Nielegalna produkcja papierosów w Pabianicach. Zarekwirowano...

  Nielegalna produkcja papierosów w Pabianicach. Zarekwirowano 131 tysięcy papierosów (ZDJĘCIA)

  Alicja Zboińska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Pabianicach zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów.
  1/6
  przejdź do galerii

  W Pabianicach zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. ©KAS Łódź

  Dwóch Polaków i Ukrainiec mogą na pięć lat trafić do więzienia. Wszystko przez to, że nielegalnie produkowali papierosy. Zostali już zatrzymani.
  Okazuje się, że nielegalna fabryka papierosów znajdowała się w pofabrycznej hali, w centrum Pabianic. Odkryto tam dwa metalowe garaże, a w nich maszynę i inne urządzenia, surowce i materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy.

  - Łącznie, na kontrolowanym terenie zabezpieczono 131.200 szt. pełnowartościowych papierosów bez akcyzy oraz 56 kg wybrakowanych papierosów - mówi mł. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Znaleziono tam również 433 kg krajanki tytoniowej, z której można by wyprodukować ponad 400 tys. szt. kolejnych papierosów.

  Gdyby towar został sprzedany, to budżet państwa straciłby na tym 0,5 mln zł w podatku akcyzowym.

  Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch Polów i Ukraińca, w wieku od 46 do 50 lat. W ich mieszkaniach i pojazdach funkcjonariusze zabezpieczyli dowody rzeczowe, świadczące o udziale zatrzymanych w nielegalnym procederze.

  Mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

  Zabezpieczone wyroby akcyzowe i urządzenia trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, a to jak długo działała nielegalna fabryka i ile papierosów zostało w niej wyprodukowanych ustali postępowanie prowadzone przez Łódzki Urząd Celno Skarbowy.

  Nielegalną fabrykę zlikwidowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi i Mazowsza, we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Krakowie i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  za drogie

  fr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  no rzeczywiscie wielka przestepczosc...... jaki sukces.... gdyby fajki nie kosztowaly 15 zl za paczke nie bylo by takich rzeczy..... kiedys byly za 5zl dobre fajki i bylo ok.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo