Nie żyje Janusz Gust. Nazywany był "ostatnim Mohikaninem...

  Nie żyje Janusz Gust. Nazywany był "ostatnim Mohikaninem estrady"

  Anna Gronczewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nie żyje Janusz Gust. Nazywany był "ostatnim Mohikaninem estrady"
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Facebook

  Nie żyje Janusz Gust, człowiek który na trwale zapisał się w historii Łodzi. Był związany z estradą. Prowadził wiele imprez. Nazywany był ostatnim Mohikaninem estrady.
  Był jedną z charakterystycznych postaci Łodzi. Łodzianinem, który do końca pozostał wierny swojemu miastu.

  - Jestem chłopakiem ze Śródmieścia! - mówił nam w wywiadzie Janusz Gust. - Wiele lat mieszkałem przy ul. Piotrkowskiej, naprzeciw „Siódemek”. Teraz mieszkam przy ul. Traugutta.

  Swoją przygodę z „Estradą Łódzką” zaczął w 1965 roku. Jak nam wspominał prowadził wtedy wówczas wiele imprez na terenie całego kraju z zespołem „Kanon Rytmem”. Pojawiały się na nich także inne znane osobistości polskiej estrady. Był konferansjerem podczas występów piosenkarskich gwiazd, koncertów symfonicznych, jazzowych, rewii na lodzie, występów młodzieżowych zespołów, pokazów mody, programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
  Prowadził różnego rodzaju bale, liczne imprezy w szkołach, Domach Dziecka, bibliotekach, szpitalach, domach spokojnej starości, a także cykliczne imprezy plenerowe, w których uczestniczyło tysiące łodzian.

  Prowadził też większość imprez na Polskich Targach Estradowych organizowanych przez Stowarzyszenie i Estradę Łódzką, a także koncerty jubileuszowe łódzkich gazet, Międzynarodowy Tydzień Nauki i Kultury. A także pokazy mody, między innymi te organizowane przed łódzkim „Centralem”. Prowadził też własne programy:„Dobry wieczór - dobranoc”, „Premia z piosenką”, „Dedykujemy włókniarzom”, „Wieczory na Starówce”, „Przedpołudnie z młodością” w łódzkiej Filharmonii, „ Z uśmiechem pracuje się lepiej
  - Dziennikarze śmieją się mówiąc o mnie „ostatni Mohikanin estrady”- lubił podkreślać.

  Za działalność artystyczną, edukacyjną i wychowawczą został odznaczony srebrnym Krzyżem Zasługi (1988), srebrnym Odznaczeniem Związku Zawodowego Metalowców (1975), PKPS (1976). Otrzymał także tytuł Zasłużonego Działacza Kultury (1978) i Honorową Odznakę Miasta Łodzi (1987), zaś z okazji benefisu 45-lecia swojej pracy artystycznej,  Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”-  Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Listy Gratulacyjne Wojewody, Prezydenta i wielu Organizacji Pozarządowych.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Z takich "wykonawców" nabijał się Bareja

  Hehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Beztalencia, klezmerzy i wodzireje na balu związku metalowców w Kutnie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  Magi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Zamilcz

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo