Niezwykła odpowiedź rugbistów Master Pharm Rugby Łódź

Kopie Kamil Brzozowski
Kopie Kamil Brzozowski Fot. Krzysztof Szymczak
W meczu 15. kolejki ekstraligi rugby drużyna Master Pharm Rugby Łódź walczyła z Pogonią w Siedlcach.

Pierwszą połowę łodzianie wygrali 10:9, ale zaraz po przerwie gospodarze objęli prowadzenie 14:10. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego wzięli się solidnie do pracy. Łodzianie odrobili straty, wyszli na prowadzenie 18:14 po przyłożeniu Oleksandra Szewczenki i karnym prawie z połowy boiska Kamila Brzozowskiego.
To nie był koniec emocji. W 74 minucie Filip Skup przyłożył piłkę na polu punktowym łodzian i Pogoń objęła prowadzenie 19:18. Podwyższenie było skuteczne i łodzianie przegrywali 18:21. Zrobiło się nerwowo, bo czas płynął nieubłaganie.
Łodzianie się nie poddawali i stać ich było na niezwykłą odpowiedź. Po efektownej akcji młyna Krystian Pogorzelski zdobył pięć punktów. Szkoda, że nie udało się podwyższyć po tym przyłożeniu, ale i tak ta przewaga wystarczyła.
W ostatniej akcji meczu gospodarze kopali na słupy łodzian, ale nie trafili (podobnie jak w poprzednim meczu ze Skrą) i wygrana łodzian stała się faktem.
Najlepszym zawodnikiem w drużynie Master Pharm został Oleksandr Szewczenko.

Pogoń Siedlce - Master Pharm Rugby Łódź 21:23 (9:10)
Punkty dla łodzian. Tevita Soafa 5, Kamil Brzozowski 8, Oleksandr Szewczenko 5, Krystian Pogorzelski 5.
Łodzianie grali w składzie: Vitalii Kramarenko, Cezary Plesiński, Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński, Oleksandr Szewczenko, David Nibladze, Tevita Soafa, Michał Mirosz, Paweł Urbaniak, Kamil Brzozowski, Przemysław Serafin, Hubert Lewandowski, Przemysław Dobijański, Damian Wlaźlak, Krystian Pogorzelski.
Rezerwowi: Grzegorz Dułka, Robert Kacprowicz, Patryk Olejnik, Szymon Witkowski, Maciej Orłowski.