Najpiękniejsze wieńce na dożynkach prezydenckich w Spale...

  Najpiękniejsze wieńce na dożynkach prezydenckich w Spale [ZDJĘCIA]

  Beata Dobrzyńska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  DOLNOŚLĄSKIE
  1/17
  przejdź do galerii

  DOLNOŚLĄSKIE ©Beata Dobrzyńska

  Konkurs na najpiękniejszy wieniec to tradycja dożynek prezydenckich w Spale. Co roku swoimi wieńcami chwalą się wszystkie województwa. W tym roku zwyciężył wieniec z województwa lubelskiego.
  Dwudniowe święto plonów pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyło się w weekend w Spale. Prezydent wraz z żoną Anną na dożynki do Spały przyjechali już po raz czwarty.

  Prezydenckie dożynki w Spale mają wieloletnią tradycję. Przed II wojną światową wraz z rolnikami świętował tutaj prezydent Ignacy Mościcki, a współcześnie na święto plonów do Spały przyjeżdżali prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.

  Na tegoroczne uroczystości w Spale stawili się przedstawiciele wszystkich województw. Mieli okazję wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec, zaprezentować swoją kulturę i tradycję.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drewniane stragany na Dożynki Prezydenckie

  Ekojarmarkowicz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  Dożynki były całkiem udane. Piękne korony i wieńce. Można by jeszcze postawić drewniane domki handlowe i stoiska targowe z wypożyczalni na ww.ekojarmarki.pl i by było jarmarkowo i eko :-)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo