WARTO PRZECZYTAĆ
  W Dzienniku Łódzkim

  NAUCZYCIEL NA MEDAL

  Rozwiń
  Niedziela w skansenie wsi łowickiej w Maurzycach [Zdjęcia]

  Niedziela w skansenie wsi łowickiej w Maurzycach [Zdjęcia]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Niedziela w skansenie wsi łowickiej w Maurzycach [Zdjęcia]
  1/70
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  Słoneczna, ale nie upalna aura sprawiła, że wiele osób skorzystało z niedzielnej (12 sierpnia) propozycji Muzeum w Łowiczu i wzięło udział w szeregu warsztatów w skansenie wsi księżackiej w Maurzycach.
  „Niedziela w Skansenie w Maurzycach” odbywała w godz. 12.00 – 17.00. W trakcie warsztatów piekarniczych można byo zapoznać się z dawnymi, często zapomnianymi przepisami na pieczywo i domowe wypieki.

  Uczestnicy poznawali sekrety przygotowywania ciasta na chleb i ciasteczka, które następnie były pieczone w tradycyjnym piecu chlebowym przez Zofię Myckę, która promuje łowicką kuchnię regionalną.

  W programie niedzielnego spotkania z księżacką tradcyją znalazły się także różnego rodzaju zajęcia z zakresu papieroplastyki: uczestnicy próbowali swoich sił przy wykonywaniu łowickich ozdób w postaci firanek papierowych, a inni zapoznawali się z tajnikami haftu koralikowego.

  Dużym powodzeniem wśród najmłodszych i ich rodziców cieszyły się warsztaty „Modzimy po księżacku”. Ich uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę inspirowaną tradycyjnym strojem łowickim.

  Nie brakowało także chętnych, aby wraz z przewodnikiem zwiedzić skansen, który obrazuje jak księżackie budownictwo zmieniało się na przestrzeni stuleci.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo