Nauczyciel z Pabianic oskarżony o zabicie żony: proces...

  Nauczyciel z Pabianic oskarżony o zabicie żony: proces rozpocznie się jeszcze raz

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Głośny proces 60-letniego Krzysztofa W., emerytowanego dyrektora i nauczyciela z Pabianic, który - według śledczych - zabił nożem swoją żonę, zacznie się od nowa. Tak w czwartek postanowił Sąd Apelacyjny w Łodzi, który uchylił wyrok uniewinniający pedagoga i skierował sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd niższej instancji.
  Podczas procesu Krzysztof W. nie przyznał się do winy

  Podczas procesu Krzysztof W. nie przyznał się do winy ©Łukasz Sobieralski

  Do tragedii doszło wieczorem 10 sierpnia 2011 roku w kamienicy przy ulicy Zamkowej w centrum Pabianic. Tego dnia małżonkowie wrócili autem z wczasów. W drodze powrotnej doszło między nimi do sprzeczki, która przerodziła się w awanturę. Według prokuratury, 60-latek chwycił za nóż i ugodził nim żonę w serce. Potem przez pomyłkę zadzwonił do straży pożarnej i powiedział, że żona uderzyła się nożem.

  Tymczasem podczas przesłuchania Krzysztof W. utrzymywał, że nie wie, jakim narzędziem zadano żonie ranę.

  Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, której załoga przystąpiła do reanimacji kobiety. Rana okazała się śmiertelna. O godz. 22.20 Urszula W. zmarła. Policjanci zatrzymali podejrzanego. Był nietrzeźwy. Miał 0,8 prom. alkoholu w organizmie. Twierdził, że nie wie, w jakich okolicznościach zraniono żonę.

  Przez 31 lat byli przykładnym małżeństwem. Zdaniem oskarżonego żona, która pracowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi, w ostatnich miesiącach zmieniła się i z tego powodu dochodziło między nimi do kłótni, ale nie - jak zapewniał - do rękoczynów. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Łodzi. Podczas procesu Krzysztof W. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

  - W tej sprawie nie ma bezpośrednich dowodów winy oskarżonego, bo w mieszkaniu oprócz niego i pokrzywdzonej nikogo nie było. Zgromadzone dowody pośrednie i poszlaki układają się jednak w logiczną całość i prowadzą do ustalenia stanu faktycznego - mówiła w sądzie Beata Koziróg z Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo