Najsłodsze jest zwycięstwo w Moskwie

  Najsłodsze jest zwycięstwo w Moskwie

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jak donosi PAP, reprezentacja Polski odniosła niebywały sukces w Moskwie, zdobywając dwa złote medale i jeden brązowy na Międzynarodowych Igrzyskach Parlamentarzystów.
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Szczególnie imponujący jest złoty medal w badmintonie, zdobyty przez posła PiS Zbigniewa Dolatę, co zresztą podkreślił sam medalista: - Zwycięstwo w Rosji to jest najsłodsze zwycięstwo. Kontekst historyczny jest bardzo ważny.

  Zgadzamy się z posłem Dolatą. Sam hetman Żółkiewski, który wkroczył do Moskwy w 1610 roku, na pewno byłby dziś z niego dumny.

  Nie wiemy tylko, co na zwycięstwo Dolaty powie hetman, to znaczy prezes, Kaczyński. No bo czy Dolacie, posłowi PiS, wypadało jechać do Moskwy? Ale co tam Dolata. W towarzyskim meczu piłki nożnej na placu Czerwonym między reprezentacją rosyjskiej Dumy a Reszty Świata, w rosyjskim zespole zagrał poseł PO Roman Kosecki, no i Duma ograła Świat.


  PAP zauważył, że w zespole Dumy zagrał były oficer KGB, którego Brytyjczycy podejrzewają o udział w zamordowaniu w Londynie Aleksandra Litwinienki, ale Koseckiemu to chyba nie przeszkadzało, gdyż jak sam zauważył, był to mecz przyjaźni. - Chodzi o zabawę. Jesteśmy razem na tym świecie. Dzisiaj fajnie się bawimy - powiedział poseł.

  Gratulujemy naszym posłom, że potrafią wszędzie dostrzec kontekst historyczny, no i fajnie się bawić.

  Sławomir Sowa

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo