Sieć sklepów Biedronka poinformowała klientów o wycofaniu z rynku części produktów drobiowych, wyprodukowanych przez Animex Foods w Opolu oraz kilku partii wódki Czystej de Luxe Żołądkowa Gorzka (0,5 litra). W pierwszym przypadku mięso kurcząt, wykorzystywane do produkcji, może zawierać leki. Natomiast we wspomnianej wódce mogą być drobinki szkła.

Opolski oddział Animeksu wycofuje z obrotu rynkowego uda, podudzia, tuszki, ćwiartki, filety, serca, wątroby oraz steki i parówki, które trafiły m.in. do Biedronek oraz innych sieci handlowych w całej Polsce. Chodzi tu o partie towaru wyprodukowane z kurcząt dostarczonych 16 sierpnia do uboju w opolskim oddziale Animeksu.

- Tego dnia otrzymaliśmy dostawę kurcząt z pełnym kompletem dokumentów niezbędnych do uboju i produkcji wyrobów mięsnych - informuje Andrzej Pawelczak, rzecznik spółki Animex Foods w Opolu.

- 23 sierpnia otrzymaliśmy decyzje powiatowego lekarza weterynarii w Opolu, zakazującą użycia mięsa pozyskanego z uboju i wprowadzania na rynek powstałych z niego produktów. Powodem zakazu była informacja o podaniu kurczakom preparatu leczniczego wymagającego 12-dniowej karencji przed ubojem. Nie została ona w całości dochowana. Nie ma jednak dowodów na to, że w mięsie znajdowały się resztki preparatu.

Spółka w trosce o dobro klientów jeszcze przed otrzymaniem pisemnej decyzji nadzoru weterynaryjnego podjęła decyzję o wycofaniu podejrzanych produktów. Pawelczak zapewnia, że Animex Foods dołoży wszelkich starań, by dogłębnie wyjaśnić sprawę i ukarać winnych.

Osoby, które zwrócą do sklepów Biedronka produkty, których lista znajduje się w każdym sklepie tej sieci z podanymi numerami partii, otrzymają zwrot pieniędzy.

Kolejnym artykułem, który został wycofany, jest wódka produkowana przez spółkę Stock Polska. W sześciu partiach Czystej de Luxe Żołądkowa Gorzka stwierdzono wadę dotyczącą zakrętki. W jej wyniku podczas otwierania butelki do środka mogą dostać się drobiny szkła. Towar wycofywany jest nie tylko z Biedronki, ale także z innych sklepów w całej Polsce.

Osoby, które nabyły wadliwy produkt, mogą zwrócić go w Biedronce lub skontaktować się z producentem. W tym drugim wypadku nie dostaną jednak zwrotu pieniędzy, a jedynie zaoferowana zostanie wymiana towaru za pośrednictwem kuriera.