Noc Świętojańska w Helenowie

  Noc Świętojańska w Helenowie

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Noc Świętojańska w Helenowie.
  1/2
  przejdź do galerii

  Noc Świętojańska w Helenowie. ©facebook/Centrum Dialogu

  W czasach "ziemi obiecanej" Park Helenowski należał do najpiękniejszych miejsc w Łodzi. Dziś nadal tłumnie odwiedzają go łodzianie, szukając wytchnienia i odpoczynku. Na jedną noc, najkrótszą w roku Noc Świętojańską, przywrócić miejscu dawną świetność zamierza Centrum Dialogu im. M. Edelmana.
  Jak przed laty, za czasów łódzkiej młodości Juliana Tuwima, w Helenowie będzie można posłuchać muzyki klasycznej oraz międzywojennych szlagierów. Odbędą się też kiermasz, wernisaż wystawy archiwalnych fotografii Helenowa ("Turystyka wyobraźnia") i czytanie poematu "Kwiaty polskie" Tuwima przez aktorów Teatru "Pinokio".

  "Noc Świętojańską z Tuwimem w tle" zacznie się 23 czerwca o godz.
  15 spacerem po ogrodach rzeki Łódki (zbiórka przy zegarze słonecznym w Parku Staromiejskim; oprowadza Joanna Podolska). Na scenie głównej Orkiestra Macieja Łabeckiego wykona "Cztery pory roku" Vivaldiego (godz. 17) i koncert Vivaldi w Helenowie (godz. 19.30). Godzinę później fragmenty "Kwiatów polskich" w różnych zakątkach parku interpretować będą: Żaneta Małkowska, Mariusz Olbiński i Piotr Szejn. Szlagiery z koncertu "Powróćmy jak za dawnych lat..." o godz. 20.30 wykonają soliści Teatru Muzycznego.

  W programie wieczoru są także: konkurs na najpiękniejszy wianek i puszczanie wianków, wystawa zabytkowych aut, kiermasz rzemiosł i książek o Łodzi.

  Mile widziane są stroje eleganckie. Helenów był wszak miejscem spotkań najszykowniejszych łodzian. Z tą różnicą, że wtedy wstęp na teren ogrodu był płatny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo