NBA: W starciu Washington Wizards - Boston Celtics znów jest remis

Jakub NiechciałZaktualizowano
Marcin Gortat w meczu numer cztery z Boston Celtics zdobył sześć punktów i miał siedem zbiórek. AP/EAST NEWS
Zespół Washington Wizards doprowadził do wyrównania 2:2 w serii w drugiej rundzie fazy play-off NBA. Na własnym parkiecie wygrał z Boston Celtics 121:102. Marcin Gortat dla zwycięskiej ekipy zdobył sześć punktów i miał siedem zbiórek.

W niedzielnej potyczce jedyny Polak w NBA na parkiecie spędził 26 minut. W tym czasie trafił trzy z pięciu rzutów z gry, co dało zespołowi sześć punktów. Ponadto zebrał siedem piłek, miał trzy asysty i dwukrotnie faulował.

Najlepsi w zespole Czarodziei byli jak zwykle John Wall i Bradley Beal. Wprawdzie ten pierwszy słabo rozpoczął mecz, nie mogą "wstrzelić się" w kosz, to w od drugiej kwarty trafiał już większość rzutów. Spotkanie zakończył z dorobkiem 27 punktów i 12 asyst. 29 punktów zgromadził Beal. W drużynie gości najlepszy był Isaiah Thomas, autor 19 punktów.

Szala zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechyliła się szczególnie w trzeciej kwarcie. Zaczęła się ona przy stanie 48:48, zakończyła 90:68.

Rywalizacja trwa do czterech zwycięstw. Mecz numer pięć w środę w Bostonie. Na wygranej w półfinale Konferencji Wschodniej czeka już ekipa Cleveland Cavaliers z LeBronem Jamesem w składzie.

Wyniki niedzielnych meczów NBA:
Washington Wizards - Boston Celtics 121:102 (20:24, 28:24, 42:20, 31:34); Stan rywalizacji: 2-2
Houston Rockets - San Antonio Spurs 125:104 (34:22, 23:31, 34:23, 34:28); Stan rywalizacji: 2-2

#TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: NBA: W starciu Washington Wizards - Boston Celtics znów jest remis - Polska Times