Nikt nie odważy się na likwidację gimnazjów

  Nikt nie odważy się na likwidację gimnazjów

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Likwidacja gimnazjów, powrót do ośmioletniej szkoły podstawowej oraz 4-letniej szkoły ogólnokształcącej i trzyletniej zawodówki - oto w skrócie oświatowy program SLD, zaprezentowany przez Leszka Millera.
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Takich głosów, domagających się kolejnej reformy oświaty, a przede wszystkim zrobienia "czegoś" z gimnazjami, jest coraz więcej. Ale nikt nic nie zrobi, bo w gruncie rzeczy prawie wszystkim - za wyjątkiem uczniów i ich rodziców - najwygodniej i najbezpieczniej jest tak jak teraz.

  Weźmy nauczycieli, którzy znoszą katusze w gimnazjach, gdzie gromadzi się największa uczniowska mieszanka wybuchowa. Złorzeczą, ale jak przyjdzie co do czego - wystraszą się utraty pracy. Jeśli w dobie kryzysu finansów państwa i niżu demograficznego rząd wystąpi z takim projektem reformy, od razu będzie podejrzany, że przy okazji zechce się pozbyć nadmiaru nauczycieli. Faktycznie nie ma żadnego nadmiaru, bo w trosce o efektywne nauczanie należałoby zmniejszyć liczbę uczniów w klasach - ale przecież nie chodzi o to, żeby uczyć lepiej, tylko taniej.


  W ostatniej "Polityce" swój pomysł na reformę edukacji, całkowicie odmienny od SLD, zgłosił prof. Bogusław Śliwerski, przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN: gimnazja są złe, ale należy je zostawić. Należy za to powołać obok gimnazjów nowy typ szkoły o charakterze techniczno-rzemieślniczym. I co Państwo na to?

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przedszkola też coraz gorzej

  ela (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Od dziś wchodzi zakaz odbywania się dodatkowych terapii np logopedycznej czy dodatkowych zajęć np rytmiki czy angielskiego w godzinach przebywania dziecka w przedszkolu!!!!! Musi przyjść rodzic,...rozwiń całość

  Od dziś wchodzi zakaz odbywania się dodatkowych terapii np logopedycznej czy dodatkowych zajęć np rytmiki czy angielskiego w godzinach przebywania dziecka w przedszkolu!!!!! Musi przyjść rodzic, odebrać dziecko (podpisać listę) i dopiero wtedy jeszcze zostawić na jakieś dodatkowe zajęcia. Po południu NIE MA JUŻ przecież czasu na takie rzeczy!! Po to specjaliści przyjeżdżają do przedszkoli od rana żeby po południu już rodzic mógł spędzić czas z dzieckiem a nie już zmęczone całym dniem jeszcze ciągał na dodatkowe płatne zajęcia!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo