Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najpopularniejsze licea ogólnokształcące i technika w Łodzi 2018 [RANKING] na tydzień przed końcem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W piątek (8 czerwca) Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za edukację, wyliczał, że w systemie internetowym, który obsługuje rekrutacje, zarejestrowało się już 3336 trzecioklasistów z gimnazjów - ze spodziewanych ponad pięciu tysięcy.57 procent z zarejestrowanych wybrało licea ogólnokształcące, 39 proc. technika, zaś 4 proc. szkoły branżowe. Urzędnicy magistratu chcieliby, aby odsetek wybierających szkoły zawodowe był wyższy, bo takie są oczekiwania łódzkich pracodawców.O przyjęciu do wybranej szkoły zdecydują punkty m.in. z egzaminu gimnazjalnego 2018 (na zdjęciu jedna ze zdających).Które z łódzkich placówek były wybierane dotąd najczęściej? Sprawdź na następnych slajdach (dane w nich zawarte pochodzą z 12 czerwca).
W piątek (8 czerwca) Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialny za edukację, wyliczał, że w systemie internetowym, który obsługuje rekrutacje, zarejestrowało się już 3336 trzecioklasistów z gimnazjów - ze spodziewanych ponad pięciu tysięcy.57 procent z zarejestrowanych wybrało licea ogólnokształcące, 39 proc. technika, zaś 4 proc. szkoły branżowe. Urzędnicy magistratu chcieliby, aby odsetek wybierających szkoły zawodowe był wyższy, bo takie są oczekiwania łódzkich pracodawców.O przyjęciu do wybranej szkoły zdecydują punkty m.in. z egzaminu gimnazjalnego 2018 (na zdjęciu jedna ze zdających).Które z łódzkich placówek były wybierane dotąd najczęściej? Sprawdź na następnych slajdach (dane w nich zawarte pochodzą z 12 czerwca). Sławomir Kowalski / Polska Press
Najpopularniejsze licea ogólnokształcące i technika w Łodzi - na tydzień przed końcem rekrutacji - wybraliśmy dzięki danym z elektronicznego systemu naboru, który jest prowadzony przez samorząd. Trzecioklasiści z gimnazjów korzystają z tego systemu od 21 maja. Do 20 czerwca powinni oni wskazać z jego użyciem klasy w trzech placówkach spośród: liceów ogólnokształcących, techników oraz branżówek, do których chcieliby trafić po wakacjach - w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej szkoły.

Układając naszą listę we wtorkowe południe (12 czerwca) wzięliśmy pod uwagę wyłącznie zgłoszenia z pierwszej preferencji. Zobacz w kolejnych slajdach naszej galerii, które licea i technika znalazły się wśród piętnastu obecnie najpopularniejszych szkół ponadgimnazjalnych.

Prezentowane szkoły mają już powyżej 110 kandydatów (z pierwszej preferencji). Branżówki (przed rozpoczęciem rządowej reformy edukacji zwane zawodówkami) nie są w stanie zbliżyć się do tego poziomu.

O tym, do której szkoły dostaną się kandydaci, zadecyduje w dużej mierze wynik z kwietniowego egzaminu gimnazjalnego.

Każdy kandydat może zdobyć 200 punktów rekrutacyjnych (w tym połowę właśnie za egzamin, a resztę za oceny przeliczone na punkty ze świadectwa na koniec trzeciej klasy gimnazjum oraz za szczególne osiągnięcia: sportowe, artystyczne czy w konkursach przedmiotowych).

Jeśli wszystkie wytypowane placówki odrzucą kandydata, bierze on udział w „dogrywce” naboru. Jednak w niej oferta liceów i techników jest już bardzo przebrana.

Nasz ranking na pewno zainteresuje także nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi. Jeśli rekrutacja zapowiada się dobrze, pewnie po wakacjach pracy w macierzystej placówce dla nich nie zabraknie. A jeśli idzie kiepsko...

Czytaj też: Tysiąc pracowników szkół musi szukać nowego miejsca. To prognoza ZNP dla województwa łódzkiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki