"Nie bądź jeleń, weź paragon". Letnia odsłona akcji

  "Nie bądź jeleń, weź paragon". Letnia odsłona akcji

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  "Nie bądź jeleń, weź paragon". Rusza letnia odsłona akcji.
  1/2
  przejdź do galerii

  "Nie bądź jeleń, weź paragon". Rusza letnia odsłona akcji. ©materiały prasowe

  Targowiska, sklepy, restauracje i bary, punkty usługowe, a także stacje paliw to miejsca, w których częściej niż do tej pory będzie można spotkać urzędników kontroli skarbowej. Rozpoczęła się bowiem najnowsza edycja akcji "Nie bądź jeleń, weź paragon", podczas której kontrolerzy sprawdzają, czy transakcje są rejestrowane na kasach fiskalnych, a klienci otrzymują potwierdzenia transakcji.
  - Kontrolujących można spodziewać się wszędzie, praktycznie o każdej porze dnia, także w weekendy - zapowiada Mariola Grabowska, rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi. - W letniej akcji wezmą także udział pracownicy urzędów skarbowych z terenu województwa łódzkiego.

  W tym roku urzędnicy mogą mieć więcej pracy, po zmianie przepisów bowiem przedsiębiorcy muszą mieć kasy fiskalne, jeśli w ubiegłym roku osiągnęli obrót powyżej 20 tys. zł. Przed zmianą przepisów kwota ta wynosiła 40 tys. zł.


  Podczas ubiegłorocznej edycji akcji urzędnicy wystawili 425 mandatów na łączną kwotę prawie 94 tysiące złotych. Wysokość mandatu waha się od 160 zł (jedna dziesiąta minimalnego miesięcznego wynagrodzenia za pracę) do 3.200 zł (dwukrotność tego wynagrodzenia).


  Urzędnicy będą nie tylko karać handlujących, ale także edukować zarówno sprzedających jak i kupujących.

  Akcje edukacyjne odbędą się w plenerze, a urzędnicy nie tylko wytłumaczą dlaczego warto brać paragony, ale także wręczą drobne upominki. Do rozdania mają m.in. pocztówki, zakładki do książek, kubki, koszulki, podkładki pod myszki, torby na zakupy opatrzone grafiką Andrzeja Mleczki. Najmłodsi otrzymają słodycze i balony.

  Pracownicy UKS odwiedzą także przedszkolaków, którzy przez zabawę dowiedzą się, co to są podatki.
  Mariola Grabowska tłumaczy, że dzięki paragonom mamy możliwość złożenia reklamacji, zyskujemy pewność, że sprzedawca stosuje zasady uczciwej konkurencji, a także tego, że zawarty w cenie podatek VAT zostanie odprowadzony do budżetu.
  Najnowsza edycja akcji potrwa do końca sierpnia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kasy fiskalne i paragony

  klient (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 24

  czy będą sprawdzane kancelarie prawne, przychodnie lekarskie, biura notarialne i inne ,,praworządne elity" ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DURACZENIE SKARBÓWKI

  Ciekawski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 27

  Duraczenie rozpoczyna się już od przedszkola !!!
  A tymi głupimi gadżetami chcą przekupić motłoch, żenada!!!
  A dlaczego UKS nie wydaje paragoów za swoje marnej jakości usługi ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Złodzieje!!!!!!!

  Falanga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 27

  Urzędasy z POlitykami to największa mafia w POlsce. Wymuszenia, haracze(zwane podatkami) to codzienność w ich wykonaniu. Korupcja, przywłaszczanie cudzego mienia też nie są im obce. Najlepsze jest...rozwiń całość

  Urzędasy z POlitykami to największa mafia w POlsce. Wymuszenia, haracze(zwane podatkami) to codzienność w ich wykonaniu. Korupcja, przywłaszczanie cudzego mienia też nie są im obce. Najlepsze jest to, że te wszystkie przekręty są zgodne z prawem, które sami stworzyli...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo