem kolizji oraz skrzyżowanie ul. Bandurskiego i al. Wyszyńskiego – też dwa wypadki z dwoma rannymi i osiem kolizji.

Niebezpieczne drogi w województwie łódzkim

Niebezpiecznych skrzyżowań nie brakuje też poza Łodzią. W Zgierzu takimi miejscami są skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Długą i z ul. Piątkowską, na których w 2019 roku doszło – w obu miejscach – do dziewięciu wypadków i kolizji. W Skierniewicach groźnie bywa na skrzyżowaniu al. Rataja i ul. Sobieskiego, na którym od 2016 roku odnotowano pięć wypadków z dziesięcioma osobami rannymi i 61 kolizji. W Wieluniu najgroźniejsze jest skrzyżowanie ul. Traugutta i ul. Głowackiego, w Łasku zbieg ul. Batorego i al. Niepodległości, natomiast w Kutnie skrzyżowanie ul. Troczewskiego i ul. Warszawskie Przedmieście.

W powiecie pabianickim za najgroźniejsze uchodzi skrzyżowanie ul. Niesięcin i ul. Zgierskiej w Konstantynowie, na którym przed rokiem doszło do 14 kolizji, a w tym roku już do czterech. W powiecie łódzkim wschodnim kierowcy muszą mieć się na baczności u zbiegu ul. Rzgowskiej i autostrady A 1 w Tuszynie, gdzie w 2018 roku miały miejsce cztery wypadki z czterema rannymi i 16 kolizji, zaś przed rokiem trzy wypadki z trzema rannymi i 17 kolizji.

Karambol na A1 koło Piotrkowa Trybunalskiego. Zderzenie kilkudziesięciu samochodów

Wypadek na A1 koło Piotrkowa Trybunalskiego. Zderzenie kilku...

W powiecie łęczyckim bardzo groźnym miejscem było skrzyżowanie w miejscowości Kurzjama drogi powiatowej z Kłodawy do Topoli Królewskiej i z Grabowa do granicy powiatu kutnowskiego. To właśnie tam doszło do pamiętnego wypadku w niedzielę 5 lipca 2015 roku, kiedy to w wyniku zderzenia skody octavii i renault megane zginęły dwie osoby: 55-letni kierowca skody i jego 85-letnia pasażerka, zaś cztery osoby zostały ranne. Wypadków było tam tak dużo, że dwa lata temu drogowcy zamontowali tzw. progi zwalniające i sytuacja znacznie się poprawiła.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki