Nielegalna rozlewnia alkoholu pod Strykowem [ZDJĘCIA]

  Nielegalna rozlewnia alkoholu pod Strykowem [ZDJĘCIA]

  mar

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nielegalna rozlewnia alkoholu pod Strykowem [ZDJĘCIA]
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Izba Celna

  Prawie 8 tys. litrów spirytusu o szacunkowej wartości 630 tys. zł zabezpieczyli łódzcy celnicy i policjanci z Aleksandrowa Łódzkiego w nielegalnej rozlewni alkoholu pod Strykowem. Skala produkcji mogła dochodzić nawet do 25 tys. litrów spirytusu tygodniowo.
  Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że we wtorek do nielegalnej fabryki alkoholu w niewielkiej wsi pod Strykowem trafiło kilka tysięcy litrów skażonego spirytusu. Tego samego dnia na terenie rozlewni zjawili się celnicy i policjanci. W chwili kontroli w rozlewni trwało oczyszczanie skażonego spirytusu i rozlewanie gotowego alkoholu do plastikowych butelek.

  Funkcjonariusze zatrzymali 3 mieszkańców Łodzi w wieku 42, 30 i 26 lat. Na miejscu zabezpieczono kompletną linię technologiczną do odkażania spirytusu technicznego, chemikalia i substancje spożywcze używane w tym procesie, a także 7875 litrów nielegalnego alkoholu na różnych etapach produkcji.

  Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo