Nie żyje mężczyzna postrzelony przez policję w Sieradzu

  • Dziennik Łódzki

Dariusz Piekarczyk

W sieradzkim szpitalu, na Oddziale Intensywnej Terapii, zmarł 34-letni mężczyzna postrzelony przez policję w nocy z 14 na 15 lutego.

Przypominamy, że mężczyznę jadącego Toyotą RAV 4 policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej w Warcie. Ten jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Radiowóz policyjny ruszył za nim w pościg.

- Około godziny 23.30 funkcjonariusze policji chcieli w Warcie zatrzymać do kontroli samochód Toyota RAV 4 - opowiadała Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - Kierowca nie zatrzymał się jednak i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim radiowozem w pościg. Pościg okazał się skuteczny, bo zatrzymali uciekającego do wylegitymowania. Kiedy do niego podchodzili on nagle ruszył pojazdem uderzając w samochód policyjny w którym był funkcjonariusz. Przy okazji potracił dwóch innych funkcjonariuszy. Jako, że było zagrożenie życia policjanci użyli broni raniąc kierowcę. Policjanci oraz kierowca uciekającego auta trafili do szpitala.

Policjanci wyszli ze szpitala już 15 lutego.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

09.03.2019, 18:24

nie znaliscie go to nie pieprzcie to byl normalny chlopak z mojej okolicy

08.03.2019, 02:38

Znałam go i prawdę też już każdy zna ! Jebani mordercy jak można strzelać do człowieka 27 razy i 2 strzały trafne

08.03.2019, 02:36

Mki Ty jesteś jebanym smieciem

05.03.2019, 10:26

JACY MORDERCY?!? Szkoda, ze umarl czlowiek, ale sam sobie jest winien. Jak jest wzywany do zatrzymania sie przez Policje, to sie K&$#!@ zatrzymuje i poddaje kontroli. A jak ma cos na sumieniu to ucieka i niestety moze liczyc sie z tym ze Policja uzyje broni. Na co liczyl? Ze go nie znajda? Ze mu dadza spokoj? Ze zapomna o sprawie? Sorry!

05.03.2019, 09:20

Mordercy

05.03.2019, 08:46

kolejny " poszczelony" .... czego tak bronisz kumpla, razem kręciliście wałki , a teraz kumpel niewiniątko bo " poszczelony "

05.03.2019, 08:27

jednego śmiecia mniej

05.03.2019, 07:09

Gdyby uciekało dziecko, to by nie trafili, bo za małe. Masz jeszcze jakieś pytanie?

05.03.2019, 01:23

uciekał dorosły przygłupie

05.03.2019, 00:56

Czy zdajesz sobie sprawę, jak koszmarnym bełkotem śmierdzisz i na jaką odległość? Pisz po POLSKU!

04.03.2019, 23:40

Ludzie może Ci mi powiedzieć jedno dlaczego chłopak stoi przy swoim aucie skoro został poszczelony w okolice szyję i rękę jak to możliwe przecież był w krytycznym stanie.czemu ludzie z miejscowości nie chcą rozmawiać kiedy były podane szczaly podczas zatrzymania czy jak już był po za samochodem dlaczego nie ma śladów kul na samochodzie z tyłu tylko na drzwiach. Pomyślcie trochę gdzie znajdują się koła a szyja kierowcy walili na oślep i od kiedy szczela sie w terenie zabudowanym a jeśli ktoś inny by został postrzelony na ulic czy pod domem powinni to staranowac kolczatki gdzie byly i mam nadzieję że prawda wyjdzie bo ta sprawa śmierdzi na kilometr i jeszcze jedno dlaczego nigdzie nie ma info na temat wyników badania kierowcy krwi

04.03.2019, 22:56

Dziecko uciekające przed policją samochodem i próbujące ich rozjechać/potrącić... Kretyn!

04.03.2019, 22:54

Prosta piłka: kto nie zatrzymuje się do kontroli i ucieka przed policją? Najczęściej bandzior/gangus. A jeśli jeszcze atakuje policję, tworząc zagrożenie dla zdrowia i życia, to... Każdy bandzior/gangus zasługuje na taki los, z samej definicji tego, co niesie ze sobą taka działalność dla jej ofiar. Bandziorem jest się na własne ryzyko. I tak ma to wyglądać.

04.03.2019, 22:42

No i dobrze tak powinno być mają po coś tą broń i są od zapewniania bezpieczeństwa, została naruszona nietykalność funkcjonariusza publicznego a poza tym normalny człowiek zatrzymuje się do kontroli a nie w długą, ciekawe co by było jakby uderzył w jakiś samochód i zabił kogoś, jednego pirata mniej.

04.03.2019, 22:40

A gdyby uciekało dziecko?

04.03.2019, 22:39

.

04.03.2019, 21:27

Policjanci postąpili prawidłowo. To był niebezpieczny typ.

04.03.2019, 21:25

Do psychiatry!

04.03.2019, 21:22

Do mnie kiedyś przyszła policja i jak sprawdzałem przez wizjer kto to to jeden zakrywał palcem wizjer! Dziadostwo!!!

04.03.2019, 20:23

Zabili dobrego człowieka, spieszył się na rozkaz z Berlina. PiSlicja zrzesza morderców

04.03.2019, 20:09

Po prostu bandyci,zabili człowieka.

04.03.2019, 19:32

Znacie wersję podaną przez policjantów. A jak było w rzeczywistości już się nie dowiemy, bo człowiek który mógłby to powiedzieć nie żyje. Poza zeznaniami policjantów nie ma żadnych dowodów przebiegu zajścia. Zapewne zeznania policjantów są spójne, a prokuratura szybko zamknie sprawę. Czy jeśli ktoś do Was macha lizakiem w nocy w lesie to się zatrzymacie ? Nie ma czegoś takiego jak zatrzymanie do kontroli, bo policjant chce sobie skontrolować auto. Zastanówcie się, czy może już niedługo będą strzelać do nas jak do kaczek. Bezkarność prowadzi do patologii.

04.03.2019, 19:05

Uciekał wiec podejrzany,sam sobie winien,policjanci zareagowali prawidłowo

04.03.2019, 19:00

A ja uważam, że Policja powinna strzelać do uciekającego.

04.03.2019, 17:58

Jednego debila mniej :D