Naród się cieszy!

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Miniony weekend miał szczególne znaczenie dla narodu polskiego, nie mówiąc już o mieszkańcach województwa śląskiego. To właśnie tam obradowały PO i PiS - dwie przewodnie siły narodu. Oczywiście, każda oddzielnie.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Szczególnie uroczyście witano delegatów Platformy Obywatelskiej. Związkowcy z Solidarności i Sierpnia 80 podejmowali ich zupą szczawiową i kompotem z mirabelek. Takie przyjęcie wiązało się nie tylko z wysiłkiem organizacyjnym, ale także aprowizacyjnym.

  Najmniejszy problem był ze szczawiem, który już rośnie na łąkach. Mirabelki natomiast to był kłopot - zbiera się je dopiero w sierpniu. Zapewne więc trzeba było sięgnąć do domowych zapasów, odjąć dzieciom od ust i otworzyć niejeden słoik Wecka, aby godnie przyjąć polityków PO.

  Łodzianie powinni docenić wysiłek związkowców, bo to także ukłon w ich stronę - wszak to mieszkaniec Łodzi podpowiedział Polakom, czym można się wyżywić w kryzysie, by nie umrzeć z głodu.


  Zgoła inaczej uczcił kongres swej partii polityk PiS z Kraśnika. Z radości, że sprawy idą w dobrym kierunku, wyskoczył z okna na pierwszym piętrze, łamiąc nogę i rękę. Jak zwykle w takich przypadkach i w odniesieniu do PiS, wroga propaganda nie śpi i rozsiewa złośliwe pogłoski, że był z kochanką, a do drzwi pukali jej mąż i narzeczona skoczka. Ale to tylko złośliwości i pomówienia.

  Najłatwiej powiedzieć, że ktoś wyskoczył z mieszkania, bo był z kochanką. Mój znajomy nie był z kochanką i też wyskoczył, łamiąc nogę. Koledzy powiedzieli mu: "Skocz po połówkę!". Skoczył. Połówki nie przyniósł.

  Jerzy Witaszczyk

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Naród się cieszy...

  Helga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  ... bo ma z czego - miał takie dwa piękne Parteitagi!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja, ja!

  Rex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Jeno co z tego wynika? Coś bliżej zera.

  Zdjęcie autora komentarza
  Wołanie na puszczy.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

  Oprócz szczawiu i mirabelek zaproponowanych do wyżywienia się ludziom w dobie kryzysu, Pan Poseł zielonogórski optował za wprowadzeniem zakazu dożywiania dzikiego ptactwa. I słusznie, lepiej samemu...rozwiń całość

  Oprócz szczawiu i mirabelek zaproponowanych do wyżywienia się ludziom w dobie kryzysu, Pan Poseł zielonogórski optował za wprowadzeniem zakazu dożywiania dzikiego ptactwa. I słusznie, lepiej samemu zjeść, niż pokarm podstawiać dzikim ptakom pod dziób.

  A teraz ciekawostka: co robi poseł w trakcie obrad Sejmu?

  http://www.f******/Cezary-Kucharski-ucieka-z-Sejmu,film,984584.html

  Bardziej interesujące i intratniejsze jest zajęcie polegające na podpisywaniu kontraktów piłkarskich, niż beznadziejnie nudne wysiadywanie na sali sejmowej.

  Jeszcze refleksja:
  Pytanie: która z tych pięciu partii reprezentowanych w Sejmie RP zasługuje na mój głos?
  Odpowiedź: żadna! A z pozostałych? Również żadna!
  Co może mnie zmobilizować do pójścia do urny wyborczej?
  Likwidacja Senatu (kiedyś obiecał to premier Donald Tusk) Zmiana ordynacji wyborczej na okręgi jednomandatowe, głosuję wyłącznie na jednego swojego kandydata na posła. Ograniczenie liczby posłów do maksimum 200 zawodników. Identyczna ordynacja winna obowiązywać w wyborach samorządowych.
  Obecna liczba 460 posłów to przerost formy nad treścią, głosowanie na partie pozwala na przedostanie się do Sejmu ludzi pokroju takich specjalistów jak dziesiątka byłych sportowców z różnych dyscyplin sportowych. Powoduje również ciągłą bezsensowną bijatykę pomiędzy zwaśnionymi partiami. Mam tego serdecznie dość!

  PS Od dziś zaczynam baczną obserwację realizacji „rewolucji śmieciowej” w praktyce. Za wywóz „odpadów komunalnych” od 1 lipca płacić będę 16,50 x 2 osoby = 33 złote miesięcznie, to jest 300% więcej niż dotychczas! Ta opłata umieszczona jest w nowym wykazie opłat czynszowych otrzymanym ze Spółdzielni. Nie zapłacę, to wpadnę w zadłużenie wobec Spółdzielni. Konsekwencje zadłużenia to Sąd i Komornik… I tak się to kręci!
  Na Bałutach – Eko Serwis z Kutna – do dzieła! Pożyjemy, zobaczymy.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Platforma Obywatelska jak jedna pięść....

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 10

  ....powiedział Donald Tusk na Konwencji Krajowej PO w w chorzowskiej Hali Kapelusz.
  Co mam myśleć o premierze który:
  ... twierdzi, że nie może być tak, żeby w Polsce wygrywał cwaniak, żeby w...rozwiń całość

  ....powiedział Donald Tusk na Konwencji Krajowej PO w w chorzowskiej Hali Kapelusz.
  Co mam myśleć o premierze który:
  ... twierdzi, że nie może być tak, żeby w Polsce wygrywał cwaniak, żeby w Polsce wygrywały łokcie a formacja jego zajmuje wszystkie możliwe stanowiska i rozdaje swoim kontrakty, przywileje, pieniądze? Nigdy partyjność nie dawała takich profitów i nigdy jeszcze partyjniakami nie byli ludzie tak pozbawieni troski o dobro wspólne, tak cyniczni....
  Foto:
  Pięść Platformy.
  http://sklave.manifo.com/galeria
  zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  I słusznie!

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa...rozwiń całość

  "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.
  Autor: Józef Cyrankiewiczzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo