Niewybuch pod Radomskiem. Grzybiarz znalazł pocisk z II...

  Niewybuch pod Radomskiem. Grzybiarz znalazł pocisk z II wojny światowej [ZDJĘCIA]

  Małgorzata Kulka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Niewybuch pod Radomskiem. Grzybiarz znalazł pocisk z II wojny światowej [ZDJĘCIA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Małgorzata Kulka

  Żołnierze z 25 brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim w poniedziałek zabezpieczyli pocisk znaleziony w lesie pod Radomskiem.
  Znaleziska w miniony piątek dokonał prawdopodobnie grzybiarz, który przechadzał się po lesie.

  - Mężczyzna przy drzewie zauważył przedmiot przypominający pocisk. Znalezisko zgłosił do służby leśnej, której pracownicy następnie powiadomili policję - opowiada mł. asp. Aneta Komorowska, rzecznik prasowy KPP w Radomsku.

  Pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej zgodnie z procedurami został zabezpieczony przez policjantów i strażaków.
  Przez cały weekend policjanci dyżurowali na miejscu. W poniedziałek saperzy z 25 brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim zabrali pocisk. Okazało się, że nie miał on zapalnika, więc na szczęście nie stanowił większego zagrożenia. Jak powiedzieli nam żołnierze w Tomaszowa, jesienią, gdy w lasach pojawia się dużo grzybiarzy, takie akcje zdarzają się niemal codziennie. Miesięcznie rozbrajanych jest około 30 mniej lub bardziej niebezpiecznych pocisków.

  Policjanci radzą, by w przypadku natrafienia na podobne znalezisko zachować szczególną ostrożność.

  - Na pewno nie powinniśmy dotykać takiego pocisku. Należy zgłosić to na policję. Mamy odpowiednie procedury postępowania z niewybuchami, by nie zagroziły bezpieczeństwu ludzi - mówi mł. asp. Aneta Komorowska.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ NA RADOMSKO.NASZEMIASTO.PL

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo