Najnowsza historia plebiscytu, czyli piętnastki zamiast...

    Najnowsza historia plebiscytu, czyli piętnastki zamiast dziesiątek

    Dziennik Łódzki

    Aktualizacja:

    Dziennik Łódzki

    Na stronie 8 dodatku prezentujemy wyniki najstarszych plebiscytów. Tutaj historia najnowsza, kiedy dziesiątki były już za małe...
    2008

    1. Mariusz Wlazły (siatkówka)

    2. Agnieszka Wieszczek (zapasy)

    3. Justyna Mospinek ( łucznictwo)

    4. Piotr Kędzia (lekka atletyka)

    5. Agnieszka Staroń-Nagay (strzel.)

    6. Kinga Polenz (piłka ręczna)

    7. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    8. Michał Królikowski (rugby)

    9. Jerzy Janowicz (tenis)

    10. Marcin Adamski (piłka nożna)

    10. Łukasz Garguła (piłka nożna)

    10. Marcin Robak (piłka nożna)

    2009

    1. Michał Bąkiewicz (siatkówka)

    2. Sylwester Bednarek (lekka atletyka)

    3. Daniel Pliński (siatkówka)

    4. Małgorzata Niemczyk (siatkówka)

    5. Merab Gabunia (rugby)

    6. Jerzy Janowicz (tenis)

    7. Kinga Polenz (piłka ręczna)

    8. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    9. Stanisław Burza (żużel)

    10. Marcin Robak (piłka nożna)

    11. Bogusław Wyparło (piłka nożna)

    12. Łukasz Sapela (piłka nożna)

    13. Iwan Kułakow (piłka wodna)

    14. Ewa Ścieszko (pływanie)

    15. Katarzyna Wilczyńska (judo)

    2010

    1. Jacek Rempała (żużel)

    2. Adam Kszczot (lekka atletyka)

    3. Mariusz Wlazły (siatkówka)

    4. Karolina Kosek (siatkówka)

    5. Jerzy Janowicz (tenis)

    6. Łukasz Sapela (piłka nożna) 


    7. Merab Gabunia (rugby)


    8. Darvydas Sernas (piłka nożna)

    9. Bogusław Wyparło (piłka nożna)


    10. Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie)

    11. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    12. Michał Bar (piłka wodna)

    13. Agnieszka Pietrasik (windsurfing)

    14. Piotr Trepka (koszykówka)

    15. Jakub Kolasiński (baseball)

    2011

    1. Bartosz Kurek (siatkówka)


    2. Mateusz Szczepaniak (żużel)


    3. Adam Kszczot (lekka atletyka)


    4. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    5. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (siatkówka plażowa)

    6. Jarosław Bieniuk (piłka nożna)


    7. Bogusław Wyparło (piłka nożna)

    8. Adrian Opasewicz (kolarstwo)

    9. Łukasz Sapela (piłka nożna)


    10. Bartłomiej Szczepaniak (kosz.)


    11. Aleksandra Pawlak (kosz.)


    12. Jerzy Janowicz ( tenis)


    13. Merab Gabunia (rugby)

    14. Piotr Piątek (piłka wodna)


    15. Joanna Mirek (siatkówka)

    2012


    1. Jerzy Janowicz (tenis)

    2. Michał Winiarski (siatkówka)

    3. Aleksander Beta (judo)

    4. Grzegorz Fijałek (siat.plażowa)

    5. Aleksandra Urbańczyk (pływanie)

    6. Agnieszka Nagay (strzelectwo)

    7. Damian Adamczak (żużel)

    8. Adrian Opasewicz (kolarstwo)

    9. Zbigniew Bródka (łyż. szybkie)

    10. Sylwia Pycia (siatkówka)

    11. Marcin Cholajda (taekwondo)

    12. Marcin Kaczmarek (piłka nożna)

    13. Adam Kszczot (lekka atletyka)

    14. Jakub Dłuski (koszykówka)

    15. Agnieszka Pietrasik (windsurfing)

    2013


    1. Jerzy Janowicz (tenis)

    1. Zbigniew Bródka (łyż.szybkie)

    3. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (pływanie)

    4. Paweł Zatorski (siatkówka)

    5. Jakub Jamróg (żużel)

    6. Sylwia Pycia ( siatkówka)

    7. Adam Kszczot ( lekka atletyka)

    8. Grzegorz Fijałek (siat.plażowa)

    9. Witold Ziober (beach soccer)

    10. Bartłomiej Szczepaniak (kosz.)

    11. Piotr Michalski (piłka wodna)

    12. Marta Rózga (judo)

    13. Eduards Visnjakovs (piłka nożna)

    14. Agnieszka Nagay (strzelectwo)

    15. Aleksander Beta (judo)

    2014

    1. Mariusz Wlazły (siatkówka)

    2. Michał Winiarski (siatkówka)

    3. Maciej Orłowski (rugby)

    4. Mads Korneliussen (żużel)

    5. Jason Doyle (żużel)

    6. Zbigniew Bródka ( łyż. szybkie)

    7. Jerzy Janowicz (tenis)

    8. Adam Kszczot (lekka atletyka)

    9. Maria Depta (karate)

    10. Sanja Popović (siatkówka)

    11. Aleksandra Szulc (jeździectwo)

    12. Grzegorz Fijałek (siat. plażowa)

    13. Jakub Bednarek (piłka wodna)

    14. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (pływanie)

    15. Justyna Mospinek (łucznictwo)

    2015


    1. Adam Kszczot (RKS Łódź, lekka atletyka)

    2. Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź, strzelectwo)

    3. Hans Andersen (Orzeł Łódź, żużel)

    4. Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź, pływanie)

    5. Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów, siatkówka)

    6. Sylwia Pycia (Budowlani Łódź, siatkówka)

    7. Robert Urbanek (MKS Aleksandrów, lekka atletyka)

    8. Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź, piłka nożna)

    9. Marta Turoboś (LUKS Sławno, kolarstwo przełaj)

    10. Jerzy Janowicz (MKT Łódź, tenis)

    11. Kamila Warda (Olimp Łódź, karate)

    12. Roksana Zasina (ZTA Zgierz, zapasy)

    13. Michał Bar (Ocmer UŁ ŁSTW, piłka wodna)

    14. Marcin Mirecki (Lechia Tomaszów, piłka nożna)

    15. Michał Mirosz (Master Pharm Budowlani, rugby)

    16. Marta Mysur(Akademia Taekwondo Tomaszów)

    17. Maria Depta (Sokół Aleksandrów, karate)

    18. Justyna Burska (Włókniarz Konstantynów, pływ.)

    19. Marek Iwański (ŁKH Łódź, hokej na lodzie)

    20. Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów, siatkówka)

    21. Daniel Krawczyk (Gatta Zduńska Wola, futsal)

    22. Michał Michałek (Sokół Aleksandrów, piłka nożna)

    Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Aktualności sportowe

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Piast Gliwice Live 37 72 21 9 7 57-33
    2 Legia Warszawa Live 37 68 20 8 9 55-38
    3 Lechia Gdańsk Live 37 67 19 10 8 54-38
    4 Cracovia Live 37 57 17 6 14 45-43
    5 Jagiellonia Białystok Live 37 57 16 9 12 55-52
    6 Zagłębie Lubin Live 37 53 15 8 14 57-48
    7 Pogoń Szczecin Live 37 52 14 10 13 57-54
    8 Lech Poznań Live 37 52 15 7 15 49-48
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Wisła Kraków Live 37 49 14 7 16 67-63
    2 Korona Kielce Live 37 47 12 11 14 42-54
    3 Górnik Zabrze Live 37 46 12 10 15 48-53
    4 Śląsk Wrocław Live 37 44 12 8 17 49-45
    5 Arka Gdynia Live 37 42 10 12 15 49-51
    6 Wisła Płock Live 37 41 10 11 16 50-58
    7 Miedź Legnica Live 37 40 10 10 17 40-65
    8 Zagłębie Sosnowiec Live 37 29 7 8 22 49-80
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 30 60 17 9 4 45-25
    2 Legia Warszawa Live 30 60 18 6 6 48-31
    3 Piast Gliwice Live 30 53 15 8 7 47-31
    4 Cracovia Live 30 48 14 6 10 39-34
    5 Zagłębie Lubin Live 30 47 14 5 11 48-38
    6 Jagiellonia Białystok Live 30 47 13 8 9 45-41
    7 Pogoń Szczecin Live 30 43 12 7 11 44-42
    8 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 41-40
    9 Wisła Kraków Live 30 42 12 6 12 55-48
    10 Korona Kielce Live 30 40 10 10 10 35-44
    11 Miedź Legnica Live 30 32 8 8 14 30-52
    12 Górnik Zabrze Live 30 31 7 10 13 36-49
    13 Śląsk Wrocław Live 30 31 8 7 15 35-37
    14 Wisła Płock Live 30 30 7 9 14 40-49
    15 Arka Gdynia Live 30 29 6 11 13 39-44
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 30 24 6 6 18 41-63

    Magazyn sportowy