Naukowcy z Waszyngtonu połączyli swoje mózgi. Kontaktowali...

  Naukowcy z Waszyngtonu połączyli swoje mózgi. Kontaktowali się za pomocą internetu...

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Naukowcy z Waszyngtonu połączyli swoje mózgi. Kontaktowali się za pomocą internetu...

  ©screen za YT

  Dwaj naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie - Rajesh Rao i Andrea Stocco - przeprowadzili eksperyment na swoich mózgach, łącząc je i kontrolując za pomocą analizatora aktywności kory mózgowej. W efekcie jeden z mężczyzn wydawał rozkazy a drugi je wykonywał. Wydarzenie wywołało skrajne komentarze - jedni uważają je za postęp, inni za niepokojącą próbę zawładnięcia drugim człowiekiem.
  Naukowcy z Waszyngtonu połączyli swoje mózgi. Kontaktowali się za pomocą internetu...

  ©screen za YT

  Profesorowie podzielili się rolami - Rajesh Rao przekazywał myśli, a Andrea Stocco odbierał i wykonywał jego rozkazy. Rao miał na sobie czepek z elektrodami, który rejestrował aktywność mózgu. Profesor miał przed sobą ekran i wyobrażał sobie różne czynności, które odbierał analizator aktywności kory mózgowej i przekazywał je profesorowi Andrei Stocco.

  Drugi z naukowców znajdował się na przeciwnym końcu kampusu uniwersyteckiego.
  Miał na sobie zwykły czepek, do którego przyłożona była głowica. Powodowała ona tzz. przezczaszkową stymulację magnetyczną mózgu. W efekcie wytwarzało się pole magnetyczne, które pobudzało neurony, co uruchamiało ośrodek odpowiedzialny za ruch. W ten sposób gdy pierwszy z profesorów polecił poruszyć się dłoni, drugi to wykonał.  Naukowcy twierdzą, że są pierwszymi ludźmi, którzy dokonali tego eksperymentu.

  - Internet jest sposobem połączenia komputerów, ale może także łączyć mózgi. Być może w przyszłości nauczymy się przesyłać bezpośrednio wiedzę z jednego mózgu do drugiego - powiedział Stocco.

  Z kolei Chantel Prat, adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Waszyngtońskiego i zarazem żona Andrei Stocco, ostrzega, by nie przeceniać roli technologii w kontrolowaniu drugiego człowieka: - Myślę, że niektórzy będą wytrąceni z równowagi tym eksperymentem, ponieważ przeceniają możliwości technologii. Nie ma takiej możliwości, aby używać technologii do kontrolowania drugiego człowieka bez jego wiedzy albo bez jego pozwolenia - twierdzi Prat.

  Doświadczenie zostało przeprowadzone 12 sierpnia. Naukowcy śmieją się, że ich eksperyment przypomina jedną ze scen kultowego filmu "Star Trek", w której Wolkan łączy się z mózgiem Mr. Spocka, używając tylko dłoni.  Oficjalna strona projektu  ŻRÓDŁO: Telegraph.co.uk / gazeta.pl / Foxnews.com

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  na mózgi to nieco za późno

  Dawoj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  chiba.wylogój sie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Syn Annaka

  POlaK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 16

  wbrew zasadom demo(n)kracji jesteśmy za pomocą systemu prawa zmuszani do akceptacji multikulturalizmu oraz wielu innych radykalnie szkodliwych dla ludzkości idei i pomysłów, jak cicha walka...rozwiń całość

  wbrew zasadom demo(n)kracji jesteśmy za pomocą systemu prawa zmuszani do akceptacji multikulturalizmu oraz wielu innych radykalnie szkodliwych dla ludzkości idei i pomysłów, jak cicha walka przeciwko rodzinie, akceptacja homoseksualizmu, walka z patriotyzmem oraz tożsamością narodową czy rasową.

  Wyraźnie widać, że rozkazy idą z góry, według określonego planu NWO i z opinią publiczną nie liczy się żaden rząd. W przypadku niezadowolenia mas sięga się po coraz nowszee prawa aby zgasić wszelkie płomyki mądrości przy jakiejkolwiek publicznej konfrontacji.
  Niewielu polityków odważa się na konsultacje z wyborcami. Jeżeli tak, to w małym gronie, nasączonym własnymi klakierami, którzy skutecznie kontrolują głosy przeciwne programowi danego polityka. Podobnie jest z rzadkimi raczej blogami polityków, które są drastycznie cenzurowane w wypadku negatywnych wypowiedzi czy informacji, które mogłyby torpedować wysiłki zmierzające do NWO.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Onananak,ty słusznie prawisz.

  purpel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  A masz kierowniku porzyczyć dwa zeta?

  Polecamy

  Menadżer Roku 2018

  Menadżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny