Narodziny nowej gwiazdy w ŁKS Commercecon. Grot Budowlani lepsi w Lidze Mistrzyń

Tak cieszyły się w Krakowie siatkarki ŁKSCommercecon. Z numerem 8 Agata Wawrzyńczyk Andrzej Banaś
Liga Siatkówki Kobiet nie pozwala się nudzić. Lider ŁKS Commercecon jest nie do zatrzymania. Grot Budowlani przegrali szósty mecz.

Bez Izabeli Kowalińskiej musiał sobie radzić w Krakowie lider tabeli ŁKS Commercecon, ale doskonałą dublerką okazała się Agata Wawrzyńczyk. Ta zdolna zawodniczka (za dziewięć dni obchodzić będzie 26. urodziny) została w nagrodę uznana za MVP spotkania. Dla Agaty Wawrzyńczyk mecz w Krakowie był dopiero piątym występem w tym sezonie. Wcześniej zagrała zaledwie osiem setów, najdłużej przebywała na parkiecie w meczu z BKS Bielsko-Biała, zdobyła wtedy 7 punktów.

W sobotę w Krakowie pobiła swój rekord. Zdobyła 17 punktów. Więcej uzyskała tylko rewelacja tego sezonu Regiane Bidas. Brazylijka też ustanowiła swój nowy rekord – 25 punktów. Przesadą byłoby twierdzenie, że tylko te dwie zawodniczki zasłużyły na pochwały, ale należy odnotować, że ŁKS zaczął mecz od prowadzenie 7:1 po trzech atakach Regiany Bidas i trzech Agaty Wawrzyńczyk.
Emocje były w drugim secie, bo łodzianki przegrywały 15:19, ale potrafiły objąć prowadzenie 20:19. Finisz należał jednak do gospodyń. W trzecim secie ŁKS wygrał końcówkę 4:0, a w czwartym znokautował rywalki.

Trefl Proxima Kraków – ŁKS Commercecon 1:3 (19:25, 27:25, 22:25, 15:25)

ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska 6, Lucie Muhlsteinova 1, Regiane Bidas 25, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 13, Agata Wawrzyńczyk 17, Katarzyna Sielicka 2, Krystyna Strasz (l) oraz Deja McClendon 12, Małgorzata Skorupa 5. Trener: Michal Masek.

Gorsze nastroje panują w drużynie Grot Budowlanych. Łodzianki muszą godzić mecze w lidze ze spotkaniami w Champions League i choć są świetnie przygotowane do sezonu, to zdarza się, że dobre występy w Europie przeplatają bolesnymi wpadkami na krajowym podwórku.

Taka wpadka przytrafiła się w sobotę w Atlas Arenie w meczu z silnym BKS Bielsko-Biała.
Łodzianki prowadziły do połowy pierwszego seta, a później wciąż ustępowały rywalkom jednym, dwoma punktami. Od stanu 16:17 gospodynie zdobyły jeden, a straciły pięć punktów i przegrały seta.

W drugiej partii drużyny grały seriami: 1:5, 8:7, 8:14 (!). Strata siedmiu punktów nie powinna się zdarzyć. Budowlane jednak pokazały, że są silne, bo od stanu 14:20 potrafiły zdobyć sześć punktów z rzędu i wyrównać. Było 20:20, następnie 24:24, by dwie ostatnie piłki atakiem Katarzyny Koniecznej i blokiem Dominiki Sobolskiej wygrały bielszczanki.
Sytuacja zmieniała się też w trzecim secie. Do stanu 20:20. Końcówkę lepiej rozegrały siatkarki BKS i cieszyły się z trzech punktów.
Tylko pół meczu rozegrała podstawowa rozgrywająca drużyny Pavla Vincourova.

Być może podświadomie łodzianki myślały już o czekającym je we wtorek meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń w Stambule z Galatasaray. Paradoksalnie dziewczyny z Grot Budowlanych lepsze oceny zbierają za grę przeciwko gigantom światowej czołówki niż przeciwko średniakom polskiej ekstraklasy. Nasz zespół potrafił urwać seta mistrzyniom świata na ich gorącym parkiecie w Stambule VakifBankowi, a nie potrafiły tego zrobić w meczu przed własną publicznością z zespołem z Bielska-Białej.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 22:25)
Grot Budowlani: Hana Cutura 4, Agnieszka Kąkolewska 11, Kaja Grobelna 11, Martyna Grajber 5, Gabriela Polańska 3, Pavla Vincourova 2, Agata Witkowska (l) oraz Julia Twardowska 7, Ewelina Polak, Adrianna Muszyńska. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Inne wyniki: Legionovia – KSZO Ostrowiec 3:0, Muszynianka – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0, Budowlani Toruń – Chemik Police, PTPS Piła – Impel Wrocław. 25.04: Pałac Bydgoszcz – Developres Rzeszów.