Nie ma winnych

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Sąd uniewinnił oskarżonych w sprawie o morderstwo gen. Marka Papały, byłego komendanta Policji. Pewnie będzie zabójstwo bez zabójców. W Polsce jest trochę takich przypadków, w świecie też nie brakuje.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  28 lutego 1986 premier Szwecji Olof Palme wracał z żoną z kina. Ktoś strzelił mu plecy. Winnego do dziś nie ma, choć do zbrodni przyznało się niemal 140 "zabójców". Wcześniej, 22 listopada 1963, w Dallas zginął prezydent USA John F. Kennedy. 70 proc. Amerykanów nie wierzy w winę Lee H. Oswalda, oficjalnego zabójcy. Ostatnio tropiciele prawdy wykryli kolejnego "zamachowca" - przypadkowo miał strzelić skacowany ochroniarz prezydenta.

  Szanse na znalezienie zabójcy Papały i jego zleceniodawców są znikome. A nawet, gdyby udało się ich złapać, to doświadczenia ostatnich lat wskazują, że dużo by nie powiedzieli. Facet, który w 2001 zastrzelił byłego ministra Jacka Dębskiego, wieczorem zjadł ze smakiem kolację w celi. Rano wisiał. Samobójstwo. Pewnie jadł, żeby więcej ważyć - cięższemu sznur na szyi lepiej się zaciska.

  W wiedeńskim areszcie ucichł na wieki wieków zleceniodawca tego mordu Jeremiasz Barański. Samobójstwo. W więziennych samobójstwach zginęli porywacze Olewnika. Tak ich męczyło sumienie! W lesie powiesił się nawet ich strażnik więzienny.

  Jeśli wierzyć zwolennikom teorii spiskowych, dziś sprawy załatwia się prościej: nie ma już zamachów na zlecenie. Wyznaczeni popełniają samobójstwa, gdyż gubią sens życia, jak Andrzej Lepper czy Sławomir Petelicki. To wygodne i śledztwa są krótkie.

  Jerzy Witaszczyk

  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zabawa w chowanego

  Fisher (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  W tym kawałku są chyba treści antyrządowe, ze redakcja tak go schowała. Z trudem go znalazłem.

  Zdjęcie autora komentarza
  Działalność ducha.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Wykrycie zabójców gen. Marka Papały dla polskiej policji to był priorytet i sprawa bardzo ambicjonalna. Wszak został zamordowany ich szef Komendant Policji. Efekt widzimy teraz po 15 latach...rozwiń całość

  Wykrycie zabójców gen. Marka Papały dla polskiej policji to był priorytet i sprawa bardzo ambicjonalna. Wszak został zamordowany ich szef Komendant Policji. Efekt widzimy teraz po 15 latach dochodzenia do prawdy. Nie ma winnych!!! I nie będzie! Morderca umrze śmiercią naturalną we własnym łóżku.

  W Polsce wszystko zależy od wagi sprawy i osób publicznych w nią zamieszanych. Rzeczywiście, obecnie nie wykonuje się zamachów na zlecenie. Przykładów aż nadto, że osoby wskazane dokonują samobójczego zamachu na swe życie. W powietrzu unosi się duch nieznanego samobójcy.

  Jeden z odcinków serialu „07, zgłoś się”

  Po obejrzeniu denata porucznik Zubek do porucznika Borewicza: samobójstwo wykluczone, to był strzał w plecy!

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo