W poniedziałek 27 lutego 2023 r. mieliśmy przyjemność poznać laureatów - wyjątkowych nauczycieli, pedagogów, dyrektorów - wyróżnionych przez samych wychowanków, uczniów, ich rodziców - czyli tych, którzy na co dzień widzą i doceniają ich trud oraz wielkie serce, wkładane w edukację młodego pokolenia. Poznaliśmy też najlepsze - według naszych Czytelników - placówki edukacyjne.
Gala Plebiscytu Edukacyjnego województwa łódzkiego
W poniedziałkowe popołudnie 27 lutego 2023 r. do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego zjechali najwspanialsi nauczyciele z całego województwa łódzkiego. Przyjechali na zaproszenie naszej redakcji, by odebrać gratulacje i dyplomy, jakie zdobyli w tegorocznym Plebiscycie Edukacyjnym. Plebiscyt organizujemy już od wielu lat, by zaprezentować i wyróżnić pedagogów, którzy są najwyżej cenieni przez dzieci, młodzież, rodziców - bo to oni swoimi głosami decydują, kto w nim wygrywa.
W ten sposób wyłoniliśmy laureatów - nauczycieli-pasjonatów, którzy nie tylko są fachowcami w swojej dziedzinie, ale i życiowymi przewodnikami dla młodych ludzi, wzorami do naśladowania. Poznaliśmy też najlepsze placówki edukacyjne w Łodzi oraz każdym powiecie naszego województwa.
Plebiscytowe kategorie to:
- Nauczyciel Przedszkola,
- Nauczyciel klas 0-III,
- Nauczyciel klas IV-VIII,
- Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej,
- Przedszkole Roku,
- Szkoła Roku.
W skali całego województwa łódzkiego wyłoniliśmy natomiast laureatów w kategoriach:
- Nauczyciel przedszkola
- Nauczyciel klas 0-III
- Nauczyciel klas IV-VIII
- Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej
- Nauczyciel akademicki
- Dyrektor Szkoły lub Przedszkola
- Przedszkole Roku
- Szkoła Roku
- Szkoła Językowa Roku
- Uczelnia Roku
A oto laureaci w poszczególnych powiatach:
Łódź
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Milena Gębarowska z Niepublicznego Dwujęzycznego Przedszkola Kids&Co.2 w Łodzi
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Małgorzata Góra ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mariana Batki w Łodzi
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Hanna Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Józefa Chełmońskiego w Łodzi
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Piotr Solecki - XXX Liceum Ogólnokształcące im. ks. Bp. Ignacego Krasickiego, Łódź
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce - E - Maluch 8 Łódź-Bałuty, Inflancka 16
- W kategorii Szkoła Roku - XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Łódź-Bałuty, Marysińska 61/67
Piotrków Trybunalski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Katarzyna Mianowska Przedszkole Samorządowe nr 14 w Piotrkowie Trybunalskim
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce -Joanna Krasińska - Przedszkole Samorządowe nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Anna Stonoga - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Tomasz Białowąs - Teb Edukacja w Piotrkowie Trybunalskim
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce zajęło Przedszkole Muminki - Piotrków Trybunalski, Wolborska 48
- W kategorii Szkoła Roku - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim
Skierniewice
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Bożena Godlewska Przedszkole nr 2 w Skierniewicach
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Małgorzata Kobierska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Agata Kapuścińska Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skierniewicach
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Ewa Domagała Zespół Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Moja Ekolandia Skierniewice, Marii Skłodowskiej-Curie 27
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skierniewicach
powiat bełchatowski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce Ilona Fryś Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Akademia Bolka I Lolka, Bełchatów
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce Dagmara Rzepecka Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie, Dobrzelów
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce Anna Błaszczyk Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego, Bełchatów
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce Dagmara Sowińska III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Bełchatów
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Muzyczno-Artystyczne Niepubliczne Przedszkole Karolinka Bełchatów, Lucjana Nehrebeckiego 55
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy z Oddziałami Integracyjnymi Bełchatów, os. Dolnośląskie 112A
powiat brzeziński
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Paulina Strzyżewska Gminne Przedszkole w Jeżowie
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Elżbieta Kijo Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939R, Jeżów
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Magdalena Chodzyńska Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Brzezinach
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Arkadiusz Wolak Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Gminne Przedszkole w Rogowie
- W kategorii Szkoła Roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach
powiat kutnowski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Ewa Wojciechowska Przedszkole nr 2 w Żychlinie Im. Jana Pawła II, Żychlin
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Jolanta Dobraniecka Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II, Żychlin
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Agnieszka Rybnik Szkoła Podstawowa im. Mieczysławy Butler w Ostrowach
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Mariola Dębowska Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole Miejskie nr 8 Promyczek Kutno
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem
powiat łaski
W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Anna Student Niepubliczne Przedszkole Iskierka w Łopatkach
W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Aleksandra Andryszkiewicz Szkoła Podstawowa w Czestkowie, Czestków B
W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Agnieszka Minias Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Wiewiórczynie
W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Anna Salamon Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łasku
W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Niepubliczne Przedszkole Dzieciak Plus, Łask
W kategorii Szkoła Roku Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łopatkach
powiat łęczycki
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Jolanta Tomczak Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Magdalena Jagiełło Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Joanna Heftowicz Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Emila Kuleczka I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole nr 4 w Łęczycy
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Górze Świętej Małgorzaty
powiat łowicki
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Barbara Dankiewicz Przedszkole nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi Jaś I Małgosia w Łowiczu, Ul. Józefa Chełmońskiego 4, Łowicz
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Iwona Ciszewska Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kiernozi
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Małgorzata Nodzak Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Błażej Kuras Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole Integracyjne nr 6 Pod Świerkami w Łowiczu
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa w Kalenicach
powiat łódzki wschodni
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Joanna Szustak Przedszkole nr 1 w Koluszkach
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Edyta Stelmasiak Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Koluszkach
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Agnieszka Jess Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Koluszkach
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce zdobywa Piotr Ossowski Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tuszynie
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole nr 1 w Koluszkach
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stefanii Sempołowskiej w Tuszynie
powiat opoczyński
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Anna Krajewska Przedszkole nr 8 w Opocznie
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Katarzyna Kumorowska Zespół Szkół Samorządowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opocznie
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Lidia Zagdańska-Zych Szkoła Podstawowa w Ogonowicach im. Armii Krajowej
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Jacek Pluciński I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce ex aequo
- Przedszkole nr 8 w Opocznie
- Akademia Przedszkolaka Agnieszka Klimek w Opocznie
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa w Wygnanowie
powiat pabianicki
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Dorota Koziara Przedszkole Miejskie nr 13, Pabianice
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Marta Markiewicz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Tomasz Kotus Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Martyna Bartkiewicz Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach im. Prof. Janusza Groszkowskiego
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Publiczne Przedszkole w Dobroniu
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim
powiat pajęczański
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Alicja Grabiec Publiczne Przedszkole w Sulmierzycach
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Aleksandra Brożyna Szkoła Podstawowa im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Sulmierzycach
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Karina Korasz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Bożena Rak Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Miejskie Przedszkole w Działoszynie
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie
powiat piotrkowski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Judyta Wojnarowska Niepubliczne Przedszkole Artystyczne Świat Bajek, Gorzkowice
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Marzena Marczak Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Zbigniew Woszczyk Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niechcicach
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole Samorządowe w Gorzkowicach
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
powiat poddębicki
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Beata Jaworska Przedszkole w Zadzimiu
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Żaneta Kujawiak Szkoła Podstawowa w Zadzimiu
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Dorota Jaszczak-Kacprzak Szkoła Podstawowa w Zadzimiu
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Anna Miłosz-Urbaniak Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Niepubliczne Tęczowe Przedszkole Agnieszka Płusa w Poddębicach
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Dalikowie
powiat radomszczański
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Alina Poteralska Niepubliczne Przedszkole Nibylandia, Radomsko
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Kamila Cichuta Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Anna Pełka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Justyna Giernat Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta, Dobryszyce
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Publiczne Przedszkole nr 9 im. Jasia I Małgosi w Radomsku
- W kategorii Szkoła Roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Dobryszycach
powiat rawski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Paulina Dobrosz Przedszkole Smyk, Stara Wieś
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Aneta Mirgos Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego, Rawa Mazowiecka
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Miłosz Pacewicz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Rawa Mazowiecka
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Krzysztof Gruchała Zespół Szkół-Centrum Edukacji Zawodowej I Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Rawie Mazowieckiej
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole Miejskie nr 2 Niezapominajka, Rawa Mazowiecka
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Lesiewie, Wólka Lesiewska
powiat sieradzki
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Weronika Danielewska Szkoła Podstawowa Włocin Kolonia
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Anita Leśkiewicz Szkoła Podstawowa im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich We Włyniu
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Justyna Bielecka Szkoła Podstawowa We Wróblewie
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Małgorzata Fraszczyńska Powiatowy Zespół Szkół w Złoczewie
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole nr 4 Słoneczne Przedszkole w Sieradzu
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich We Włyniu
powiat skierniewicki
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Małgorzata Zarębska Przedszkole w Godzianowie
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Katarzyna Brzezińska Szkoła Podstawowa w Winnej Górze
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Iwona Kuch Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie z Filią w Świętem
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Sylwia Jasnowska-Pełka Zespół Szkół w Głuchowie
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa w Winnej Górze
powiat tomaszowski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Karolina Nowak Przedszkole Samorządowe w Osiedlu Niewiadów, Niewiadów
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Monika BińczykSzkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Lucyna Błońska Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Cezary Seredyn I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole Publiczne nr 1 w Lubochni
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 9 im. ks. Jana Twardowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
powiat wieluński
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Katarzyna Bigos Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Irena Ciania Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Anna Lipińska Szkoła Podstawowa im. 72 Pp Radom w Konopnicy
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Ewa Chudecka Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Technikum SPSK w Wieluniu
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Publiczne Przedszkole nr 4 w Wieluniu
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie
powiat wieruszowski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Marlena Dyla Przedszkole Samorządowe w Starym Ochędzynie
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Barbara Skotarska Szkoła Podstawowa w Lututowie im. Powstańców 1863 R. - Szkoła Filialna w Niemojewie, Lututów
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Izabela Nawrocka Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Karolina Krawczyk-Borowiec Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole nr 2 w Wieruszowie
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie
powiat zduńskowolski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Katarzyna Dółkowska Przedszkole Niepubliczne Orzeszek, Zduńska Wola
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Małgorzata Zając Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Bogumiła Kwiecień Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czechach
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Izabela Wrąbel-Perdek Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole Niepubliczne Orzeszek w Zduńskiej Woli
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 5 im. św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli
powiat zgierski
- W kategorii Nauczyciel Przedszkola 1 miejsce - Agnieszka Jabłońska Miejskie Przedszkole nr 7 w Zgierzu
- W kategorii Nauczyciel klas 0-III 1 miejsce - Renata Gieraga Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu
- W kategorii Nauczyciel klas IV-VIII 1 miejsce - Justyna Słupińska Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Aleksandrów Łódzki
- W kategorii Nauczyciel szkoły ponadpodstawowe 1 miejsce - Izabela Kaźmierska Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu,
- W kategorii Przedszkole Roku 1 miejsce Przedszkole Niepubliczne Promyczek Ewa Sosnowska w Zgierzu
- W kategorii Szkoła Roku Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki, Ozorków
Nagrodziliśmy także laureatów w kategoriach wojewódzkich:
- NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA,
- NAUCZYCIEL KLAS 0-3,
- NAUCZYCIEL KLAS 4-8,
- NAUCZYCIEL SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ.
Laureaci tych kategorii w skali wojewódzkiej otrzymali nagrody finansowe za zdobycie pierwszego miejsca 3000 złotych, laureaci miejsc od 2 do 5 otrzymali nagrody finansowe w wysokości 1000 złotych.
NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA
- 5 miejsce - Katarzyna Mianowska Przedszkole Samorządowe nr 14 w Piotrkowie Trybunalskim.
- 4 miejsce - Ewa Wojciechowska Przedszkole nr 2 w Żychlinie Im. Jana Pawła II, Żychlin
- 3 miejsce - Dorota Koziara Przedszkole Miejskie nr 13, Pabianice
- 2 miejsce - Weronika Danielewska Szkoła Podstawowa Włocin Kolonia
- 1 miejsce - Anna Student Niepubliczne Przedszkole Iskierka w Łopatkach
Pani Anna, prywatnie matka dwóch córek, w swojej codziennej pracy kieruje się zasadą, żeby być takim nauczycielem, jakiego chciałaby dla swoich dzieci. Szczególną wagę przywiązuje do budowania dobrych relacji z rodzicami swoich podopiecznych – zapewnia to jeszcze lepszy rozwój dzieci.
Jest również dumna z tego, że niewielkie przedszkole w Łopatkach, w którym pracuje, wspaniale się rozwija, a dzięki swojej osobie może je dodatkowo promować nie tylko w społeczności lokalnej, ale i w skali województwa.
NAUCZYCIEL KLAS 0-3 w województwie łódzkim
- 5 miejsce - Irena Ciania Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie
- 4 miejsce - Anita Leśkiewicz Szkoła Podstawowa im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich We Włyniu
- 3 miejsce - Monika Bińczyk Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim
- 2 miejsce - Dagmara Rzepecka Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie, Dobrzelów
- 1 miejsce Małgorzata Góra ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mariana Batki w Łodzi
Pani Małgosia to nauczyciel z pasją. Zależy jej w pierwszej kolejności na dzieciach i na tym, żeby nauczyć, a nie żeby zrealizować program – tak mówią o niej osoby z jej otoczenia. Jeżeli dzieci czegoś nie przyswoiły, to nasza zwyciężczyni potrafi poświęcić na dane zagadnienie dodatkowy czas, niejednokrotnie szukając też innej metody wyjaśnienia. Uczy standardowo i niestandardowo, łamiąc czasami stereotypy i klasyczne naleciałości szkolne.
NAUCZYCIEL KLAS 4-8
5 miejsce - Hanna Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Józefa Chełmońskiego w Łodzi
4 miejsce - Agnieszka Rybnik Szkoła Podstawowa im. Mieczysławy Butler w Ostrowach
3 miejsce - Zbigniew Woszczyk Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niechcicach
2 miejsce - Lucyna Błońska Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim
1 miejsce - Tomasz Kotus Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim
NAUCZYCIEL SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ
- 5 miejsce - Izabela Wrąbel-Perdek Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
- 4 miejsce - Martyna Bartkiewicz Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach im. Prof. Janusza Groszkowskiego
- 3 miejsce - Małgorzata Fraszczyńska Powiatowy Zespół Szkół w Złoczewie
- 2 miejsce - Anna Salamon Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łasku
- 1 miejsce - Piotr Solecki - XXX Liceum Ogólnokształcące im. ks. Bp. Ignacego Krasickiego, Łódź
Pan Piotr od 10 lat z niesłabnącym zaangażowaniem i oddaniem zajmuje się nauczaniem łódzkiej młodzieży. Ucząc, stara się zwracać uwagę na to, co w historii najpiękniejsze, czyli dociekanie, analizę, próby stawiania pytań.
Jest inicjatorem wielu inicjatyw i przedsięwzięć historycznych w tym odbywających się w XXX LO „Spotkań z historią” – projektu, w ramach którego zaprasza wybitnych ekspertów z całej Polski. Będąc czynnym historykiem, pisze artykuły do czasopism historycznych i jest autorem książki pt. „Saladyn Wielki”, która od 10 lat funkcjonuje na rynku i ma już swoje trzecie wydanie.
Nagrody w kategorii Wojewódzkiej DYREKTOR ROKU oraz NAUCZYCIEL AKADEMICKI
Laureaci tych kategorii otrzymali za 1 miejsce nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych, za 2 i 3 miejsce 1000 złotych.
DYREKTOR ROKU
- Miejsce 3 Grzegorz Kubicki - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Nad Bzurą w Imielnie
- Miejsce 2 Beata Olczyk- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dalikowie
- Miejsce 1 Beata Chrustowicz - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wandy I Henryka Ossowskich w Kunicach
Pani Beata początkowo była nauczycielem wychowania fizycznego, potem edukacji wczesnoszkolnej, a od 2005 roku pełni funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej. Nie wyobraża sobie życia bez pracy ze swoimi uczniami, ponieważ czuje, że jest to
Jej powołanie.
NAUCZYCIEL AKADEMICKI
- Miejsce 3 dr n. med. Dominika Cichońska-Rzeźnicka Uniwersytet Medyczny w Łodzi - Wydział Nauk o Zdrowiu, Łódź
- Miejsce 2 Oktawia Braniewicz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Łódź
- Miejsce 1 Piotr Michel Uniwersytet Medyczny w Łodzi - Wydział Farmaceutyczny, Łódź
Źródłem satysfakcji jest dla mnie świadomość, że obudziłem w podopiecznych chęć zdobywania wiedzy - podkreśla laureat. - Cieszy widok uśmiechniętej twarzy studenta, który zrozumiał trudne zagadnienie po naszej wspólnej rozmowie
Najlepsze PRZEDSZKOLA i SZKOŁY z całego regionu
Laureaci w kategoriach Przedszkola Roku i Szkoły Roku w klasyfikacji wojewódzkiej otrzymają voucher na sprzęt RTV lub AGD
Przedszkole Roku
- 3 miejsce - Przedszkole Muminki - Piotrków Trybunalski, Wolborska 48.
- 2 miejsce - Publiczne Przedszkole nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku
- 1 miejsce - Publiczne Przedszkole w Dobroniu
Zwycięska placówka jest jednocześnie rozbudowanym i prężnie działającym zespołem obiektów. Obecnie Publiczne Przedszkole w Dobroniu, oprócz trzech grup w siedzibie przy ulicy Sienkiewicza 60 w Dobroniu ma trzy oddziały: w Mogilnie Dużym), w Chechle oraz całkiem nowy, bo utworzony we wrześniu ubiegłego roku oddział przy Szkole Podstawowej w Dobroniu.Łącznie przedszkole gromadzi aż 170 dzieci.
SZKOŁA ROKU
- Miejsce 3 - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łopatkach
- Miejsce 2 - Szkoła Podstawowa nr 5 im. św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli
- Miejsce 1 - XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie Łódź-Bałuty, Marysińska 61/67
Do tradycji szkoły należy szczególna dbałość o wysoki poziom nauczania, a przejawy tej troski to między innymi wysokie kwalifikacje kadry pedagogicznej i ciągłe ich doskonalenie. Wszyscy nauczyciele legitymują się wyższym wykształceniem, wielu ukończyło studia podyplomowe doskonalące lub dające kwalifikacje do nauczania kolejnego przedmiotów.
SZKOŁA JĘZYKOWA ROKU - laureaci tej kategorii otrzymają vouchery reklamowe na kampanię w Dzienniku Łódzkim i na portalu www.dzienniklodzki.pl oraz www.naszemiasto.pl
- Miejsce 3: Centrum Języków Romańskich w Łodzi
- Miejsce 2: SayIt Online Wiskienica Górna
- Miejsce 1: IGMA Szkoła Angielskiego w Łodzi
Szkoła Angielskiego IGMA jest jedną z najstarszych szkół językowych w Łodzi, ponieważ działa już ponad 25 lat. Nauka odbywa się w 4 placówkach w Łodzi. Szkoła uczy wszystkich, począwszy od przedszkolaków, poprzez dzieci i młodzież szkolną, po dorosłych.
UCZELNIA ROKU
- Miejsce 3 Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
- Miejsce 2 Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim
- Miejsce 1 AKADEMIA HUMANISTYCZNO-EKONOMICZNA W ŁODZI
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi jest jedną z największych i najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce. Władze uczelni doskonale rozumieją, że wiedza przekazywana w trakcie studiów to jedno, ale najważniejsza jest praktyka i rozwój umiejętności miękkich.
Do dyspozycji studentów są nowoczesne pracownie, między innymi kosmetologiczna, dietetyczna, językowa, sale baletowe, studio filmowo-radiowe Arterion czy centrum symulacji medycznej.
Uwaga na Instagram - nowe oszustwo
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?