Naprawa dziur w jezdniach w Łodzi. Drogowcy zwracają się do kierowców o zgłaszanie dziurawych nawierzchni

Marcin Bereszczynski
Marcin Bereszczynski
ZDiT zaczął akcję łatania dziur. Ma na to 4 mln zł
ZDiT zaczął akcję łatania dziur. Ma na to 4 mln zł Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi rozpoczął łatanie dziur w jezdniach. Uzupełnianiem ubytków w asfalcie zajmą się cztery firmy.

Zarząd Dróg i Transportu zapewnia, że jest przygotowany do zimowego utrzymania łódzkich dróg i naprawy dziur w jezdniach. Wytypował ulice w najgorszym stanie. Prace już się tam zaczęły. Jest też spis ulic, które będą naprawiane w najbliższym czasie. Łodzianie mogą zgłaszać niebezpieczne wyrwy w asfalcie pod adresem mejlowym: [email protected]

- Wybrane zostały cztery firmy, które zajmą się łataniem dziur. Mogą przerobić tysiąc ton masy bitumicznej. W tym roku na naprawę jezdni przeznaczyliśmy 4 mln zł, czyli tyle samo, co w ubiegłych latach. W okresie zimowym dziury będą łatane na zimno. To gorszy sposób doraźnego zalania dziur masą bitumiczną. Wiosną, gdy będzie ciepło, wprowadzona będzie metoda na gorąco. Wtedy wycinane będą fragmenty asfaltu, które zostaną zalane bardziej trwałą masą - mówi Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora ZDiT.

ZDiT zaczął akcję łatania dziur. Ma na to 4 mln zł

Ubytki w asfalcie zostały już naprawione na ul. Puszkina, Transmisyjnej, Przybyszewskiego, Gajcego, Tuwima, Wysokiej, Dowborczyków, Bednarskiej, Zarzewskiej, Śląskiej, Leczniczej, Kilińskiego i Podmiejskiej. Na liście ulic, które będą naprawiane w najbliższym czasie, są: Pryncypalna, Kolumny, Kotoniarska, św. Wojciecha, Traktorowa i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. - Patrolujemy miasto i dopisujemy kolejne ulice do listy - mówi Maciej Sobieraj. - Czekamy na zgłoszenia od łodzian. Gdy pojawi się szczelina w nawierzchni drogi, to wpłynie do niej woda i zamarznie. Wyrwa w jezdni może zrobić się z dnia na dzień.

- W najgorszym stanie są ulice bez podbudowy, albo tam, gdzie asfalt był wylany na bruk - dodaje Tomasz Andrzejewski, rzecznik ZDiT. - Inwestycje drogowe spowodowały, że coraz mniej pieniędzy musimy wydawać na łatanie dziur i coraz mniej masy bitumicznej trzeba do nich wlewać. Tę tendencję obserwujemy od 2014 r.

Kierowcy, którzy uszkodzili pojazdy na dziurach, nie muszą już martwić się o odszkodowania. Miasto zawarło umowę z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych na ubezpieczenie takich szkód. W ubiegłym roku miasto nie miało zawartej umowy na oszacowanie szkód poniżej 2 tys. zł. Kierowcy zgłosili ponad tysiąc takich przypadków i musieli długo czekać na odszkodowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zuzia
Na szczecińskiej przy hodowlanej tak załatali dziurę że druty i kable z asfaltu wystają a dziury obok są pełne wody
h
haha
hehe debilu
w
wojtek lewandowski
łatanie polega na wywaleniu kupy asfaltu, ubiciu buciorami i zamiast dziury jest górka - firma zgarnia kasę a dyrekcja dróg premie - dlaczego za taką fuszerę nie weźmie się prokuratura z urzędu - jest to działanie na szkodę społeczną
M
Men' EL
miasta ŁÓDŹ MA głęboko w doopie jak wyglądają ulice, jaki brud wypełza z karzdego zakamarku miasta,
liczy się tylko kasa dla kolesi i perspektywa stołka w parlamencie unii europejskiej z ramienia POpaprańców.
Ciągłe sesje zdjęciowe z przewodniczącym Schetyną promuje jedynie klinikę protetyki zęmbowej i nie wróżą zbyt dobrze mieszkańcom Łodzi.
h
hihe
mieszkańców sprawami, a nie podejmować świadomie uchwał wiedząc, że wojewoda będzie miał prawo podjąć za nich uchwały odnośnie zmian ulic.
H
Henio
Zmieni się jak na jesieni, Zdanowska znowu zostanie prezydentem miasta. Obiecuje.
G
Gość
W Rzeszowie , które uchodzi za najczystsze miasto w Polsce , Prezydent Miasta sam wielokrotnie zgłasza sprawy do poprawienia odpowiednim służbom przemieszczając się po nim . Chciałem więc zapytać czy łódzcy urzędnicy nie jeżdżą po Łodzi i nie widzą tych dziur , brudu i zaniedbań by samemu je zgłosić ? Czy nie przeszkadza Państwu opinia o mieście , dla którego zresztą pracujecie pobierając wynagrodzenie , jako najbardziej zaniedbanego i brudnego w Polsce ? Czy kiedykolwiek się to zmieni ?
g
gajowy Marucha
w pustych łbach urzędasów..... chociaż, chociaż... 4 miliony do podziału na 4 spółeczki to średnio po "bańce" na jedną firmę. I to dopiero "wstępne" łatanie. Na wiosnę będzie następne nieco inne co oznacza, że droższe ale nie lepsze. Bo po kilku miesiącach okaże się, dziury są jeszcze większe.
A za rok to samo i kasa płynie szerokim strumieniem do kieszeni zaprzyjaźnionych spółeczek jak woda do dziur w łódzkich ulicach.
m
mieszkaniec
Łódzkie ulice to jedna wielka dziura oraz łata na kolejnej nierównej łacie i to niezależnie od pory roku ... Czy Urząd Miasta Łodzi i ZDiT o tym nie wiedzą tylko muszą pytać kierowców ?
M
Men' EL
będzie "zwracanie się" drogowców o łatanie dziur w jezdniach przez kierowców.
Kretyni zeZDiT niech ruszą swoje tłuste d*** zza biurek i wezmą się do roboty bo biorą kolosalne pieniądze z naszych podatków.
E
Emil łowca bałwanów
Na każdej ulicy dziury a oni pierdolą, żeby im zgłaszać bo nie wiedzą gdzie. POszuści.
l
lol
Przydałaby się wirtualna mapa na stronie ZDIT do oznaczania dziur bezpośrednio na niej.
Korzyści:
1) precyzyjne wskazanie miejsca
2) brak powielających się zgłoszeń
Może współpraca ZDIT z "janosikiem" i wprowadzenie w nim funkcji "oznacz dziurę" z bezpośrednim przekazaniem do ZDIT byłoby sporym krokiem w przyszłość.
R
Rządy PO = kataklizm !!!
Naprawia się wtedy jak trzeba rewitalizować zaprzyjaźnione firmy budowlane.
Dodaj ogłoszenie